Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Máme se na co těšit. Tady je 14minutová herní ukázka z Mafia: Definitive Edition

Máme se na co těšit. Tady je 14minutová herní ukázka z Mafia: Definitive Edition

Události
Mafia: Definitive Edition (Xbox ONE)_1727447121
Mafia: Definitive Edition (Xbox ONE)
541 Kč 655 Kč
442 Kč 535 Kč
Mafia: Definitive Edition (PS4)_2102162936
Mafia: Definitive Edition (PS4)
541 Kč 655 Kč
autor: Petr Kirs

Šéf studia Hangar 13 Haden Blackman si připravil lahůdku pro všechny hráče, kteří se nemohou dočkat vydání titulu Mafia: Definitive Edition. Kouknout se mohou na 14minutovou komentovanou herní ukázku nového remaku.

Mafia: Definitive Edition měla původně vyjít už příští měsíc, nakonec tvůrci ale přiznali, že to nestihnou. Aby mohli vyladit všechny aspekty hry co nejlépe, budou pracovat o měsíc déle – remake jedné z nejslavnějších českých her tak vyjde až 25. září.

Aby tvůrci čekání hráčům alespoň trochu zkrátili, přichystal Blackman částečně komentovanou herní ukázku (samozřejmě v angličtině). Na pár záběrech jde vidět i porovnání mezi původní a upravenou hrou. Z toho je zřejmé, že na grafické stránce tvůrci opravdu tvrdě pracovali.

14minutová herní ukázka z Mafia: Definitive Edition

 

Mafia: Definitive Edition není jen přímý port původní hry Mafia na moderní platformy, je to věrný remake, který obohacuje klasiku z roku 2002 v každém směru a přináší zážitek, který je ještě lepší, než si pamatujete. Nádherná prezentace se strhující grafikou ve 4K/HDR a úžasným hudebním doprovodem s původními nahrávkami vdechuje nový život této vizi organizovaného zločinu v Americe 30. let 20. století.

Živoucí filmové předěly prezentují děj hry Mafia jako nikdy dřív. Mafia: Definitive Edition vypráví o příběhu Tommyho Angela, tvrdě pracujícího taxikáře, který se snaží protloukat americkým městem Lost Heaven kolem roku 1930. Jedné osudové noci se Tommy nechtěně zaplete s italskou mafií, která mu ukáže život plný odměn tak vysokých, že je nedokáže ignorovat. Nyní je součástí brutálního světa organizovaného zločinu a vykonává kšefty pro organizaci Dona Salieriho, která válčí s krutou zločineckou rodinou Morello. Jako Tommy si budete muset udělat jméno ve zrádném podsvětí Lost Heaven, kde není všechno tak, jak se zdá – včetně toho, kdo jsou doopravdy vaši přátelé a nepřátelé.

Tommyho poutavý příběh je věrně zachycen a rozšířen a nabízí vhled do postav, do kterých jsme v původní hře jen nakoukli. Podmanivá hratelnost byla aktualizována, aby zabavila nováčky i fanoušky staré školy, díky novým vlastnostem, jako je třeba větší Lost Heaven, které můžete prozkoumat, přídavek motorek jako nového typu vozidel, sběratelské předměty a spousta dalších.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka ze hry Mafia: Definitive Edition

Názory ostatních Geeků (5)

cekota2 CEK

PC verze

cekota2 22. 7. 2020 12:20

A co bude pc verze bude?

Lukáš Majdan LU
Lukáš Majdan - CZC 22. 7. 2020 13:45

@cekota2: Ano, bude.

avatar
LacinaCZ 23. 7. 2020 11:33

@Lukáš Majdan - CZC: Bude krabicovka ?

potužák0 POT
potužák0 22. 7. 2020 20:50

@cekota2: ne asi, to jsou otázky......

StenP STE

Potenciál hry

StenP 23. 7. 2020 21:43

Tak uvidíme, jak to bude ve výsledku vypadat. Jaká bude hratelnost, a jestli to je tak opravdu tak dobrý nápad dělat znova hru s v podstatě totožným příběhem doplněným snad jen o maličkosti, nebo jak to celé dílo bude fakticky vypadat ...Mafia pro mne byla už odmalička tedy od svého vydání obrovská srdcovka, a čím více jsem ji hrál, tím větší srdcovkou se pro mne stávala. Takže se na její přepracování těším, ale - nebylo by lepší vytvořit hru ve svém základu velmi podobnou - tedy ze stejného prostředí, z doby, apod., avšak s naprosto jiným příběhem, který bude nový a prostě neotřelý?! K mafii se vracím velmi často, dohrál jsem ji jako každý její milovník minimálně 20x (spíše 50x) a nikdy mě nepřestala bavit. Grafika a možnosti ničení jsou (na svou dobu) na relativně docela dobré úrovni - ani po takřka 20 letech mně to nepřijde nijak strašné nebo dokonce nehratelné či jinak velmi omezující v hraní. Ale čím si mne hra jako malého kluka nejvíce získala byla její neskutečně silná atmosféra, podtržená neskutečně úžasnou hudbou. Tyto privilegia současně s příběhem z ní udělaly kult mezi hráči a to dokonce i v zahraničí (byť jako Čech jsem na ní pyšný o to víc.) Takže si pokládám opět otázku - proč jen přepracování "hráčského kultu", a nebo tvorba úplně nové hry, jejímž zasazením by čerpala právě z této hry?! Nevím, uvidíme co nás milovníky Mafie čeká a jsem i tak na tohle dílo velmi zvědav, byť se bude jen opakovat, avšak v novém kabátě. ;)Ad. "Jedné osudové noci se Tommy nechtěně zaplete s italskou mafií, která mu ukáže život plný odměn tak vysokých, že je nedokáže ignorovat." - To je přece chybně napsané. Tommy se nenechá oslnit zlatým pozlátkem, ale je nucen prchat před grázly co ho chtějí zabít a dovede jej to zpět do Sallieriho baru pro pomoc. Pak se stává mafiánem.

Máš něco na srdci?

nahoru