Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Máme se na co těšit. Takhle bude vypadat Command & Conquer ve 4K

Máme se na co těšit. Takhle bude vypadat Command & Conquer ve 4K

Události
autor: Karel Dvořák

Letos to bude přesně 25 let od doby, kdy byl vydán první díl Command & Conquer. právě k tomuto slavnému výročí chystají tvůrci ze společnosti EA remaster, který poběží dokonce i ve 4K rozlišení. Takhle bude vypadat.

Psal se rok 1995, kdy dnes již legendární strategii uvedlo na trh studio Westwood. To však bylo v roce 2003 pohlceno gigantem Electronic Arts. Přestože studio Westwood zmizelo z povrchu zemského, série Command & Conquer se nezapomenutelně vryla do herní historie.

Alespoň v rychlosti připomeňme, že Command & Conquer nabízelo ve své době velmi rozmanité prostředí. Právě to učarovalo před čtvrt stoletím nejednomu hráči, kteří měli již plné zuby písku z další tehdejší pecky – z titulu Dune II.

Trailer k novému remasteru

 

Přestože finální remaster má vyjít až v červnu, tvůrci nechali nakouknout pod pokličku fanoušky již nyní. Na videu níže vysvětlují, jak se jim podařilo předělat celou hru do rozlišení 4K, platí to samozřejmě i pro jednotlivé filmečky, které celý děj protínají.

Na dnešní dobu sice může působit 2D grafika již přežitě, ale pokud porovnáte remasterovanou verzi s tou původní, změnilo se toho opravdu hodně. A to především kvůli rozlišení. Původní titul by bez grafické úpravy působil na moderních strojích s LCD panely jako rozkostičkovaná čmáranice. Nově se tak hráči mohou těšit na jemnou grafiku, ve které nechybí líbivě vyhlížející 3D modely. Tvůrcům se nicméně podařilo zachytit autentičnost tehdejší doby v některých 2D prvcích – krásně vidět to jde například při výbuších.

Původní Command & Conquer se vrátí v novém kabátě na trh hned zkraje června. Kromě Steamu a Originu by měl být dostupný také v obchodech v rámci speciálních sběratelských edicí.

Pohled do zákulisí mezi vývojáře (anglicky)

Názory ostatních Geeků (12)

avatar

Hm

Rafan 12. 3. 2020 20:18

Já byl velký fanda celé série a jejích odnoží, ale za tohle bych nedal ani korunu. Celé to smrdí vydělat za co nejméně práce co nejvíc peněz. Až to překlopí do moderního enginu v pořádném 3D a mohou jako retro nechat původní videa, jako vzpomínku na původní sérii, nebudu litovat peněz a koupím klidně celou sérii.

avatar Ověřený GEEK - level 1
Gauny Ověřený GEEK 12. 3. 2020 23:16

@Rafan: Za cca 500 korun je to pěkná vzpomínka a já určitě neodolám. Do 3D to určitě předělávat nebudou, to by ztratilo ten retro smysl, zázrak jsou ty remaster videa a bude jich nejspíše více, protože našli nezveřejněné nahrávky (snad VHS), které se nedostaly do původní hry. Vylepšený soundtrack, Frank už to má připraveno i s Tiberian sons. Trošku se obávám obtížnosti, protože původní hard už je dnes docela easy, na tom by mohli zapracovat, stejně tak lehce poladit ceny vehyklů a pěchoty. Když tu může existovat W3 Reforged za cca 1100, proč by tohle nemohlo projít.

avatar
Zavorkacz 13. 3. 2020 0:53

@Rafan: Ježíš! proboha ne! 2D grafika je na tomhle to klíčové. Byl bych pro vyšší rozlišení, plynulejší otáčení jednotek a jejich pohyb ale 3D fakt ne! Výlet nostalgie by se pak vůbec nekonal a byla by to úplně jiná hra!

Darkover92 DAR
Darkover92 13. 3. 2020 7:26

@Rafan: Má to být remaster (to samé v novém kabátě) a ne remake (něco jiného inspirované původním titulem), za mě do toho jdu. Red Alert jsem si dohrál znova cca před rokem for fun, tak proč ne ještě jednou letos.

m.tauchman M.T
m.tauchman 13. 3. 2020 9:46

@Rafan: Proč? Předělávka do 3D by právě byl humus, tohle je originál, pouze vyleštěný (zlepšené rozlišení), a k tomu pěkně v komplet edici. Mne se to líbí, a za pětikilo mi to nepřijde předražené (ono to celé předělat - hlavně videa, nebyla určitě otázka týdne). Navíc během nedlouhé doby to začne jako obvykle padat do různých slevových akcí, tak to bude vůbec za hubičku :-)

avatar Ověřený GEEK - level 1
Gauny Ověřený GEEK 13. 3. 2020 12:26

@m.tauchman: Frank psal v 12/2018, ze začínají pracovat a nejspíše to budou dolaďovat ještě, takže skoro rok a půl to zabere. Edice s tankem a další hromadou dárků bude za cca 3500, nejspíše pro super opravdové fanoušky. Před časem jsem si chtěl tyto hry zahrát a zopakovat, když jsem slyšel, že se blíží remaster, tak jsem to odložil a už se těším, jen bych rád, aby přidali obtížnost typu "insane", aby to stálo za to a byla to výzva.

avatar

Tak určitě

MaXxProsTe 13. 3. 2020 22:02

proč neproprat to, co je již v hotové a nemít při tom haxny na stole.
Jsem zvědavý až zkusím fanouškovský "C&C Tiberian Dawn Redux"...

Bobsik BOB
Bobsik 16. 3. 2020 11:40

@MaXxProsTe: očividně toho víte o programování hodně, tak šup šup, zahrál bych si rád Worms 2 v maximálním rozlišení na Windows 10 x64, to pětikilo vám za těch pár hodin práce s nohama na stole klidně dám :)

avatar Ověřený GEEK - level 3
BERNADIC Ověřený GEEK 16. 3. 2020 12:08

@Bobsik: https://www.gog.com/forum/worms_series/any_way_to_run_worms_2_on_windows_10/page1
Mám poslat číslo účtu? :D

Bobsik BOB
Bobsik 16. 3. 2020 19:33

@BERNADIC: byla to doslova první hra co mě zrovna napadla a vy jste na její kód ani nešáhl. Tak co takhle Dungeon Keeper, ten vím, že na W10 nejede :) (paradoxně líp jede na Wine emulátoru v Linuxu)

avatar Ověřený GEEK - level 1
Gauny Ověřený GEEK 26. 3. 2020 14:07

@Bobsik: DK je pasé, ale naštěstí jsou tu moderní alternativy, jen samozřejmě nemohli použít původní název:
https://store.steampowered.com/app/493900/Dungeons_3/A jinak zkusil bych ten DK na Gogu, W10, docela sázím, že to pojede

avatar

.

RaY 14. 3. 2020 11:19

Uvidime mam C&C First Decade krabicovou a jeste digitalni 20 letou edici bo sem uz ty dvdecka slusne obrousil a jdou blbe cist :P Jestli to bude slusne udelany tak do toho urcite pujdu .

Máš něco na srdci?

nahoru