Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Malý krok pro člověka, velký skok pro esport. První tým zamířil na burzu Události

Malý krok pro člověka, velký skok pro esport. První tým zamířil na burzu

autor: Karel Dvořák
Neseď u toho počítače! Hraní bývá především u starších ročníků stále vnímáno jako nepříliš perspektivní koníček, esport si přitom postupně probojovává cestu do stále prestižnější společnosti. První tým dokonce již vstoupil na burzu.

Na burze Nasdaq Copenhagen se nově obchodují akcie dánské skupiny Astralis. Případní zájemci mohou pod označením ASTGRP zakoupit jednu akcii za devět dánských korun, tedy v přepočtu zhruba 30 Kč. Sluší se zdůraznit, že je to vůbec poprvé, co se akcie nějakého esportového týmu objevily na burze.

Klání členů týmů Astralis a FaZe

 

Pro bližší představu o jak velký skok pro esport jde. S ohledem na cenu akcií se tržní kapitalizace Astralisu pohybuje okolo půlmiliardy dánských korun. I to naznačuje, jak velké peníze se ve světě profesionálního hraní točí.

Tým, za kterým stojí například herní divize HP Omen či progamingové náčiní Logitechu, patří k těm nejúspěšnějším. I to zlákalo ještě před oficiálním vstupem na burzu více než čtyři desítky investorů k příslibu, že nakoupí dohromady 18,5 milionu akcií, jak upozornil server Forbes.

„Budujeme silní základy oboru. Tento krok nám pomůže investovat do budoucnosti a rozvíjet nejsilnější esportovou značku současnosti,“ prohlásil jeden z šéfů Astralisu Nikolaj Nyholm. Případný úspěch či neúspěch na burze může přimět i další týmy, aby zapojily do svého vývoje další investory prostřednictvím burzy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Názory ostatních Geeků (1)

Inkognitox INK

Jak a skrze koho koupit

Inkognitox 12. 12. 2019 11:03

Dobrý den, rád bych se zeptal jak se dají akcie zakoupit. Popř info na Inkognito@centrum.cz děkuji.

Máš něco na srdci?

nahoru