Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Máme se na co těšit. Takhle bude vypadat Command & Conquer ve 4K

Máme se na co těšit. Takhle bude vypadat Command & Conquer ve 4K

Události

Letos to bude přesně 25 let od doby, kdy byl vydán první díl Command & Conquer. právě k tomuto slavnému výročí chystají tvůrci ze společnosti EA remaster, který poběží dokonce i ve 4K rozlišení. Takhle bude vypadat.

Psal se rok 1995, kdy dnes již legendární strategii uvedlo na trh studio Westwood. To však bylo v roce 2003 pohlceno gigantem Electronic Arts. Přestože studio Westwood zmizelo z povrchu zemského, série Command & Conquer se nezapomenutelně vryla do herní historie.

Alespoň v rychlosti připomeňme, že Command & Conquer nabízelo ve své době velmi rozmanité prostředí. Právě to učarovalo před čtvrt stoletím nejednomu hráči, kteří měli již plné zuby písku z další tehdejší pecky – z titulu Dune II.

Trailer k novému remasteru

 

Přestože finální remaster má vyjít až v červnu, tvůrci nechali nakouknout pod pokličku fanoušky již nyní. Na videu níže vysvětlují, jak se jim podařilo předělat celou hru do rozlišení 4K, platí to samozřejmě i pro jednotlivé filmečky, které celý děj protínají.

Na dnešní dobu sice může působit 2D grafika již přežitě, ale pokud porovnáte remasterovanou verzi s tou původní, změnilo se toho opravdu hodně. A to především kvůli rozlišení. Původní titul by bez grafické úpravy působil na moderních strojích s LCD panely jako rozkostičkovaná čmáranice. Nově se tak hráči mohou těšit na jemnou grafiku, ve které nechybí líbivě vyhlížející 3D modely. Tvůrcům se nicméně podařilo zachytit autentičnost tehdejší doby v některých 2D prvcích – krásně vidět to jde například při výbuších.

Původní Command & Conquer se vrátí v novém kabátě na trh hned zkraje června. Kromě Steamu a Originu by měl být dostupný také v obchodech v rámci speciálních sběratelských edicí.

Pohled do zákulisí mezi vývojáře (anglicky)

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (12)

Hm

Já byl velký fanda celé série a jejích odnoží, ale za tohle bych nedal ani korunu. Celé to smrdí vydělat za co nejméně práce co nejvíc peněz. Až to překlopí do moderního enginu v pořádném 3D a mohou jako retro nechat původní videa, jako vzpomínku na původní sérii, nebudu litovat peněz a koupím klidně celou sérii.

Ověřený GEEK - level 1

@Rafan: Za cca 500 korun je to pěkná vzpomínka a já určitě neodolám. Do 3D to určitě předělávat nebudou, to by ztratilo ten retro smysl, zázrak jsou ty remaster videa a bude jich nejspíše více, protože našli nezveřejněné nahrávky (snad VHS), které se nedostaly do původní hry. Vylepšený soundtrack, Frank už to má připraveno i s Tiberian sons. Trošku se obávám obtížnosti, protože původní hard už je dnes docela easy, na tom by mohli zapracovat, stejně tak lehce poladit ceny vehyklů a pěchoty. Když tu může existovat W3 Reforged za cca 1100, proč by tohle nemohlo projít.

@Rafan: Ježíš! proboha ne! 2D grafika je na tomhle to klíčové. Byl bych pro vyšší rozlišení, plynulejší otáčení jednotek a jejich pohyb ale 3D fakt ne! Výlet nostalgie by se pak vůbec nekonal a byla by to úplně jiná hra!

@Rafan: Má to být remaster (to samé v novém kabátě) a ne remake (něco jiného inspirované původním titulem), za mě do toho jdu. Red Alert jsem si dohrál znova cca před rokem for fun, tak proč ne ještě jednou letos.

@Rafan: Proč? Předělávka do 3D by právě byl humus, tohle je originál, pouze vyleštěný (zlepšené rozlišení), a k tomu pěkně v komplet edici. Mne se to líbí, a za pětikilo mi to nepřijde předražené (ono to celé předělat - hlavně videa, nebyla určitě otázka týdne). Navíc během nedlouhé doby to začne jako obvykle padat do různých slevových akcí, tak to bude vůbec za hubičku :-)

Ověřený GEEK - level 1

@m.tauchman: Frank psal v 12/2018, ze začínají pracovat a nejspíše to budou dolaďovat ještě, takže skoro rok a půl to zabere. Edice s tankem a další hromadou dárků bude za cca 3500, nejspíše pro super opravdové fanoušky. Před časem jsem si chtěl tyto hry zahrát a zopakovat, když jsem slyšel, že se blíží remaster, tak jsem to odložil a už se těším, jen bych rád, aby přidali obtížnost typu "insane", aby to stálo za to a byla to výzva.

Tak určitě

proč neproprat to, co je již v hotové a nemít při tom haxny na stole.
Jsem zvědavý až zkusím fanouškovský "C&C Tiberian Dawn Redux"...

@MaXxProsTe: očividně toho víte o programování hodně, tak šup šup, zahrál bych si rád Worms 2 v maximálním rozlišení na Windows 10 x64, to pětikilo vám za těch pár hodin práce s nohama na stole klidně dám :)

Ověřený GEEK - level 3

@Bobsik: https://www.gog.com/forum/worms_series/any_way_to_run_worms_2_on_windows_10/page1
Mám poslat číslo účtu? :D

@BERNADIC: byla to doslova první hra co mě zrovna napadla a vy jste na její kód ani nešáhl. Tak co takhle Dungeon Keeper, ten vím, že na W10 nejede :) (paradoxně líp jede na Wine emulátoru v Linuxu)

Ověřený GEEK - level 1

@Bobsik: DK je pasé, ale naštěstí jsou tu moderní alternativy, jen samozřejmě nemohli použít původní název:
https://store.steampowered.com/app/493900/Dungeons_3/A jinak zkusil bych ten DK na Gogu, W10, docela sázím, že to pojede

.

Uvidime mam C&C First Decade krabicovou a jeste digitalni 20 letou edici bo sem uz ty dvdecka slusne obrousil a jdou blbe cist :P Jestli to bude slusne udelany tak do toho urcite pujdu .

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru