Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Level dostane digitální archiv. Na Startovači vybral statisíce

Level dostane digitální archiv. Na Startovači vybral statisíce

Události
autor: Saša Ševčík

Raketový úspěch zaznamenal na Startovači časopis Level, který vybírá peníze na vybudování digitálního archivu všech vyšlých čísel za posledních 25 let. Už během prvních 24 hodin byla požadovaná částka překročena více než dvojnásobně.

Tvůrci vysvětlili, proč peníze vybírají: „25 let psaní o hrách a všem kolem nich v jednom obrovském unikátním on-line archivu. Takový je náš cíl. Na časopisu Level vyrostla celá generace českých hráčů a posledních 7 let jej vydávají na vlastní pěst jeho bývalí šéfredaktoři a redaktoři. Na jeho stránkách tak najdete stále jména jako Martin Bach, Petr Poláček, Pavel Dobrovský, Michal Rybka, Lukáš Grygar, Jiří Pavlovský, Dan Vávra, Honza Horčík, Pavel Skoták a mnoho dalších.“

„Nová čísla stále přibývají, ale na ta stará se spíše práší ve skříních a na půdách. Uchovávat přes 300 časopisů v papírové podobě, to není nic jednoduchého. Nehledě na to, že jakmile chcete v té haldě něco najít, můžete si na to vyhradit klidně celý večer. Proto jsme se rozhodli, že všechna čísla, všechny recenze, články, témata a rozhovory, zkrátka vše, do poslední stránky, převedeme do strojově čitelné digitální podoby,“ uvedli ke kampani.

Aby mohli digitální archiv vybudovat, požadovali po fanoušcích na Startovači alespoň 150 000 Kč. Ještě v úterý večer ale už počítadlo na Startovači ukazovalo více než 300 000 korun. Přestože přispívat bude možné ještě 40 dní, už nyní je jasné, že digitální archiv opravdu vznikne. Fanoušci se tak mohou těšit na digitální podobu vyšlých výtisků, což znamená: 314 čísel, 37 626 stránek, 4683 recenzí, 528 rozhovorů, 1290 témat a 162 autorů.

Díky tomu, že se vybralo více peněz, nabídne digitální archiv pokročilé vyhledávání a bude napojen na archiv videí z Level DVD. Tvůrci v kampani mimochodem přispěvatele lákají i na zajímavé artefakty, například na knihy s věnováním autorů či možnost napsat si pro Level vlastní recenzi. Za 600 Kč pak získají lidé přístup do nově vzniklého archivu na jeden rok, za 2500 Kč pak získají přístup doživotně.

Mimochodem někdo z přispěvatelů si za 15 000 Kč nechá přinést KFC od Drakena až domů. Pokud jste zrovna tuto nabídku nestihli, nemusíte smutnit – Draken může za 15 000 Kč dovézt klidně i objednávku z McDonaldu.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru