Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Krásné křivky, špičkový výkon. Galaxy Note20 se hodí na hry i práci

Krásné křivky, špičkový výkon. Galaxy Note20 se hodí na hry i práci

Události
Samsung Galaxy Note20, 8GB/256GB, Green_729131208
Samsung Galaxy Note20, 8GB/256GB, Green
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Note20, 8GB/256GB, Bronze_1483563638
Samsung Galaxy Note20, 8GB/256GB, Bronze
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Note20 Ultra, 12GB/512GB, 5G, Black_1073465666
Samsung Galaxy Note20 Ultra, 12GB/512GB, 5G, Black
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Note20 Ultra, 12GB/256GB, 5G, Bronze_1596432375
Samsung Galaxy Note20 Ultra, 12GB/256GB, 5G, Bronze
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Note20 Ultra, 12GB/256GB, 5G, Black_1980151388
Samsung Galaxy Note20 Ultra, 12GB/256GB, 5G, Black
Produkt není určen k prodeji.
autor: Saša Ševčík

Čekání je u konce. Společnost Samsung dnes odhalila dlouho očekávaný model Galaxy Note20. Proti předchozí desítce zaujmou na první pohled krásné křivky a originální barevná provedení, které novinky nabízí. Upřít se jim nedá ani špičkový výkon. A to nejsou jediná lákadla.

Stejně jako v loňském roce budou i letos na výběr dvě různá provedení, které se liší především velikostí obrazovky. Základ nabídky tvoří Galaxy Note20, který je vybaven 6,7palcovou obrazovkou s FullHD+ rozlišením. Sluší se zdůraznit, že obrazovka je u tohoto modelu rovná, nabízí poměr stran 20:9 a obnovovací frekvenci 60 Hz.

Ve všech ohledech je na tom druhá novinka – Galaxy Note20 Ultra 5G – o poznání lépe. Zakřivená dotyková plocha po obou stranách typu Dynamic AMOLED 2X nabízí 6,9 palce, rozlišení WQHD+ a obnovovací frekvenci 120 Hz. V případě tohoto displeje je poměr stran 19,3:9. Panel by měl být zároveň až o 25 % jasnější než u předchůdce. U obou modelů je mimochodem čtečka otisků prstů integrována přímo v dotykovém panelu.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obě novinky vedle sebe

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zleva Samsung Galaxy Note20 Ultra a Galaxy Note20

 

Evoluce S Penu, chytřejší aplikace

Hlavní poznávací znamení řady Note samozřejmě nechybí. Oba telefony jsou tak vyzbrojeny perem S Pen, které se může uschovat do útrob zařízení. Tento chytrý stylus prošel evolucí a nabízí řadu nových šikovných funkcí. Především by mělo jít ve spojení s modelem Galaxy Note20 Ultra 5G o nejrychlejší pero v celé historii řady Note. S Pen totiž dovede využít 120Hz obnovovací frekvenci, aby latence při psaní či kreslení byla co možná nejnižší.

Použití tohoto stylusu je navíc nyní univerzálnější napříč celým operačním systémem díky funkci Air Actions. Jde v podstatě o gesta, kterými můžete ovládat pohyby v jednotlivých nabídkách. Například tahem v určitém směru můžete vyvolat domovskou obrazovku, vrátit se zpátky, spustit správce otevřených aplikací či například přepnout na psaní perem.

Jihokorejský elektronický gigant zapracoval v souvislosti s perem S Pen i na softwarových vylepšeních. Řeč je například o aplikaci Samsung Notes. Poznámky nyní nabízejí složkovou strukturu, umí se automaticky ukládat a synchronizovat během práce a napsaný testy automaticky narovnat, pokud jste zvyklí psát bokem. Vychytávek je k dispozici samozřejmě daleko více, například možnost přidávat audio poznámky.

Samsung také umožnil lepší propojení Notu s aplikacemi od Microsoftu. Prostřednictvím funkce Link to Windows je tak možné zpřístupnit některé mobilní aplikace a pochopitelně také notifikace přímo na obrazovce připojeného počítače. Později v letošním roce bude možné také poznámky ze Samsung Notes posílat přímo do Microsoft OneNote, a to včetně náčrtků a kreseb.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pero S Pen v akci

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Stylusem je možné ovládat i operační systém a aplikace

 

Zrozen pro hraní. A také práci

Dávno jsou pryč doby, kdy byly smartphony řady Galaxy Note určeny výhradně pro práci. U nejnovější generace je to patrně nejmarkantnější – Samsung se snaží dát najevo, že jde o povedený herní stroj. Dvojnásob to platí u modelu Galaxy Note20 Ultra 5G díky jeho 120Hz obrazovce.

Jak jsou hry důležité, bylo patrné i z tiskovky jihokorejského elektronického gigantu. Na ní totiž bylo oznámeno hlubší partnerství s Microsoftem, konkrétně detaily o cloudové herní službě xCloud, která bude pro české i slovenské uživatele dostupná od 15. září.

Cloudové hraní bude k dispozici v rámci předplatného Xbox Game Pass Ultimate.  Hned v první vlně bude dostupných více než 100 různých her, chybět mezi nimi nebude například Forza Horizon 4, Destiny 2, Yakuza Kiwami 2 nebo novinka Grounded. Hráči si mohou vyzkoušet první měsíc předplatného Xbox Game Pass Ultimate jen za 25,90 Kč / 1 €.

Sluší se také zdůraznit, že oba nové smartphony budou kompatibilní s herním ovladačem MOGA XP5-X. Tuzemští zákazníci jej dokonce budou moci v rámci předobjednávek získat zadarmo, jak si ještě vysvětlíme v řádcích níže.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Herní ovladač MOGA XP5-X

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nabídka barevných provedení

 

Výkon a baterie

Obě provedení pohání výkonný 8jádrový procesor Exynos 990 s pokročilou výrobní technologií 7nm, který mimochodem tepe také v řadě Samsung Galaxy S20. Menší dvacítka nabídne 8 GB operační paměti a 256GB úložiště, provedení Ultra pak 12 GB operační paměti a 512GB úložiště. Na vybraných trzích nicméně bude k dostání také verze Ultra s 8GB pamětí a 256GB úložištěm.

Co se konektivity týče, Galaxy Note20 se bude prodávat ve variantě s 4G i 5G připojením, verze Ultra pak sází výhradně na 5G konektivitu. U obou telefonů mohou uživatelé počítat s WiFi 6 a zvýšenou odolností proti vodě a prachu IP68. Akumulátor Note20 nabízí kapacitu 4300 mAh, v případě Note20 Ultra pak 4500 mAh. Oba telefony podporují rychlé kabelové (25 W) i bezdrátové nabíjení (15 W).

Telefony řady Galaxy Note20 se navíc chlubí pokročilou technologií Advanced Samsung DeX. Díky ní můžete snadno připojit mobil k chytré televizi, která podporuje Miracast, a zobrazovat veškerý obsah na velké obrazovce, dotykový panel mobilu pak funguje jako touchpad. Samozřejmě je možné připojit i klávesnici. Galaxy Note 20 Ultra navíc nabízí snadné sdílení dat mezi dvěma telefony zvané UWB, tímto způsobem je možné doslova na jeden klik na krátkou vzdálenost posílat fotografie, videa a další data.

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Novinka poslouží jako fotoaparát…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…i kamera s 8K záznamem

 

Fotoaparáty? Každý umí něco jiného

Rozdílná je u obou novinek také nabídka fotoaparátů, vyšší výbavou se v tomto ohledu vcelku pochopitelně chlubí Galaxy Note20 Ultra. Ten je vybaven širokoúhlý fotoaparát 108 Mpx s objektivem f/1.8 (79˚), ostřením PDAF a stabilizací OIS. Dále na zadní straně nalezneme ještě telefoto kameru 48 Mpx s objektivem f/3.5 (24˚) a stabilizací OIS, která nabízí 10x hybridní optický zoom a až 100x super resolution zoom. Trojlístek fotoaparátů na zadní straně uzavírá ultraširokoúhlá kamera se záběrem 120˚, která staví na 12Mpx snímači a objektivu f/2.2.

Galaxy Note20 se pak chlubí širokoúhlým 12Mpx fotoaparátem s objektivem f/1.8 (79˚) a stabilizací OIS, telefoto kamerou s rozlišením 64 Mpx s objektivem f/2.0 (76˚) a stabilizací OIS, která nabízí 3x hybridní optický zoom a až 30x super resolution zoom, a konečně ultraširokoúhlá 120˚ kamera se snímačem 12 Mpx a objektivem f/2.2.

U obou telefonu dovede umělá inteligence rozpoznat a optimalizovat řadu přednastavených scén. Videa je možné natáčet v rozlišení 8K, tedy až 16krát detailněji než ve standardu Full HD. K dispozici je i nový režim Pro video. Shodná je u dvou představených novinek také čelní kamera, jde o fotoaparát 10 Mpx Dual Pixel AF f/2.2 (80˚). Výčet multimediální výbavy uzavírají tři mikrofony a stereo reproduktory.

Předobjednávky smartphonů Galaxy Note20 a Galaxy Note20 Ultra odstartovaly již nyní, samotný prodej je naplánován na 21. srpna. V rámci předobjednávek mohou nicméně případní zájemci získat zadarmo buď herní, nebo hudební balíček. Druhý zmiňovaný zahrnuje bezdrátová sluchátka Galaxy Buds+ v případě Galaxy Note20, respektive Galaxy Buds Live u modelu Galaxy Note20 Ultra. Herní balíček pak obsahuje bezdrátovou nabíječku, herní ovladač MOGA XP5-X a tříměsíční předplatné Xbox Game Pass Ultimate. Kompletní přehled novinek od Samsungu naleznete zde.

Předobjednat Galaxy Note20 a Note20 Ultra

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Note20 Ultra

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru