Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Máte přebytečné miliardy? Práva Tolkienova Pána prstenů jsou na prodej

Máte přebytečné miliardy? Práva Tolkienova Pána prstenů jsou na prodej

Události
Rohožka Lord of the Rings - You Shall Not Pass_1625255705
Rohožka Lord of the Rings - You Shall Not Pass
Produkt není určen k prodeji.
Desková hra Pán prstenů - Putování po Středozemi - Stínové cesty (rozšíření)_572415153
Desková hra Pán prstenů - Putování po Středozemi - Stínové cesty (rozšíření)
1 652 Kč 1 999 Kč
Lampička Lord of the Rings - Frodo_1592500848
Lampička Lord of the Rings - Frodo
330 Kč 399 Kč
Hrnek Lord of the Rings - You Shall Not Pass, měnící se, 460 ml_455804392
Hrnek Lord of the Rings - You Shall Not Pass, měnící se, 460 ml
288 Kč 349 Kč
autor: Stanislav Holý

Je to balík. Pořádný balík peněz. Pokud byste ale měli zbytečné dvě miliardy dolarů, můžete se ucházet o práva na Tolkienova Pána prstenů, díky čemuž budete moci natočit nový film, nebo vytvořit novou videohru.

Práva k dílu J.R.R. Tolkiena v současnosti vlastní filmová produkční firma The Saul Zaentz Company. Ta nyní prodává práva ke knižní trilogii Pána prstenů, a zároveň také ke knihám Hobit a Sillmarilion. Sama společnost očekává, že s ohledem na popularitu těchto děl získá obchodem minimálně dvě miliardy dolarů. Pokud bude zájemců více, může být výsledná částka klidně ještě vyšší.

The Saul Zaentz Company vlastní práva již od roku 1976. Jak je ale skalním fanouškům patrně známo, která práva na vývoj filmů stále drží společnost Warner Bros., která produkovala šest kasovních trháků režiséra Petera Jacksona.

O zprostředkování obchodu se stará investiční banka ACF, která již tento týden začala práva nabízet bohatším investorům z Hollywoodu. Nový vlastník práv bude moci vytvořit nový film, seriál, ale klidně i videohru. Zástupci banky ACF a The Saul Zaentz Company to ale zatím oficiálně nepotvrdili.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obchod má vynést minimálně dvě miliardy dolarů.

Seriálový Pán prstenů

Očekává se, že jedním z vážných zájemců by mohl být Amazon. Ten se totiž již letos chystá uvést v rámci své služby Prime nový seriál o Pánovi prstenů. Už v minulém měsíci byl přitom odhalen první trailer.

„Tři prsteny pro krále elfů pod nebem. Sedm vládcům trpaslíků v síních z kamene. Devět mužům: každý je k smrti odsouzen. Jeden pro Temného pána, jenž dlí na trůně v zemi Mordor, kde se snoubí šero se šerem.“ Slavná Tolkiena slova znovu zazněla v prvním traileru seriálu The Lord of the Rings: The Rings of Power (Pán prstenů: Prsteny moci), který nám Amazon naservíroval.

První trailer The Lord of the Rings: The Rings of Power toho příliš neprozrazuje.

Skalní fanoušci budou patrně nadšeni, protože trailer zároveň prozradil, že se seriálového zpracování dočkáme na streamovací platformě Prime Video již 2. září. První ukázka je nicméně poměrně tajemná a příliš toho o pojetí seriálu neprozrazuje. Zpočátku si můžete myslet, že se díváte na nevlídnou krajinu zahalenou mlhou. Už po chvíli ale poznáte, jde o dřevěnou rytinu, do které se odlévá zlatý název nového seriálu.

Příběh by se tedy měl odehrávat ve druhém věku Středozemě, kdy Sauron kul Prsteny moci. Dosavadní úniky nicméně naznačují, že nás tvůrci budou pěkně napínat. Přímo se Sauronem se totiž údajně potkáme až v druhé sezóně, o které se zatím vůbec nic neví.

Proto se raději vraťme k té první, která bude mít celkem osm hodinových dílů. Slavná Tolkiena slova přednesl v traileru ženský hlas. Jen spekulovat můžeme o tom, zda šlo o Galadriel či jinou významnou postavu. Jisté je nicméně to, že si v seriálu zahrají Cynthia Addai-Robinson, Maxim Baldry, Markella Kavenagh, Peter Mullan, Joseph Mawle, Ema Horvath, Morfydd Clark, Robert Aramayo, Sophia Nomvete, Tyroe Muhafidin, Dylan Smith či například Owain Arthur.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pustý kraj Mordor se nám v seriálu jako panství Temného pána Saurona představí patrně velmi podrobně.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru