Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Jak vypadá Prince of Persia: Redemption? Záběry se schovávaly na internetu roky Události

Jak vypadá Prince of Persia: Redemption? Záběry se schovávaly na internetu roky

autor: Karel Dvořák
Prince of Persia je jednou z nejpopulárnějších her vůbec, v devadesátkách byl tento kultovní trhák nainstalován snad na každém počítači. Pokračování se ale září reflektorů nedočkalo. Záběry ze zrušené hry se však nyní objevily na internetu.

Původní Prince of Persia vyšel už v roce 1989. Před osmi roky se pak Ubisoft pokusil o restart značky, kdy chtěl přijít na pulty obchodů s pokračováním zvaným Redemption. Ke smůle všech fanoušků však vývoj nebyl nikdy dokončen, a mohlo by se tak zdát, že se nad patrně nejslavnějším princem počítačového světa uzavřela voda.

Debatu o hře však nyní opět rozvířili fanoušci na fóru ResetEra, kteří poukázali na ukázku právě ze hry Prince of Persia: Redemption. Pikantní na tom je, že zhruba tříminutové záběry se na YouTube ukrývaly celých osm let, sdíleny s komunitou byly až nyní.  

 

Jak fanoušci správně poukazují, hra vypadá jako kombinace God of War a Assassin’s Creed v jednom. Kdyby před lety skutečně vyšla, patrně by se jednalo o naprostý hit. Skalní příznivci nicméně poukazují na to, že jde o výrazný odklon od původní série – to paradoxně ale nemusí být vůbec na škodu.

Pokud si marně lámete hlavu s tím, jak může herní ukázka vypadat tak dobře, přestože je osm let stará, odpověď je nasnadě. Ve skutečnosti totiž nejde o skutečný gameplay, ale o předrenderovanou ukázku. Ta měla nalákat hráče při představení, ke kterému však nikdy nedošlo.

To ale neznamená, že bychom se skutečně dalšího dílu Prince of Persia nemohli dočkat. Ubisoft si totiž nedávnou zaregistroval internetovou doménu princeofpersia6.com. Jaké s ní mají plány, však zástupci herního vydavatelství zatím úzkostlivě tají.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Názory ostatních Geeků (3)

juware JUW

"jak může herní ukázka vypadat tak dobře"

juware 10. 5. 2020 14:19

Na rok 2012 vypadá zcela adekvátně. Ten článek snad psal někdo, kdo vůbec nehrál prozatím poslední díl Forgotten Sands (Zapomenuté písky) z roku 2010. Už ten měl renderované animace na mnohem vyšší úrovni, takže vycházím z toho, že toto je gamesplay, který je tomuto po grafické stránce velmi blízký. A co se týče srovnání se sérií AC furt nechápu, kde tam vidí kdo souvislost. No a GoW už vůbec. To jako stačí už aby měla postava meč, byla viděna z třetího pohledu osoby a už je to klon toho či onoho? Mimochodem Assassin's Creed vychází ze hry Prince of Persia a vzal si z ní poměrně hodně. Dokonce měl vyjít Prince of Persia Assassin, ale vývojáři zjistili, že už vlastně dělají jinou hru, tak tomu už nedali název Perského Prince, ale právě Assassin's Creed.

windowsak WIN
windowsak 11. 5. 2020 17:53

@juware: už PoP:FS mělo šplhání vycházející z AC ono celkově nebyl moc podobný trilogii. combat v tom videu trochu připomíná GoW.
z té ukázky mi to přijde jako mix AC: syndikate, GoW, PoP:t2T a tu magii nevím čemu přirovnat

zaklinac3 ZAK

Fanoušek série

zaklinac3 14. 5. 2020 19:41

ohledně pětky ta ve odehrávala kdy? Že by po druhém díle? Jsou tam čavový nesrovnalosti.

Máš něco na srdci?

nahoru