Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se

ložnice

 • Spánkové fáze jako nezapomenutelná vzpomínka. Otec je proměnil v umělecké dílo

  autor: Stanislav Holý

  Díky chytré elektronice se dá v dnešní době monitorovat kde co, samozřejmě i spánek. A právě na spánkovou aktivitu své malé ratolesti se zaměřil technický nadšenec Seung Lee, který analytická data nakonec proměnil v umělecké dílo – v ručně vyšívanou deku.

 • Na čištění zubů chytře. S mobilem v ruce

  autor: Karel Dvořák

  Chytré v dnešní době rozhodně nejsou pouze telefony, ale například i kartáčky. Připojit se totiž dají klidně i ke smartphonu. K čemu je to dobré v praxi si ukážeme v řádcích níže.

 • Horečky pod kontrolou. S chytrým teploměrem

  autor: Karel Dvořák

  Kdo se někdy musel starat o malé děti, moc dobře ví, jak dokáže potrápit byť jen obyčejná horečka. Právě v takových chvílích přichází na řadu chytré teploměry, se kterými nemusíte zbytečně své ratolesti trápit se studeným měřákem v podpaždí. Inteligentní modely samozřejmě využijí také dospělí.

 • Inteligentní pomocníci pro cukrovkáře a astmatiky

  autor: Saša Ševčík

  Astmatici a cukrovkáři potřebují speciální péči, a také speciální přístroje pro sledování svého stavu. Řeč je o speciálních glukometrech a oxymetrech. Také tito pomocníci mohou být inteligentní a usnadnit každodenní starosti.

 • Chytré mohou být i tlakoměry. Připojí se na WiFi

  autor: Karel Dvořák

  Tlakoměry jsou v řadě domácností již běžnou výbavou lékárniček. Jednotlivé modely se ale od sebe diametrálně liší. Zatímco základní modely zvládnou jen monitorování krevního tlaku, pokročilejší modely se dovedou klidně i připojit k WiFi. K čemu je to dobré, si ukážeme v řádcích níže.

 • Čistý vzduch je základ zdraví

  autor: Karel Dvořák

  Vzduch ve městech bohužel nepatří k těm nejčistším, problém navíc může pro spoustu lidí představovat kromě prachu také pyl a další látky, které dovedou alergiky a astmatiky pěkně potrápit. Vyřešit tento problém dovedou čističky vzduchu.

 • Spánek pod absolutní kontrolou

  autor: Petr Kirs

  Na první pohled se to nemusí zdát, ale noc je jednou z nejdůležitějších částí dne. Pokud nebudeme správně a dostatečně spát, jen těžko budeme zvládat úspěšně náročné dny. Právě proto se vyplatí mát spánek pod absolutní kontrolou, s čímž pomohou chytří pomocníci.

 • Počasí pod kontrolou. S chytrou meteostanicí

  autor: Stanislav Holý

  Při pohledu z okna ven se může někdy zdát, že se počasí zbláznilo – předpovědím meteorologů totiž odpovídá málokdy. V dnešní době nicméně není problém detailně monitorovat aktuální situaci venku díky chytrým meteostanicím. Na předpověď počasí v televizi se tak už nikdy nebudete muset spoléhat.

 • Hubneme s chytrou váhou

  autor: Petr Kirs

  Chcete se dostat pořádně do formy a alespoň něco málo zhubnout? Bez pohybu to nepůjde. Vyrovnat se s nadměrnými kilogramy a mít kompletní přehled o svém aktuálním stavu i dosažených cílech pomohou chytré váhy.

 • Chytré žárovky – nalaďte tu správnou atmosféru

  autor: Petr Kirs

  Světlo dokáže s našimi emocemi doslova kouzlit. Jiné osvětlení se hodí na běžnou práci, na oslavu s přáteli, na sledování filmů a v neposlední řadě také na romantické večery ve dvou. Pomoci s tím dokážou chytré žárovky, které je možné ovládat jednoduše mobilem – a to klidně i z druhého konce planety.

nahoru