Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Je jako chameleon a extrémně rychle se nabijí. Tohle je budoucnost mobilů

Je jako chameleon a extrémně rychle se nabijí. Tohle je budoucnost mobilů

Události
autor: Petr Kirs

O čínské značce Infinix jste možná ještě neslyšeli, ale to by se mělo v dohledné době změnit. Na veletrhu MWC 2021 totiž tento výrobce ukázal dechberoucí koncept smartphonu, který má špičkový foťák, extrémně rychlé nabíjení a unikátní zadní kryt.

Výrobci se již několik posledních let snaží o to, aby lidé nemuseli na nabíjení svých mobilních miláčků čekat dlouhé hodiny. Patrně nejdál je v tomto ohledu právě Infinix, který ukázal futuristický Concept Phone 2021. I když jde pouze o koncept, jak už samotný název napovídá, novinka je plně funkčním telefonem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

A jedním z největších lákadel je 160wattové nabíjení. Takovou hodnotu zatím žádný jiný výrobce nenabízí. V praxi to znamená, že se zabudovaná 4000mAh baterie dovede nabít na 100 % za pouhých deset minut. Už po první minutě nabíjení získáte přitom až 18 % energie.

Infinix se netají tím, že takto rychlé nabíjení není vůbec jednoduché na výrobu a zpracování. Také kvůli tomu obsahuje telefon dvacet teplotních čidel a 60 různých bezpečnostních mechanismů. Celý tento sofistikovaný systém se stará o to, aby teplota baterie nepřesáhla při rychlém nabíjení teplotu 40 °C.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

S nabíjením souvisí také unikátní zadní kryt s logem NOW. Obsahuje totiž elektrochromickou a elektroluminiscenční vrstvu, díky které se šedý povrch při nabíjení zbarví do modra. Během příchozích hovorů se zase mohou záda barevně rozblikat. Zadní kryt se zkrátka chová jako chameleon.

Uvnitř telefonu je čip, který se až nápadně podobá Mediateku Helio G95. Vzhledem k tomu, že jde o koncept, finální osazení může být v praxi úplně jiné – osmijádrový čip taktovaný na 2,05 GHz nicméně můžeme považovat za základ.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Telefon dále láká na 6,67" AMOLED displej s Full HD+ rozlišením, který se chlubí výrazným bočním zakřivením až o 88°. Na bocích tak nenalezneme žádná tlačítka, ale dotykové plochy. 3D sklo by přitom mělo být zárukou vysoké odolnosti.

Fotografická výbava čítá v první řadě hlavní senzor s rozlišením 64 MPx. Daleko zajímavější je však teleobjektiv, který láká na 10násobné přiblížení – v kombinaci s digitálním zoomem je možné dosáhnout až 60násobného přiblížení. Na zadní straně nalezneme ještě širokoúhlý objektiv s úhlem 120°.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru