Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Kolik si vydělávají hvězdy esportu? Platy už nejsou tajemstvím

Kolik si vydělávají hvězdy esportu? Platy už nejsou tajemstvím

Události
autor: Petr Kirs

Pokud jste si někdy lámali hlavu s tím, kolik si vydělávají ti nejlepší hráči esportu, bude vás jistě zajímat náš dnešní článek. Na internetu se totiž objevily „platové tabulky“ těch největších dánských hvězd, které ale krásně ilustrují situaci v celé branži.

Na platy dánských hráčů upozornil portál AFK Gaming, který se odvolává na data dánského serveru BT.dk. Hned na úvod se tedy sluší zmínit, že nejde o žádná oficiální data jednotlivých dánských klubů, nicméně i tak je pohled na platy poměrně zajímavý.

Úspěšný tým Astralis snad ani není potřeba představovat, každý jednotlivý hráč si přijde v přepočtu zhruba na 6,2 milionu korun ročně. Nejde přitom jen o peníze z výher, ale například také o sponzorské dary. AFK Gaming nicméně poukazuje na to, že řada hráčů má i vedlejší příjmy, a tak není vůbec nereálné, aby si jednotlivec přišel klidně i na 18 milionů korun ročně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Členové týmu Astralis

 

Je však nutné dodat, že hráči v Astralisu mají tak trochu unikátní postavení. Hráči jsou totiž zároveň spoluvlastníky organizace spravující všechny aktivity, proto si vyplácí nadstandardní odměny ve výši až 90 % z výhry v turnajích. Nejúspěšnější dánský esportový tým v roce 2019 vyhrát jen na turnajích více než 2,1 milionu dolarů.

V týmu North je situace jiná, každý hráč má podepsanou individuální smlouvu. Pokud bychom jejich příjmy zprůměrovali, dostaneme se v přepočtu na roční plat ve výši čtyř milionů korun. Ti úspěšnější si ale vydělají klidně i přes šest milionů.

Pikantní na zveřejnění platů je situace okolo Heroic a MAD Lions. Přestože oba týmy ve světovém žebříčku HLTV přestihli North, platy hráčů tomu vůbec neodpovídají. V průměru si totiž hráči přijdou jen na necelé tři miliony korun ročně, i když i zde se pochopitelně najdou také ti úspěšnější, kteří si na svůj bankovní účet připíšou vyšší částky.

Názory ostatních Geeků (2)

šír7 ŠÍR

Zdroj?

šír7 14. 7. 2020 14:54

Taková informace je v dnešní době téma, zajímal by mě zdroj této informace ...

gryc15 GRY
gryc15 14. 7. 2020 21:08

@šír7: "Na platy dánských hráčů upozornil portál AFK Gaming, který se odvolává na data dánského serveru BT.dk."

Máš něco na srdci?

nahoru