Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Legendární hry naživo? Atari postaví herní hotely Události

Legendární hry naživo? Atari postaví herní hotely

autor: Saša Ševčík
Atari snad ani není potřeba herním nadšencům představovat. Tento podnik si vydobyl renomé jako průkopník v oblasti počítačových a arkádových her. V osmdesátých letech pak tato značka patřila k nejvýznamnějším tvůrcům počítačů i počítačových her. Stroj s tímto logem chtěl mít doma doslova každý.

Zlom nastal až v polovině devadesátých let, kdy se Atari dostalo vlivem série špatných obchodních rozhodnutí a tlaku akcionářů do krize. Podnik tak několikrát změnil majitele, ale zpět na výsluní se už nikdy nedostal. Zlom by mohl nastat až v letošním roce, neboť se Atari vrací na trh s počítačovým hardwarem.

A to navíc není všechno… Atari má totiž daleko větší ambice, chce postavit v USA hned osm herních hotelů. Vůbec první by měl vyrůst ve Phoenixu, podle plánů podniku má být hotový do dvou let. Výrobce se přitom netají tím, že věří, že bude nový typ pohostinství atraktivním turistickým lákadlem – lidé přijdou a „budou moci se najíst, vyspat a hrát“.

„Věříme, že když už jednou člověk vstoupí do našeho hotelu, už nikdy nebude chtít odejít. Nabídneme mu nesčetně interaktivních prvků,“ prohlásila Shelly Murphyová ze společnosti GSD Group. Právě ta pracuje s odkazem starších značek.

Podle ní budou některé pokoje stylizované v duchu legendárních videoher, jiné ale mohou mít modernější design. Chybět by neměla ani virtuální či rozšířená realita, stejně jako věrné kopie původních herních automatů. Další hotely Atari mají stát v Las Vegas, Denveru, Chicagu, Austinu, Seattlu, San Francisku a v San Jose.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto bude vypadat Atari VCS

 

Nová konzole přijde brzy

Letos by se navíc na pultech obchodů měla objevit nová televizní konzole Atari VCS, která bude prvním novodobým počinem této značky. Po vzoru konkurenčních herních systémů od Sony a Microsoftu vsadil výrobce na APU, tedy na čip kombinující samotný procesor i grafické jádro. Konkrétně by mělo jít o model z rodiny AMD Ryzen, který nabídne takt okolo 3 GHz. I díky grafice Radeon by se celkový výkon měl pohybovat nad hranicí 0,6 TFLOPS, na reálné testy si ale budeme muset ještě počkat.

Výkon se bude lišit mimochodem podle zvolené verze, jediný rozdíl přitom bude v kapacitě operační paměti. Model Atari VCS 400 nabídne 4 GB operační paměti, zatímco Atari VCS 800 dvojnásobnou hodnotu, tedy 8 GB. V obou případech však bude systém vhodný na hraní ve Full HD, nicméně videa – tedy filmy, seriály apod. – půjde konzumovat také ve vyšším standardu 4K.

Lákadlem by měl být také operační systém AtariOS, což bude obdoba stařičkého Atari rozhraní zasazená do modernějšího rozhraní. Jejím základem bude upravená verze Ubuntu Linuxu, tedy platformy, která je jistě dobře známá celé řadě uživatelů klasických počítačů. Vzhledem k tomu, že půjde o plnohodnotnou počítačovou platformu, půjde bez problémů nainstalovat také Windows či jiná distribuce Linuxu.

Z konektorového rozhraní nabídne konzole dvakrát USB 3.0, HDMI port a rozhraní M.2 pro připojení SATA disku. V prodeji nicméně bude výhradně černé provedení s dřevěným panelem. Moderně vyhlížející koncept, který měl jasně červený čelní panel, se nakonec vyrábět nebude.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na dřevěný čelní panel

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru