Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Jakou muziku mají rádi domácí mazlíčci? Spotify jim namixuje ideální playlist Události
Tractive GPS Tracker pro domácí mazlíčky Elektronické předplatné časopisů ForMen a Computer na půl roku v hodnotě 616 Kč
Tractive GPS Tracker pro domácí mazlíčky
Produkt není určen k prodeji.
Invoxia GPS Pet Tracker – GPS lokátor pro psy Elektronické předplatné časopisů ForMen a Computer na půl roku v hodnotě 616 Kč
Invoxia GPS Pet Tracker – GPS lokátor pro psy
2 636 Kč 3 189 Kč

Jakou muziku mají rádi domácí mazlíčci? Spotify jim namixuje ideální playlist

autor: Petr Kirs

Rodinné účty na Spotify nemusí sloužit nutně jenom lidem, tvůrci této streamovací služby nově cílí také na domácí mazlíčky. Konkrétně na psy, kočky a další zvířata, kterým aplikace dovede údajně namixovat ideální playlist, když zrovna nejste doma.

I když se to nemusí na první pohled zdát, nápad je to geniální. Obzvláště pro jedince, které skutečně trápí, že jejich čtyřnozí miláčci zůstávají doma sami. Tvůrci ze společnosti Spotify navíc tvrdí, že dovedou ze skladeb a podcastů vytvořit ideální playlist přesně na míru konkrétnímu zvířeti podle jeho charakteru.

To jinými slovy znamená, že aktivní jedinci budou mít úplně jiné skladby, než ti pomalí. Již nyní jsou k dispozici playlisty pro psy, kočky, ptáky a leguány. Aby vše bylo dotaženo k dokonalosti, zvolený playlist je možné doplnit fotkou domácího mazlíčka. Díky tomu na první pohled poznáte, pro koho je určený.

Například psi tak mohou poslouchat podcasty, které se je mluveným slovem snaží uklidnit. Po sérii pochvalných vyjádření pak následují příběhy vyprávěné britskými herci. Průběžně je celý playlist prokládán uklidňující hudbou. Spotify se netají tím, že nápad na nové playlisty vzešel z průzkumu, podle kterého 71 procent lidí pouští svým mazlíčkům hudbu, když zůstávají doma sami.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chytré vychytávky

Na domácí mazlíčky se mimochodem soustředí i celá řada vychytávek ze segmentu chytré domácnosti. Základ nabídky pro domácí mazlíčky tvoří speciální GPS trackery. Toto zařízení je přesně pro majitele, jejichž čtyřnozí mazlíčci se rádi toulají bez dozoru. Tomu je ale konec. S pomocí integrovaného GPS lokalizátoru a SIM karty budete vždy naprosto přesně vědět, kde se vaše zvíře právě nachází. Stačí se pouze podívat do aplikace chytrého telefonu nebo také jednoduše na mapu v internetovém prohlížeči, pokud chytrý telefon nevlastníte.

Vhod přijdou například chytré kamery. Ty sice primárně slouží ke střežení prostoru před nezvanými návštěvníky, pokročilejší modely toho ale umí daleko více. Například obsahují dvoucestné audio, tedy mikrofon i reproduktor. Díky tomu můžete klidně z druhého konce planety své mazlíčky nejen vidět, ale také slyšet. A zároveň s nimi také mluvit – stačí zmáčknout příslušné tlačítko na chytrém telefonu.

Sofistikované inteligentní kamery toho umí samozřejmě ještě daleko více. Za pozornost stojí modely, které dovedou pracovat také jako v režimu gateway. To jinými slovy znamená, že je k nim možné připojovat další senzory se stejným standardem a samotnou kameru používat jako řídicí jednotku. Pozor je nutné dávat na to, jaký protokol dané zařízení pro chytrou domácnost používá.

Některé modely zase v obě mají zabudovanou celou řadu užitečných senzorů. Takové kamery díky tomu dovedou detekovat pohyb, ale zároveň v místnosti monitorovat například teplotu a vlhkost. Kromě dvoucestného audia jim často nechybí ani alarm.

Sofistikovanější kamery zvládnou řídit celou domácnost

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uživatel má celou domácnost na svém chytrém telefonu doslova jak na dlani, a to včetně mazlíčků

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Názory ostatních Geeků (1)

m.tauchman M.T

Hmmm

m.tauchman 21. 1. 2020 15:00

Hezké no...takhle na začátek roku nasadit laťku tak vysoko. Myslím, že tento můj osobní žebříček a titul kraviny roku nebude hned tak překonán.

Máš něco na srdci?

nahoru