Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Konec spekulací, nový Switch je venku. Co všechno bude umět?

Konec spekulací, nový Switch je venku. Co všechno bude umět?

Události
Nintendo Switch – OLED Model, bílá_361090589
Nintendo Switch – OLED Model, bílá
7 106 Kč 8 598 Kč
6 775 Kč 8 198 Kč
Nintendo Switch – OLED Model, červená/modrá_1302480013
Nintendo Switch – OLED Model, červená/modrá
7 106 Kč 8 598 Kč
6 775 Kč 8 198 Kč

Společnost Nintendo dnes oficiálně odhalila novou verzi své televizní konzole Switch. Ta přináší celou řadu vylepšení, prodávat se přitom začne už letos na podzim. Na jaké novinky se můžeme těšit?

O příchodu nového Switche se spekulovalo několik dlouhých měsíců, oficiálního odhalení jsme se ale dočkali až nyní. Nový Switch přijde v bíločerném provedení, které tomuto hybridnímu systému opravdu sluší. K dispozici nicméně bude i klasická kombinace modré a červené.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Displej v hlavní roli

Patrně největším vylepšením je integrace 7palcového dotykového displeje, jenž staví na technologii OLED. Barevné podání, kontrast – a tedy i věrnost jednotlivých titulů by tedy měla poskočit o pořádný kus směrem kupředu. Zamrzí snad jen to, že rozlišení zůstává stejné, tedy 720p v handheld režimu a 1080p v doku na televizi. Připomeňme, že původní Switch disponoval 6,2palcovou obrazovkou.

Lákadlem má být i přepracovaný stojánek, který je nyní širší a slibuje vyšší stabilitu. Díky němu je možné různě upravovat náklon obrazovky. Dokovací stanice k televizoru se chlubí LAN portem, což je přeci jen stabilnější způsob připojení než WiFi.

Interní úložiště navíc narostlo z původních 32 GB na 64 GB. Výkonnostní upgrade se však nekoná. Switch OLED by měl ale nabídnou vylepšené audio, i když na reálné testy si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Hlavní koncept zůstal zachován

Oceňovaný koncept hybridní konzole zůstal zachován. Switch OLED tedy poslouží pro hraní doma u televizoru, ale díky vlastní obrazovce i na cestách. Jednou z největších předností jsou již zmiňované ovladače Joy-Con. Ty můžete používat při hraní ve speciálním herním gripu nebo samostatně, každý v jedné ruce. Ovladače Joy-Con jsou kompletně vybavené sadou herních tlačítek, joystickem a řadou dalších speciálních funkcí.

Ovladače navíc disponují i řadou specifických tlačítek pro plnohodnotné hraní. Za tímto účelem tak můžete využít tlačítko Capture, s kterým jediným kliknutím můžete pořizovat screeny z her nebo tlačítko home. Dále je zde infračervený pohybový snímač, který je schopný detekovat vzdálenost, tvary a pohyb blízkých objektů, např. umí určit, jak daleko je hráčova ruka a jaký formuje tvar (kámen, nůžky, papír). Kromě toho je tu také výbava NFC bodem pro interakci s amiibo figurkami.

Switch OLED se na pultech obchodů objeví 8. října, což je mimochodem stejný den, ve který vychází také hra Metroid Dread. Původní Switch zůstane v prodeji i nadále, což platí také o modelu Switch Lite. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru