Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Kingdom Come vychází v královské edici, zahrát si můžete i za Terezu Události
Kingdom Come: Deliverance - Royal Edition (PC)
Kingdom Come: Deliverance - Royal Edition (PC)
826 Kč 999 Kč
Kingdom Come: Deliverance - Royal Edition (Xbox ONE)
Kingdom Come: Deliverance - Royal Edition (Xbox ONE)
908 Kč 1 099 Kč
Kingdom Come: Deliverance - Royal Edition (PS4)
Kingdom Come: Deliverance - Royal Edition (PS4)
908 Kč 1 099 Kč

Kingdom Come vychází v královské edici, zahrát si můžete i za Terezu

autor: Petr Kirs
Už více než rok je na trhu české RPG Kingdom Come: Deliverance, za kterým stojí české vývojářské studio Warhorse Studios. Tvůrci prakticky celou dobu přidávají nový obsah. Ten nejnovější a zároveň poslední vychází právě nyní – těšit se v něm můžeme například na Terezu.

Alespoň v rychlosti připomeňme, že tvůrci vybírali peníze na vývoj hry prostřednictvím crowdfundingové kampaně na serveru Kickstarter. Zájem o realistický titul z české kotliny byl tak obrovský, že se nakonec vybralo více než 1,1 miliónu liber. Za to tvůrci slíbili celkem sedm dodatečných cílů, z nichž doposud bylo splněno pět. Poslední vydané DLC zvané A Womans Lot přináší dva zbývající sliby – ženskou hlavní postavu a psího společníka. Pojďme se ale na poslední rok s Kingdom Come: Deliverance podívat trochu detailněji…

 

Upoutávka na DLC A Womans Lot

Daniel Vávra hovoří (anglicky) o tom, co se v titulu stalo za uplynulý rok 

 

Žádní draci, žádná kouzla

Pokud vás náhodou základní vydání titulu Kingdom Come: Deliverance zcela minulo, alespoň v rychlosti připomeňme, že jde o velmi netradiční RPG. Zapomeňte na draky a kouzla, tento titul vás vrhne do drsného středověku, a to se všemi nástrahami, které tehdejší Evropa skrývala.

Po smrti císaře Karla IV. se české království ponořilo do doby temna: válka, korupce a nesvár trhají tento klenot Svaté říše římské na kusy. Korunu zdědil jeden z Karlových synů Václav. Na rozdíl od svého otce je Václav naivní, sebestředný a nectižádostivý panovník. Jeho polorodý bratr a král maďarský, Zikmund zvaný Liška ryšavá, Václava vnímá jako slabocha. Zikmund, předstíraje dobrou vůli, se vydává do Čech a svého bratra unáší. Jelikož je trůn bez panovníka, Zikmund nyní může Čechy vydrancovat a zmocnit se jejich bohatství.

Uprostřed toho všeho chaosu se objevuje i hlavní postava našeho příběhu – Jindřich, syn kováře. Jeho mírumilovný život je v troskách, za což může právě král Zikmund, který nařídil nájezd vojáků. Vesnice lehla popelem a Jindřich je jedním z mála, kdo tento masakr přežil.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kromě Jindřicha a dívčích rolí…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…se dočkáme také psího společníka

 

Tereza, jedině Tereza

Jednou z dalších postav, který masakr přežil je také Tereza. A právě za tu si můžete zahrát v novém DLC A Womans Lot. Poprvé se zde objevuje také psí společník, který po jejím boku prožíval vcelku běžný život ve Skalici. Tedy až do příjezdu Zikmundových vojáků. Tereza, která je bez domova i rodiny, se bude muset rvát o své místo pod sluncem. A to vše uprostřed zuřící občanské války.

Nejnovější DLC nicméně přináší zajímavého obsahu daleko více. V druhé sadě questů totiž bude hlavní hrdinkou Johanka. Také ona přežila masakr Skalice a jako přeživší se uchýlila do sázavského kláštera. Za ní se vydá Jindra a jako její dávný kamarád jí pomůže rozluštit záhadu jejích nočních můr. Při plnění úkolů mimochodem bude velmi prospěšný Jindrovi právě i psí pomocník, se kterým jsme se seznámili už společně s Terezou.

A Womans Lot toho nabízí ještě daleko více. Fanoušci titulu se mohou těšit na další historické postavy, zbraně, lektvary či štíty. Chybět nebudou ani další perky či pokračování milostné zápletky s Terezou. Bandité a Kumáni mají nyní vlastní psy, kterým budete muset také čelit – nebo před nimi utíkat…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Naši hlavní hrdinové se ocitnou uprostřed naprostého chaosu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na scéně nebude chybět ani Johanka

 

Královská edice pro fajnšmekry

Právě zmiňované DLC A Womans Lot obsahuje královská edice Kingdom Come: Deliverance - Royal Edition, jejíž součástí je i základní hra. Kromě toho titul obsahuje také čtyři další DLC. Jde o balíky, které vyšly během uplynulého roku – jmenovitě DLC Z popela (From the Ashes), DLC Band of Bastards, DLC Milostná dobrodružství Jana Ptáčka (The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon) a DLC Poklady minulosti. Za pozornost stojí především to, že Royal Edition vyjde levněji, než kdybyste jednotlivá DLC dokupovali zvlášť.

S nejnovějším updatem, který nese pořadové číslo 2.0, titul navíc nabízí i řadu technických vychytávek. Hra pracuje lépe s jednotlivými modifikacemi, celkového zpřehlednění se dočkalo také cestování a vylepšení náhodných událostí na cestě.

Fanoušci se mohou těšit také na vylepšení v oblasti hratelnosti, řeč je například o zlepšení frameratu v řadě oblastí napříč celým titulem. Dále byly opraveny desítky chyb, a to nejen v základní hře, ale prakticky ve všech doposud vydaných DLC. Nechť tedy boje opět vypuknou!

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

O nové postavy nebude nouze

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka z DLC A Womans Lot

 

To chci

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru