Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Kancelář sbalená na cesty. Samsung Galaxy Note9 nastavuje laťku pořádně vysoko Události
Samsung Galaxy Note9, 6GB/128GB, modrá
Samsung Galaxy Note9, 6GB/128GB, modrá
Produkt není určen k prodeji.

Kancelář sbalená na cesty. Samsung Galaxy Note9 nastavuje laťku pořádně vysoko

Čekání je u konce. Společnost Samsung dnes večer odhalila dlouho očekávaný model Galaxy Note9. Ten nabízí proti předchůdci hned několik předností. V první řadě samozřejmě vyšší výkon, navíc ale i pokročilejší fotoaparát a stereofonní reproduktory.

>> Předobjednat Samsung Galaxy Note9 můžete zde <<

 

Galaxy Note9 nemá být revolucí, ale spíše evolucí loňské osmičky. A skutečně devítka posouvá v mnoha ohledech laťku mobilního segmentu zase o pořádný kus výše.

V první řadě je řeč o výkonu, který zaznamenal výrazný nárůst. Podle zástupců výrobce je procesor rychlejší o 33 % a grafika o 23 %, což rozhodně není zanedbatelná hodnota. Konkrétně v útrobách modelu Note9 nalezneme 8jádrový procesor Exynos 9810, u nějž je polovina jader taktována na 2,7 GHz a další polovina na 1,7 GHz. Do vínku dostal stroj také 6 GB operační paměti a 128GB úložný prostor. Samozřejmostí je slot pro paměťové karty.

Výkon je více než dostatečný na to, aby novinka mohla zastat také funkci stolního počítače, stačí připojit klávesnici a monitor. Řeč je o platformě Samsung DeX, kterou výrobce představil už loni při premiéře osmiček. Note9 tuto technologii podporuje také.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Note9

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nárůst výkonu je citelný

 

 

Pero se naučilo nové kousky

Mírně narostl také displej, byť do celkových proporcí telefonu se to díky protáhlé obrazovce nijak negativně nepromítlo. Obrazovka má místo původních 6,3“ úhlopříčku 6,4“. Rozlišení zůstalo stejné, tedy 2960 x 1440 bodů. Vylepšení se dočkalo dotykové pero S Pen, které je nově k dostání i ve výrazně žluté barvě. To komunikuje s telefonem prostřednictvím standardu Bluetooth, a to až ve vzdálenosti deseti metrů. Využít jej tak můžete například jako dálkovou spoušť fotoaparátu či pro ovládání přehrávače.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Stylus je k dispozici také v atraktivní žluté barvě

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

S Pen dovoluje ovládat telefon na dálku

 

Zdokonalené pero si zachovává i užitečné funkce, na které byli zvyklí majitelé starší osmičky. Umí zapisovat poznámky i na vypnutou obrazovku, pouhým přiblížením k Infinity displeji přeložit text v cizím jazyce nebo ozvláštnit komunikaci vaší vlastnoruční originalitou a kreativitou. Sílu přítlaku přitom rozeznává ve 4096 úrovních pro naprosto precizní zachycení každého tahu při psaní i kreslení.

Vzhledem k tomu, že Note9 má představovat bez nadsázky kancelář sbalenou na cesty, není velkým překvapením, že byl velký důraz kladen na kvalitu zabezpečení. Uživatel může samozřejmě použít tradiční způsoby jako gesto či heslo, ke snadnému odemčení za jakýchkoliv podmínek je však ideální systém inteligentního rozpoznání obličeje. Ten využívá identifikaci tváře i snímače duhovky a zvolí optimální využití těchto technologií například podle úrovně osvětlení. K dispozici navíc máte i nově umístěný skener otisků, na který při obyčejné manipulaci s telefonem jednoduše dosáhnete.

Potěší integrace akumulátoru s kapacitou 4000 mAh, díky tomu by měla novinka vydržet pracovat bez elektrické zásuvky déle než předchůdce, a to navzdory vyššímu výkonu. Stejně jako u dalších prémiových smartphonů od Samsungu se Note9 chlubí certifikací IP 68. To znamená, že odolá prachu a může pracovat klidně i pod vodou. Ponořen může být po dobu 30 minut do hloubky až 1,5 metru.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Note9

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Akumulátor nabízí kapacitu 4000 mAh

 

V hlavní roli fotoaparát a stereo reproduktory

Další vylepšení se týká reproduktorů, na kterých Samsung spolupracoval se společností AKG. Podobně jako u vlajkových lodí Galaxy S9 a S9+ je podání audia podpořeno technologií Dolby Atmos.

Model Note9 sází na duální optiku, oba snímače na zadní straně mají rozlišení 12 MPx a jsou napojeny na systém optické stabilizace. K dispozici je také variabilní clona, která podle množství okolního světla automaticky přizpůsobí své nastavení a světelnost. V jasném prostředí použije hodnotu f/2,4, ve zhoršených podmínkách pak využije světelnost f/1,5. Díky duální optice je možné využít bezztrátový optický zoom až 2x.

Duální optika poslouží také při natáčení videa, dokáže natočit video rychlostí 960 snímků za sekundu, tedy se čtyřikrát vyšší frekvencí záběrů než u běžného zpomaleného videa ve 240 fps. Superzpomalený režim lze při pořizování jednoho videa aktivovat až dvacetkrát pro zvýraznění nejzajímavějších momentů. Nebo se lze spolehnout na automatický režim, který režim aktivuje při detekci pohybu.

Více se o cenách a dostupnosti modelu Galaxy Note9 dozvíte v našem obchodě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Stereofonní reproduktory u modelu Galaxy Note9

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na zadní straně se nachází duální fotoaparát

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Velký důraz byl kladen na zabezpečení

 

To chci

Názory ostatních Geeků (4)

avatar

Přednosti

dohnalek.pavel 9. 8. 2018 23:24

"Ten nabízí proti předchůdci hned několik předností. V první řadě samozřejmě vyšší výkon, navíc ale i pokročilejší fotoaparát a stereofonní reproduktory."Vím, že ČR je druhý nejvíce negativistický národ na světě, ale vážně... Vyšší výkon budiž, ale zabije ho špatně napsaný software. Fotoaparát se v té kanceláři sbalené na cesty opravdu velmi využije (ano, to je sarkasmus) a stereofonní reproduktory jsou velmi užitečné, když jsou umístěné na těle tak malém, že když si člověk položí telefon 30 cm od sebe, stejně nemá šanci to stereo postřehnout...Takže co že ten telefon za těch 25 tisíc vlastně nabízí? Čím konkrétně přispěje k pracovní produktivitě více než přístroje s třetinovou cenovkou, tj. čím přinese 3x větší užitek (dobře, stačí 2x, když jeden z těch násobků vyhradím na...no, ok, nazvěme to prestiží)?

avatar Ověřený GEEK - level 3
BERNADIC Ověřený GEEK 10. 8. 2018 7:29

@dohnalek.pavel: Stylus a DeX, nic víc proti konkurenci, z hlediska pracovního využití, nenabídne.
Ale musím říct, že velká obrazovka je pro práci v terénu fakt návyková - sám používám, jako pracovní, Mi Max 2 (6,44").
IMHO je Note 9 velice pěkný telefon, i podstatně výhodnější než jeho předchůdce před rokem - větší baterka, DeX bez doku, větší vnitřní paměť.
25 je strašlivá cena, ale konkurenci bohužel nemá.

ves70 VES

Paměť

ves70 10. 8. 2018 0:06

za tu cenu to mohlo mit internich alespon 256GB, vzdyt ty pameti jsou dnes tak malickate...
a s tim jak je ta nastavba samsungu rozezrana a sam android cim dal nenazranejsi, RAM mohla mit taky nejakou premiovou hodnotu, ne jak telefony stredni tridy...

třískala TŘÍ
třískala 11. 8. 2018 12:19

@ves70: Souhlasím. Zvláště kvůli tomu, že starší a menší bráška z "galaxy" rodiny má i 256GB paměť (konkrétně mám na stole před sebou S9+, která 256GB má, RAM taktéž 6GB). Myslím, že do note9 vzhledem k velikosti mohli narvat lepší paměti. Na druhou stranu možná naschvál neudělali krok tímto směrem, protože nepotřebují pokles prodejů s9/s9+

Máš něco na srdci?

nahoru