Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Lenovo jde po krku těm nejlepším. Smartphone Z6 Pro je nová vlajková loď Události

Lenovo jde po krku těm nejlepším. Smartphone Z6 Pro je nová vlajková loď

autor: Petr Kirs
Novou vlajkovou loď mezi chytrými telefony představila tento týden společnost Lenovo. Novinka zvaná Z6 Pro má ambice se měřit s těmi nejlepšími smartphony na trhu, a to nejen výkonem, ale také špičkovými fotoaparáty.

Hned na první pohled zaujme Lenovo Z6 Pro svým líbivým vzhledem, který si nezadá s prémiovými smartphony od konkurence – například od společností Samsung. Huawei či Xiaomi. Design sází na zaoblené linie a rohy, přičemž zadní strana vrhá velmi zajímavé odlesky, zbarveny jsou buď dočervena, nebo dozelena.

Představení modelu Z6 Pro

 

Displej zakrývá prakticky celou čelní stranu zařízení, pouze uprostřed horní části je malý kapkovitý výřez pro čelní kameru. Obrazovka staví na technologii AMOLED a nabízí úhlopříčku 6,39 palce a rozlišení Full HD+. Někteří konkurenti sice nabízí ještě jemnější rozlišení, nicméně s ohledem na velikost dotykové plochy je nabízené množství pixelů optimální.

Pod obrazovkou s poměrem stran 19,5:9 se ukrývá procesor Snapdragon 855, který představuje to nejvýkonnější řešení v nabídce společnosti Qualcomm. Jde o osmijádrový čip, který může tepat při frekvenci až 2,84 GHz. Do vínku dostal telefon dále v nejlepší verzi hned 12 GB operační paměti a 512GB úložiště. V prodeji nicméně budou také odlehčené verze, které se budou lišit pouze pamětí – nabídnou 8 GB RAM a 256GB úložiště, respektive 6 GB RAM a 128GB úložiště.

 

Čtyři hlavní fotoaparáty

Dohromady má model Lenovo Z6 Pro hned čtyři fotoaparáty na zadní straně. Hlavní senzor nabízí rozlišení 48 MPx a optickou stabilizaci, další 16MPx kamera je napojena na ulraširokoúhlý objektiv, nechybí ani 8MPx teleobjektiv a 2MPx senzor pro měření hloubky ostrosti. Vepředu je pak selfie fotoaparát s rozlišením 32 MPx.

Novinka, která staví na operačním systému Androidu 9 Pie a grafické nadstavbě ZUI 11, nabízí akumulátor s kapacitou 4000 mAh. Slabinou tedy u tohoto zajímavého modelu nebude rozhodně ani výdrž baterie.

S dostupností se však prozatím počítá pouze na domovském čínském trhu. S největší pravděpodobností se však nová vlajková loď od Lenova s nějakým časovým odstupem dostane také do Evropy, výrobce to však zatím oficiálně nepotvrdil. V Číně jsou nicméně ceny tohoto kousku nastaveny více než zajímavě, po připočítání DPH základní verze bude nabízet za méně než 15 000 Kč a vrcholné provedení zhruba za 21 000 Kč.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Lenovo Z6 Pro

Nahoru