Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Levnější, lehčí a na cesty. Nintendo odhalilo konzoli Switch Lite Události
Nintendo Switch, červená/modrá + Nintendo Labo Vehicle Kit
Nintendo Switch, červená/modrá + Nintendo Labo Vehicle Kit
Produkt není určen k prodeji.
Nintendo Switch, černá/žlutá + Pokémon: Let's Go Pikachu + Poké Ball
Nintendo Switch, černá/žlutá + Pokémon: Let's Go Pikachu + Poké Ball
Produkt není určen k prodeji.

Levnější, lehčí a na cesty. Nintendo odhalilo konzoli Switch Lite

autor: Petr Kirs
Velké překvapení si tak trochu nečekaně připravila společnost Nintendo pro své fanoušky. Vypustila totiž do světa novou konzoli Switch Lite, která je jako zrozená pro hraní na cestách. Navíc bude lákat na příznivější cenovku.

O příchodu menšího bratříčka konzole Nintendo Switch se spekulovalo několik posledních měsíců. Japonskému hernímu gigantu se však dařilo držet všechny informace důkladně pod pokličkou, a tak do dnešního oficiálního oznámení vlastně ani nikdo nevěděl, co nakonec může čekat. Nintendo však nyní udělalo všem spekulacím přítrž. Přivítejte model Switch Lite!

Představení modelu Switch Lite

 

Switch hraje stále prim

Hned na úvod je ale nutné zmínit, že původní Switch se do důchodu rozhodně nechystá. Naopak vše nasvědčuje tomu, že novinka zvaná Switch Lite bude hrát spíše druhé housle, půjde o odlehčený model s příznivější cenovkou.

Alespoň v rychlosti připomeňme, jak tedy Switch funguje. Pro hraní u televize je určena dokovací stanice, prostřednictvím které se konzole propojuje s velkoformátovou obrazovkou. Jedním ladným pohybem je však možné tenkou konzoli vyjmout a používat na cestách. Tím se aktivuje zabudovaná obrazovka přímo na kapesním zařízení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Původní model Nintendo Switch

 

Switch je tedy bez nadsázky herní tablet s 6,2palcovým displejem a rozlišením 720p, který si můžete vzít kamkoliv s sebou. Srdcem konzole je procesor Tegra společnosti NVIDIA s integrovanou grafikou. Zabudovaný akumulátor by měl na cestách vydržet pracovat zhruba šest hodin. K televizoru je přístroj možné zapojit prostřednictvím portu HDMI, pro nabíjení pak bylo zvoleno univerzální rozhraní USB-C.

Po obou stranách má zařízení dva odnímatelné ovladače zvané Joy-Con, jeden pro každou ruku. Ty jsou mimochodem určeny i pro týmové kooperace, kdy každý hráč bude využívat jeden z gamepadů. Ovladače mohou být snadno zacvaknuty zpátky na místo nebo zapojeny do Joy-Con grip příslušenství a napodobit tak tradičnější ovladač.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Konzole Switch Lite

 

Zábavněji a levněji

Verze Switch Lite přistupuje k celé problematice odlišně. Ovladače jsou přidělány napevno, neboť oddělávat je nedává smysl. Přístroj není určen pro hraní u televizoru, ale na cestách. Odlehčený model sází na 5,5palcovou obrazovku, díky které je menší a lehčí. Vylepšena byla podle výrobce výdrž baterie.

Důležité je také zdůraznit, že Switch Lite je kompatibilní se všemi hrami, které běží na původním Switchi. Pokud jde o tituly, které potřebují ovladače Joy-Con, je možné je dokoupit k novince extra. Případně využít ty, které již máte u původního Switche.

S dostupností modelu Switch Lite se počítá až v druhé polovině září. Cena by podle prvních informací měla být až o třetinu nižší než v případě původního Switche. Na bližší informace pro tuzemský trh si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Názory ostatních Geeků (4)

CAD-PRO CAD

Cena

CAD-PRO 11. 7. 2019 16:19

Cena?

uvíra3 UVÍ
uvíra3 11. 7. 2019 17:16

@CAD-PRO: 200$

Taralis TAR
Taralis 11. 7. 2019 17:52

@uvíra3: Ale ne konečná v ČR. Tipuju tak 6 litrů.

avatar

Chyba v textu

vintrczc 11. 7. 2019 18:56

Joy-con ne joy-noc ;) Posledni odstavec

Máš něco na srdci?

nahoru