Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Koupili jste si Assassin's Creed: Liberation? Už si nezahrajete

Koupili jste si Assassin's Creed: Liberation? Už si nezahrajete

Události
Komiks Assassin's Creed: Origins_712416946
Komiks Assassin's Creed: Origins
272 Kč 299 Kč
Tričko Assassin's Creed - Black Hooded Assassin (XXL)_3893830
Tričko Assassin's Creed - Black Hooded Assassin (XXL)
412 Kč 499 Kč
Figurka Mini Co. Assassin's Creed - Ezio_1330263297
Figurka Mini Co. Assassin's Creed - Ezio
Produkt není určen k prodeji.
autor: Karel Dvořák

Ubisoft se rozhodl ukončit online služby hned několika starších titulů. Největší vášně ale budí dění okolo Assassin's Creed: Liberation, u kterého si nezahrajete už ani příběhovou kampaň.

Na tom, že jednotlivé hry mají nějaký životní cyklus, není nic divného. Pokud se počet hráčů příliš klesne, tvůrcům se jednoduše už nevyplatí chod serverů udržovat. V případě Assassin's Creed: Liberation je ale situace jiná, jde o samostatně spustitelný datadisk k Assassin’s Creed 3. Přesto Ubisoft rozhodnul o jeho konci.

Trailer ke hře Assassin's Creed: Liberation

Přitom příběhová kampaň by mohla fungovat hráčům bez problémů dál. To, že přijdou o veškerou síťovou nadstavbu, jako jsou žebříčky nejlepších hráčů či achievementy, by asi vadilo málokomu. Že ale nebude dostupná ani samotná sigleplayerová mise, by čekal málokdo. S tím se setkáváme historicky pravděpodobně poprvé.

Právě proto tento přístup budí mezi hráči velké rozpaky. A nutno podotknout, že po právu. Kdo nám nyní zaručí, že se to někdy v budoucnu nestane s nějakou další hrou, za jejíž digitální kopii jsme zaplatili? Když se takto rozhodne velké vydavatelství, jako je Ubisoft, u těch menších už to tak nemožně nevypadá.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Assassin's Creed: Liberation

Změní rozhodnutí?

Hra s cenovkou 19,9 eur by měla zmizet ze Steamu, a v dohledné době dokonce i z digitálních knihoven jednotlivých hráčů – vypnutí je naplánováno na 1. září. Jedním dechem ale musíme dodat, že vše ještě není ztraceno. Ubisoft totiž již vydal prohlášení, že kvůli nářkům hráčů celou záležitost ještě „důkladně přezkoumá“.

Na herní studio totiž velmi tlačí i přední světová herní média. A titulky ve stylu „Jediná hra ze série Assassin’s Creed s černošskou hlavní hrdinkou je stahována ze Steamu“ se určitě vedení Ubisoftu nečtou v dnešní ultrakorektní době dobře. Pevně věříme ve šťastný konec a v to, že zakoupené hry nebude moci žádný vydavatel proměnit takto jednoduše v bezcenné.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Assassin's Creed: Liberation

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru