Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Jde to i bez PC a mobilu. HTC má autonomní virtuální brýle Události

Jde to i bez PC a mobilu. HTC má autonomní virtuální brýle

Společnost HTC v tichosti uvedla zcela nové brýle pro virtuální realitu. Ty jsou zajímavé především tím, že pracují zcela autonomně – virtuální vjem na rozdíl od celé řady konkurenčních řešení dovedou vytvořit i bez připojeného chytrého telefonu či počítače.

Novinka nese název HTC Vive Focus a největším vylepšením je právě to, že se obejde bez počítače či smartphonu. Zároveň však ale po místnosti také není potřeba rozmisťovat snímací stanice, headset má zabudované kamery, jež dovedou zaznamenat pohyb a přenést jej do virtuálního prostředí.

HTC Vive Focus 

 

Vive Focus je tedy ve všech ohledech chytřejší než předchůdce. Aby dal výrobce na první pohled najevo, že jde o zbrusu nový model, odhodlal se zároveň k odvážnějšímu designu. Místo decentní černé jsou tak některé prvky brýlí modré.

Virtuální vjem vzniká díky velkému displeji typu AMOLED, který zakrývá obě oči. V útrobách zařízení pak nalezneme mobilní čipset Snapdragon 835. Podle testů jde aktuálně o nejvýkonnější procesor pro chytré telefony a počítačové tablet. Jak je ale vidět, uplatnění nalezne také v systémech virtuální reality. Výrobce nezapomněl zařízení vybavit ani speciálním bezdrátovým ovladačem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HTC Vive Focus 

 

Virtuální headset Vive Focus byl uveden na pulty obchodů tak trochu v tichosti, bez žádného většího oznámení ze strany HTC. To je nicméně dáno patrně tím, že výrobce s novinkou nejprve testuje zájem zákazníků v zahraničí – na čínském trhu.

Kdy a za jakou cenu se novinka objeví v České republice tak bohužel v tuto chvíli není jasné. Pro uživatele, kteří preferují propojení s počítačovou sestavou, je nicméně k dispozici stále původní model HTC Vive. Ten je možné zakoupit také v našem obchodě

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Původní headset HTC Vive

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru