Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Malej a velkej. Co umí nové Deep Learning NAS servery od Synology

Malej a velkej. Co umí nové Deep Learning NAS servery od Synology

Události
Synology DVA1622_445097525
Synology DVA1622
13 174 Kč 15 941 Kč
Synology DVA3221_1784839187
Synology DVA3221
54 706 Kč 66 193 Kč

Společnost Synology uvedla na trh nový NAS server Deep Learning NVR DVA1622, který rozšiřuje dřívější čtyřšachtové zařízení DVA3221. Hlavním lákadlem je sledování na bázi umělé inteligence.

Je to vůbec poprvé, co se setkáváme u dvoušachtového NAS serveru s analýzou na bázi umělé inteligence. Model Synology DVA1622 tak přináší přednosti takového řešení i do menších podniků a domácností. „Zařízení DVA1622 jsme navrhli s maximálním důrazem na potřeby malých a domácích uživatelů,“ zdůraznil Tony Lin, produktový manažer společnosti Synology pro dohledové řešení.

„To neznamená pouze vhodnou kapacitu, ale také přidání dalších funkcí, které umožňují jeho používání společně s monitorem, myší a klávesnicí jako kompletního, samostatného dohledového řešení,“ doplnil Lin.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Synology DVA1622

Zařízení DVA1622 umožňuje domácím uživatelům, majitelům obchodů a dalším současně využívat až dvě souběžné úlohy inteligentní analýzy a monitorovat až 16 kamer pomocí zařízení s minimálními možnými rozměry. Ale to není všechno. Na rozdíl od svého většího bratříčka podporuje zařízení DVA1622 výstup HDMI až pro 16 streamů na jedné obrazovce a lokální ovládání prostřednictvím dvou portů USB, takže není potřeba počítač vyhrazený ke sledování a správě nasazení.

Úlohy analýzy s využitím algoritmů hlubokého učení (DVA) mohou podle své konfigurace vylepšovat zabezpečení prostřednictvím aktivní identifikace konkrétních hrozeb. Mohou také snižovat námahu spojenou se zabezpečením pozemku tím, že poskytují přesnější a filtrované výstrahy, například mohou uživatele upozorňovat pouze na pohyb osob nebo vozidel. Analýza s využitím algoritmů hlubokého učení dokáže pomoci automatizovat aspekty správy pozemku například identifikací oprávněných osob nebo výpočtem obsazenosti. A nakonec může také generovat statistiky a další užitečné informace. 

Vylepšené zabezpečení domova

Aby se předešlo vloupání, jsou zásadní včasné výstrahy. Pomocí jedné nebo dvou úloh DVA mohou majitelé domů transformovat svůj domácí systém pro sledování z jednoduchého nahrávání pomocí CCTV na systém aktivní detekce hrozeb, který v případě zjištění podezřelých aktivit vydá upozornění.

Mnoho domů má slabě oplocené zahrady, příjezdové cesty, přístavky a střešní plochy na úrovni terénu, ze kterých mohou zloději proniknout dovnitř. Nastavení detekce pohybu na otevřených plochách může ale vést k mnoha falešným poplachům, protože alarmy vyvolají i zvířata, poštovní doručovatelé a další vstupy.

Zařízení DVA1622 podporuje funkci detekce narušení, která dokáže správně určit, kdy předem nastavené hranice, například plot, překročí lidé nebo vozidla, včetně směru jejich pohybu. Detekce osob a vozidel vyhledává ve videozáznamu osoby nebo vozidla a odešle výstrahy, pokud zjištěné položky pobývají v dané oblasti po určitou dobu.

Nastavení analýzy na bázi umělé inteligence v zařízeních řady DVA

Malé obchody a pohostinnost

Sledování pomáhá nejen při zabezpečení obchodu, ale také při jeho efektivnější správě. Pomocí funkcí DVA lze automatizovat identifikaci osob, které mají zakázaný vstup do nemovitosti, zajistit, že do zakázaných oblastí vstupují pouze oprávněné osoby, zajistit dodržování omezení obsazenosti a také kontrolovat, jestli na privátních parkovištích nestojí vozidla bez oprávnění.

Rozpoznávání obličejů umožňuje firmám vybudovat databázi návštěvníků a zaměstnanců a automaticky identifikovat návštěvníky, kteří vyžadují zvláštní pozornost, nebo cizí osoby vstupující do zakázaných oblastí. Počítání lidí je možné využít k výpočtu počtu návštěvníků nebo celkové obsazenosti budovy. Pokud se v definované oblasti shromáždí příliš velké množství osob, může funkce výstrahy zahlcení upozornit pracovníky podniku. Pomocí funkce rozpoznávání poznávací značky může zařízení DVA1622 upozornit majitele na to, že na parkoviště přijela vozidla, která nepatří členům domácnosti nebo zaměstnancům.

Zabezpečený ekosystém sledování

Zařízení DVA1622 se dodává společně se systémem pro správu videa Surveillance Station 9.0, který obsahuje nejnovější a nejlepší funkce sledování. Díky podpoře více než 8300 nových a starších modelů kamer a mnoha dalších modelů prostřednictvím kompatibility se standardem ONVIF je migrace ze starších řešení zcela jednoduchá. Pomocí jednoduchých průvodců nastavením můžete konfiguraci automatizovat a okamžitě tak zahájit provoz. Služba Surveillance Station dále nabízí integraci s I/O moduly, zvukovými systémy, ovladači dveří a dalšími sledovacími zařízeními, díky kterým je systém zabezpečení skutečně interaktivní, a dokáže spolupracovat s dalšími systémy Synology.

Data ze sledování lze pro případ havárie zabezpečit pomocí automatizovaného zálohování do zařízení Synology NAS a pomocí duálního nahrávání z IP kamer do druhého zařízení nebo do cloudu služby C2 Surveillance. Ochranu videozáznamu před krádeží, narušením nebo neoprávněným použitím lze jednoduše zajistit pomocí šifrování záznamu a zařízení, podporou protokolů HTTPS a SRTP, používáním vodoznaků v živých přenosech a pomocí nástrojů pro ověřování integrity.

Potřebujete zařízení DVA1622 začlenit do většího nasazení? Pomocí systému Centralized Management System (CMS) služby Surveillance Station lze z jediného serveru pro centrální správu spravovat, ovládat, aktualizovat a chránit od několika až po stovky zařízení Synology DVA, NVR a NAS. Z jediné výkonné konzole lze vzdáleně zpracovat video ve vzdálených nasazeních a současně zajistit centrální řízení a správu serverů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Synology DVA3221

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru