Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Které hry nás letos na PlayStationu čekají? Přehled toho nejzajímavějšího pro rok 2021

Které hry nás letos na PlayStationu čekají? Přehled toho nejzajímavějšího pro rok 2021

Produktové tipy
Returnal (PS5)_1569894443
Returnal (PS5)
1 652 Kč 1 999 Kč
826 Kč 999 Kč
Ratchet and Clank: Rift Apart (PS5)_1248093899
Ratchet and Clank: Rift Apart (PS5)
1 652 Kč 1 999 Kč
826 Kč 999 Kč
Resident Evil Village (PS5)_1637283990
Resident Evil Village (PS5)
1 440 Kč 1 742 Kč
Far Cry 6 - Limited Edition (PS5)_2132490797
Far Cry 6 - Limited Edition (PS5)
412 Kč 499 Kč
Deathloop (PS5)_3718098
Deathloop (PS5)
1 307 Kč 1 581 Kč

Jako každý rok, i letos si pro nás Sony připravilo obrovskou nálož skvělých her, na které se s nadšením můžeme těšit. Je přitom jedno, do jaké skupiny hráčů patříte, prakticky kdokoliv si totiž z chystané nadílky vybere.

Chcete si s gamepadem v ruce užít pořádnou střílečku? Dáváte raději přednost virtuálnímu volantu? Nebo hledáte zábavu pro celou rodinu? Máme pro vás seznam toho nejlepšího, co letos na PlayStationu vyjde.

Returnal – PS5

Už za pár dní nám na PS5 dorazí jedna z očekávaných novinek, hororová střílečka Returnal vychází 30. 4. 2021. Jak asi tušíte, nepůjde o hru pro žádné poseroutky, ale spíš pro milovníky strachu a napětí. Z pohledu třetí osoby se totiž vydáte bojovat o přežití do světa, který vám po vzoru dalších roguelike her nedá víc jak jednu šanci – s každou smrtí totiž začnete pěkně od začátku. Nejenže vás tedy budou děsit sci-fi prostředí a dosud nevídaní nepřátelé, ale pořád vám na rameni bude sedět strašák s varováním, že jakákoliv další chyba znamená konec. Úplný.

Smrt se ale stává jedním z hlavních mechanismů hry – s každým novým průchodem se totiž změní jak planeta samotná, tak i předměty, které vám s přežitím v nehostinném prostředí pomáhají. Musíte se tak přizpůsobovat a hledat nové způsoby, jak se s nebezpečím vypořádat. Čekají vás vtahující přestřelky, velké zvraty a smrtonosný svět. K cíli vás potáhne chytlavý příběh, jenž postupně odkryje vzpomínky vámi ovládané hrdinky Seleny, a vy se jí tak pokusíte pomoci s nalezením životně důležitých odpovědí. Dokážete to?

Ratchet & Clank: Rift Apart – PS5

Jestliže vám hororová akce nic neříká, a máte raději barevnější prostředí, chystá se na vás 11. 6. pokračování úspěšné série Ratchet & Clank. Novinka s podtitulem Rift Apart zavede dvojici hrdinů do různých dimenzí, kde se budou snažit chytit zlého císaře. Ten se totiž snaží vymýtit organismus ze všech známých i neznámých vesmírů. Pomáhat vám budou známi spojenci i několik nových tváří, mezi kterými nechybí ani rázná bojovnice lombaxského Rivet. Poutí dimenzionálními trhlinami vás doprovodí dechberoucí grafika, jež naplno využije výkonu nejnovější konzole – pokračování série totiž vyjde exkluzivně na PS5.

Novinka od studia Insomniac Games, jež má za sebou kromě předchozích dílů třeba sérii Spyro či nejnovější díly Spider-Mana, navíc českým hráčům udělá ohromnou radost i díky lokalizaci. Ratchet & Clank: Rift Apart se dočká plné podpory českých titulků, hra tak nezůstane zapovězena ani hráčům, kteří angličtinou nevládnou. Na rozvernou skákačku plnou potrhlých nepřátel, bláznivých zbraní a rozmanitých úrovní se tak mohou těšit celé rodiny.

Horizon Forbidden West – PS4/PS5

Možná vůbec nejočekávanější novinkou pro letošní rok je Horizon Forbidden West, pokračování hitu z roku 2017. Svět už dávno nepatří lidem, nádhernou krajinu opanovaly stroje. V roli rusovlásky Aloy, hlavní hrdinky obou dílů, se pustíte do záchrany života na Zemi – ten je totiž v ohrožení a blíží se vyhubení. Jenže nikdo neví proč, na vás tedy bude zjistit, co přesně je skrytou hrozbou všech organismů. Co je záhadnou Rudou snětí, jež ničí všechno živé, co jí stojí v cestě?

Cestou za záchranou potkáte několik známých tváří z prvního dílu, ale i řadu nových strojů a rozličných prostředí. Ve světě daleké budoucnosti s Aloy prozkoumáte kromě nádherných plání a dechberoucích lesů i podmořský svět či si prožijete kapitolu dávné minulosti, jež hlavní hrdinku přímo ovlivní.

Horizon Forbidden West bude další velkolepé akční RPG od studia Guerrilla Games, které by se na PS4 a PS5 mělo objevit ve druhé polovině letošního roku, přesné datum zatím neznáme. Připravte si tedy svůj luk a zachraňte život na Zemi.

Resident Evil Village – PS4/PS5

Pokud mezi vaše záliby patří strach, nesmíte minout Resident Evil Village. Již osmý díl dlouholeté série nám na PS4 a PS5 přistane 7. května 2021 a už teď se třeseme hrůzou. Poté, co vývojáři z Capcomu kompletně proměnili základy a hru umístili do prvního pohledu, tu máme pokračování ve stejném duchu. V roli Ethana Winterse se vydáte po stopách tragédie, která potkala hlavního hrdinu a jeho manželku.

Pokud sérii Resident Evil znáte, jistě vám něco říká i jméno Chris Redfield – kladný hrdina z minulosti. Jenže teď se karta obrací a Chrise zahaluje stín zlověstných činů. Je opravdu všechno tak, jak na první pohled vypadá? To rozklíčujete až postupem vtahujícího příběhu, jenž postupně odkryje strašlivá tajemství a děsivé nepřátele z prožívané noční můry. Co skrývá tajemná vesnice zahalená sněhové závěji?

DEATHLOOP – PS5

Již v září budete moci vyzkoušet novou hru, kterou si pro vás připravilo známé studio Arkane. V taktické střílečce se ujmete role Colta – nájemného vraha, který uvíznul v časové smyčce a po každém cyklu se probouzí na pláži ostrova Blackreef. I když je hlavní hrdina součástí smyčky, přenáší si vzpomínky a může tak každý z průchodů využívat poznatků, jež získal v předchozím cyklu. Učte se tak ze svých chyb a pokuste se Colta vyprostit z nekonečné smyčky, proti však stojí nejen obyvatelé ostrova, ale i Julianna – druhý zabiják, který se snaží nekončící sérii cyklů udržet v chodu. Kdo nakonec překoná svého souputníka a rozhodne o osudu všech hrdinů? O tom můžete rozhodnout od 14. září, kdy DEATHLOOP vychází s časovou exkluzivitou na konzoli PS5.

Far Cry 6 – PS4/PS5

Na fanoušky stříleček letos čeká Far Cry 6, které nás zavede do tropického ráje, jenž jako by se zaseknul v čase. Yara, jak se fiktivní destinace jmenuje, má ve svém čele diktátora Antona Castilla – toho ztvárňuje seriálovým fanouškům dobře známý Giancarlo Esposito (vidět jste ho mohli třeba v Breaking Bad či Mandalorianovi). Diktátor se snaží svému ráji navrátit ztracenou slávu za pomoci totalitních praktik a k ambicióznímu plánu přibírá i svého syna Diega. Vy se z pozice revolucionáře pokusíte navrátit Yaru zpět do rukou lidu tak, jak patří. V hlavní roli bude Dani Rojas, a je jen na vás, jestli půjde o mužské, nebo ženské jméno – pohlaví hrdiny si určíte sami. Stejně, jako určíte i osud tropického ráje. Dokážete zastavit diktátora dříve, než se zbaví všech svých oponentů?

Ghostwire: Tokyo – PS5

Pokud by vám v přehledu pro rok 2021 nestačily dva strašidelné kousky, dočkáte se letos ještě titulu Ghostwire: Tokyo. Japonskou metropoli postihla záhadná událost a téměř všichni obyvatelé Tokia zmizeli, jak už asi tušíte, na vás bude vyřešení celé situace. V akční adventuře z pohledu první osoby budete využívat nadpřirozených schopností hlavního hrdiny, které vám pomohou zejména v soubojích proti duchům a dalším paranormálním nepřátelům vylidněného Tokia. Vydání je oznámeno na říjen letošního roku s časovou exkluzivitou pro konzoli PS5.  

Hood: Outlaws and Legends – PS4/PS5

Již relativně brzy se budeme moci vrátit do známého světa Robina Hooda, který však vývojáři videoher pěkných pár let nechávali stranou. Multiplayerová akční hra Hood: Outlaws and Legends vyjde 10. května, a chlubí se relativně nezvyklým systémem – nejenomže se v roli psance pokusíte kazit plány mocným autoritářům, ale soupeřit budete i proti ostatním hráčům. Všichni rivalové se totiž pokusí získat tajemný poklad, přičemž veškeré tahanice musí probíhat v naprostém utajení. Jednou vás straž uvidí a může to znamenat konec veškerých snah. Zvládnete tedy využít unikátních schopností jednotlivých hrdinů a dokráčet ve stínu hradeb pro kýžený poklad?

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

eduardok@seznam.cz EDU

Sniper elite 5

Kdy vyjde prosím.

Máš něco na srdci?

nahoru