Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Kdo si zahraje v nové Mafii? Češi se mohou těšit na Marka Vašuta

Kdo si zahraje v nové Mafii? Češi se mohou těšit na Marka Vašuta

Události
Mafia: Definitive Edition (Xbox ONE)_1727447121
Mafia: Definitive Edition (Xbox ONE)
541 Kč 655 Kč
442 Kč 535 Kč
Mafia: Definitive Edition (PS4)_2102162936
Mafia: Definitive Edition (PS4)
541 Kč 655 Kč
autor: Petr Kirs

Už na konci příštího měsíce vyjde očekávaná hra Mafia: Definitive Edition. Studio Hangar 13 nyní prozradilo, kdo si zahraje ústřední postavu Tommyho Angela. V české verzi to bude charismatický herec Marek Vašut. Ten daboval Tommyho i v původní hře.

Tommy Angelo se narodil v Lost Heaven 30. srpna 1900, kde později pracoval jako taxikář. I když to moc nevynášelo, byl za tohle zaměstnání rád. Pak se ale všechno zvrtlo tak, že v titulu Mafia: City of Lost Heaven z roku 2002 se zprvu nevýrazný chlapík vyšvihnul až mezi nejobávanější muže zločineckého podsvětí.

Nové začátky – trailer ke hře Mafia: Definitive Edition

 

A přesně o zločineckém podsvětí Spojených států ve 30. letech 20. století pojednává i chystaný titul Mafia: Definitive Edition. Nemůže v něm tedy chybět ani legendární Tommy Angelo. Studio Hangar 13 však při hledání herců, kteří ztvární postavy tohoto příběhu ze světa organizovaného zločinu, stálo před nelehkým úkolem. Kvůli rozměrům celého projektu se totiž hledalo nové obsazení.

A právě to se částečně odhaluje v příběhovém traileru zvaném Nové začátky. Nyní je již jasné, že si Tommyho v české verzi zahraje známý herec Marek Vašut. Ten si střihnul Tommyho už v původní Mafii a fanoušci volali po jeho návratu i v přepracované verzi. Mafia: Definitive Edition ponese zvučná jména i v dalších jazykových mutacích. Tak například anglicky k hráčům promluví Andrew Bongiorno, který mimochodem poslouží také jako předloha pro Tommyho podobu, anglický dabér byl totiž zachycen pomocí motion capture. Němčiny se ujal Marcus Just, španělštiny Richard del Olmo, italštiny Valerio Amoruso, francouzštiny Alexis Ballesteros a ruštiny Jurij Titov.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Marek Vašut

 

O nablýskanou filmovou prezentaci tedy nebude nouze. „Mafia: Definitive Edition je kompletní remake, proto jsme vybudovali v podstatě všechno od základů. Řeč je například o filmových předělech, které byly přepracovány pomocí technologie motion capture a modelování výrazů. Právě proto jsme se museli postarat nejen o hlasové, ale také o fyzické výkony,“ představil nové obsazení šéf Hangaru 13 Haden Blackman.

Sluší se podotknout, že Tommy Angelo je pouze jedním dílkem do skládačky mafiánského podsvětí, příběh titulu Mafia: Definitive Edition bude daleko propracovanější. Jak dobře se podařilo tvůrcům obsadit jednotlivé role, bude jasné už velmi brzy. Očekávaný titul ze světa organizovaného zločinu totiž vychází již 28. srpna, a to ve verzích pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Jak je z řádků výše patrné, počítá se s českým dabingem i titulky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka ze hry Mafia: Definitive Edition

Názory ostatních Geeků (5)

m.tauchman M.T

:-)

m.tauchman 2. 7. 2020 6:21

Tak se nám vrátí Vašut. Přiznám se, že ho moc nemusím, ale byl v originálu, tak to chápu. Jsem zvědavý, snad překvapí pozitivně.Čemu ale moc nevěřím, je datum vydání hry, leda, že by už jen samotný dabing byl tím posledním, co jim chybí, a i tak si myslím, že by měli co dělat ten termín stihnout. Ale snad to raději odloží, než vydají polofunkční šunt, kterým hráče jen otráví. A hlavně i proto, že zrovna Hangar 13 své vydané hry moc nepatchuje (stačí se podívat na M3, ta hra měla spoustu chyb a opravy v nedohlednu).

Coolman86 COO

Vašut

Coolman86 2. 7. 2020 10:21

Málo co hraju v s českým dubbingem, protože originál je originál. Ale u Mafie to je výjimka a vždy jsem hrál jen česky dabovanou verzi. Hra byla fantastická sama o sobě a Vašut tu hru udělal ještě lepší. Takže vítám snahu neměnit to, co dělalo hru skvělou.

avatar
dohnalek.pavel 2. 7. 2020 12:14

@Coolman86: To bohužel nic nezaručuje. Ve Starcraftu 2 byli taky někteří dabéři původní (Robert Clotworthy jako James Raynor nebo James Harper jako Arcturus Mengsk) a jak to dopadlo.

hynek16 HYN

Vašut bude dabovat Sáru

hynek16 2. 7. 2020 18:17

Marek Vašut bude dabovat Sáru, Tommyho zase Linda Rybová.

m.tauchman M.T

M1

m.tauchman 7. 7. 2020 20:38

Vydání odloženo.

Máš něco na srdci?

nahoru