Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Konečně! Veleočekávané RPG Starfield má datum vydání

Konečně! Veleočekávané RPG Starfield má datum vydání

Události
Starfield (Xbox)_1725091506
Starfield (Xbox)
1 487 Kč 1 799 Kč
Redfall (Xbox Series X)_291492525
Redfall (Xbox Series X)
1 569 Kč 1 899 Kč
The Elder Scrolls V: Skyrim - Anniversary Edition (Xbox)_871518005
The Elder Scrolls V: Skyrim - Anniversary Edition (Xbox)
1 156 Kč 1 399 Kč
autor: Ondřej Koch

Bethesda Game Studios ještě letos přivedou na svět svou první novou značku po dlouhých 25 letech. Kdy to bude?

Zapomeňte na The Elder Scrolls, zapomeňte na Fallout. Letošní rok bude u Bethesda Softworks, vydavatelského domu, který kromě svých vlastních her uvádí na trh i tituly od id Software, Arkane nebo Tango Gameworks, ve znamení Starfieldu. Vesmírné RPG je nesmírně ambiciózní, a právě zveřejněný trailer odhalil, kdy přesně se jeho vydání dočkáme. 

Zdravice herního veterána

Bude to jen krátce po skončení letních prázdnin, konkrétně 6. září 2023. Fanoušky po zveřejnění data vydání pozdravil i legendární Todd Howard, který je ředitelem vývoje Starfield a zároveň vůdčí osobností studia. Připomínáme, že hra měla původně vyjít už loni, nakonec jsme se ale museli smířit s odkladem, o kterém jsme psali na Geek magazínu

"Já i všichni ostatní z našeho týmu jsme nadšení, že vám konečně můžeme říct, že Starfield vychází v průběhu letošního roku. Nechali jsme v této hře něco ze sebe - popravdě, i mě zaskočilo, kolik toho bylo. Hrajeme ji pořád dokola! Letos v červnu vás vezmeme na exkurzi do studia a nabídneme i detailní ponoření do samotné hry (půjde o akci Starfield Direct, 11. června 2023 - pozn. red.). Stále vám toho musíme ukázat strašně moc. Hra má mnoho ikonických prvků, které byste od nás asi očekávali, ale zároveň jde o velmi unikátní zážitek. Moc děkujeme za veškerou vaši podporu a komentáře a ujišťuji vás, že je všechny čteme. Víme, že na naši novou hru čekáte opravdu dlouho. Věřte nebo ne, my taky. Nemůžeme se dočkat, až si ji zahrajete. Díky a brzy na viděnou!"

15 minut sci-fi hratelnosti

Starfield se loni ukázal v dlouhém videu, v rámci kterého jsme poznali město New Atlantis, organizaci Constellation, a dozvěděli se třeba to, že v celé hře bude k dispozici asi 1000 různorodých planet. Představení hratelnosti jsme se věnovali loni v samostatném článku, který si můžete přečíst zde. Otazník dosud visí zejména nad procedurálně generovanými planetami a bude zajímavé, co se v tomto kontextu dozvíme v rámci červnového představení. 

Starfield_01_GravJump.jpg
Starfield_02_Cockpit.jpg
Starfield_03_Destruction.jpg
Podívejte se na dosud zveřejněné screenshoty přímo ze hry

Nádherné originální koncepty

Závěrem bychom vás chtěli upozornit i na nádherné concept arty, které Bethesda Game Studios zveřejnili na oficiálních stránkách Starfieldu. Ukazují celkové umělecké směřování hry a mohou posloužit i jako fantastické wallpapery, pokud se zářijového vydání hry nemůžete dočkat. Je moc dobře, že tvůrci nechávají tímto způsobem nahlédnout pod pokličku a nabízejí možnost porovnat produkční materiály s finálním výsledkem - tak jako jsme si zvykli například u závěrečných titulků každé epizody seriálu Mandalorian. 

starfield_art_bay.jpg
starfield_art_biome_exploration.jpg
starfield_art_exploration.jpg
Pokud nás něco na Starfield skutečně navnadilo, jsou to concept arty z rozmanitých biomů

Názory ostatních Geeků (1)

avatar

Bethesda

Feilow 10. 3. 2023 8:46

Tak snad nepůjde Starfield ve šlépějích ostatních her, které vzešly ze studia Bethesda softworks. Jelikož další titul, s obrovským potenciálem a oplývající krásou, je rozhodně žádoucí. Ale, ustavičné chyby v samotných hrách od tohoto studia, jsou taktéž pověstné a skoro až kultovní, jako samotné hry, už tak žádoucí nejsou.

Máš něco na srdci?

nahoru