Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Jak na otravné komáry? Zahání je dubstep, zjistili vědci Události
C-TECH SPK-310WD, dřevěné
C-TECH SPK-310WD, dřevěné
499 Kč 604 Kč
LAMAX Sentinel SE-1
LAMAX Sentinel SE-1
Produkt není určen k prodeji.

Jak na otravné komáry? Zahání je dubstep, zjistili vědci

autor: Karel Dvořák

I když tomu současné počasí příliš nenapovídá, léto se nezadržitelně blíží. A kromě radovánek u vody nás čekají i ty nepříjemné stránky teplých měsíců – bavíme se o všudypřítomných komárech. Vědci ale nyní přišli na to, že je zahání dubstep.

Může se to zdát jako nadsázka, ale komáři jsou ve skutečnosti velmi nebezpeční. Platí to například o Indii, kde v druhém největším městě Dillí bylo loni nahlášeno přes 10 000 případů nákazy tropickou horečkou dengue. Tu šíří právě komáři.

Skrillex - Scary Monsters And Nice Sprites

 

Právě proto se s těmito po krvi dychtícími nestvůrami rozhodli bojovat vědci. Místo nejrůznějších repelentů však vsadili na hudbu, jak upozornil server Cnet. „Výsledky jsou fascinující, elektronická hudba může odradit komáry od touhy po krvi, stejně tak může narušit páření a zmást jeho smysli,“ uvedli autoři studie.

To jinými slovy znamená, že skladby – především z oblasti dubstepu – výrazně sníží reprodukci komárů, a tedy i jejich výskyt. Zároveň by se mělo citelně snížit riziko útoků, a tím pádem i přenášení nemocí. Nejlépe údajně vědcům fungovala skladba Scary Monsters and Nice Sprites od Skrillex.

Pokud budete chtít vyzkoušet teorii vědců v praxi, určitě mrkněte na nabídku reproduktorů u CZC.cz. Za pozornost stojí také přenosné modely určené především pro chytré telefony, ty přijdou vhod například při stanování.

Repro domů    Repro na cesty

Názory ostatních Geeků (9)

avatar

Komáři u nás???

Virus_3000 17. 5. 2019 13:11

Nenašel jsem to jinde (ani jsem nechtěl hledat), ale v tom původním zdroji (aspoň jste ho mohli dát do článku) se píše o Aedes aegypti. Komár tropický si k nám asi moc nezalítne. Ale jako vtip je to dobrý. :)Zdroje:
https://www.cnet.com/news/skrillex-songs-could-protect-you-from-pesky-mosquitoes-this-summer/
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0001706X19301202

libor.danek@img.cas.cz LIB
libor.danek@img.cas.cz 20. 5. 2019 10:27

@Virus_3000: Řecko, Turecko, Kypr, jih Španělska a Portugalska. Emiráty, Izrael. Egypt nemluvě. Zní to jako nabídka nejpopulárnějích destinací českých turistů.

Murun MUR

Funguje to...víceméně

Murun 17. 5. 2019 13:19

Už po chvíli poslechu jsem si přál, aby mě ihned sežral obří komár. Asi to narušuje i moje smyslY. Páření také narušeno, potenciální partnerky se vzdálily z doslechu. Má to opravdu něco do sebe.

avatar
zdexid 18. 5. 2019 16:14

@Murun: Jop. Je mi z toho pazvuku blivno.

chandler23cz CHA
chandler23cz 20. 5. 2019 10:46

@zdexid: jojo, jak snadne je pohanit to, cemu nerozumim, nebo mi nedava smysl.... kdyby to bylo tak hrozne, asi by to nemelo tolik fanousku a nebylo to tak rozsirene, nemyslite? ale chapu, ze clovek bez hudebniho sluchu a smyslu pro rytmus, slysi jen seskupeni nesmyslnych opakujicich se zvuku..... hezky den

avatar Ověřený GEEK - level 2
Natar Ověřený GEEK 20. 5. 2019 18:20

@chandler23cz: No, tak třeba Justin Bieber a podobné produkty hudebního průmyslu mají taky hodně fanoušků a jiným je z toho blivno. Takže podle počtu fanoušků bych relativní kvalitu hudební tvorby rozhodně neposuzoval. Ale je zajímavé sledovat co kdo poslouchá a odsuzuje: Mám zkušenost, že zrovna Skrillex neocení ani jako kreativní hudební zajímavost právě ti, co poslouchají komerční konzumní tříakorkdové cajdáky v MP3 na "skvělých" Beats by Dr. Dre sluchátkách.

Dibli DIB
Dibli 25. 5. 2019 17:22

@chandler23cz: smysl pro rytmus pro tuhle hudbu? Možná tak po lobotomii a po nějakém fetu. Ještě horší je český styl rapu. Tyhle fanoušci tohoto hnusu mají leda společné, znají vše a svět okolo mne se točí. Sebevědomí jim opravdu nechybí.

Dibli DIB

Indie

Dibli 18. 5. 2019 10:39

V Indii a celkově v Asii ať radši řeší snížení populace tj. porodnost a pak komáry.

avatar

Smrt

corpse_despy_ 19. 5. 2019 7:45

mám takový pocit, že se asi nechám radši sežrat za živa

Máš něco na srdci?

nahoru