Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Microsoft chce změnit klávesnice, kvůli kancelářskému balíku Office Události
Microsoft Office 365 pro jednotlivce
Microsoft Office 365 pro jednotlivce
1 479 Kč 1 789 Kč
Microsoft Office 365 pro domácnosti
Microsoft Office 365 pro domácnosti
2 141 Kč 2 590 Kč 2 058 Kč 2 490 Kč
Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop Wireless, CZ
Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop Wireless, CZ
2 644 Kč 3 199 Kč 2 437 Kč 2 949 Kč

Microsoft chce změnit klávesnice, kvůli kancelářskému balíku Office

autor: Stanislav Holý
Tradiční rozložení klávesnic by se mohlo v dohledné době změnit. Uvažuje o tom alespoň společnost Microsoft, která přišla s novým návrhem. Chce tak zjednodušit přístup k aplikacím z kancelářského balíku Office.

Není žádným tajemstvím, že americký softwarový gigant má na současné podobě klávesnic nezanedbatelný vliv. Například klávesa Windows, která je nedílnou součástí drtivé většiny modelů určených pro klasická PC, se používá již více než 25 let. Poprvé se totiž objevila v roce 1994, kdy Microsoft představil model zvaný Natural keyboard. Postupně tento standard přejali i další výrobci.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Microsoft Natural keyboard z roku 1994

 

Jedno tlačítko, mnoho funkcí

Jak nyní upozornil server The Verge, Microsoft nyní testuje nový typ klávesnice – a byť má být změněna v podstatě jen jedna klávesa, má jít o stejný milník jako před 25 lety. Americký softwarový gigant chce totiž přidat speciální klávesu pro kancelářský balík Office, konkrétně by měla být umístěna po pravé straně mezerníku, místo druhého symbolu Windows či tlačítka s kontextovou nabídkou.

Díky této na první pohled možná nevýznamné změně by se ve skutečnosti výrazně zefektivnila práce s kancelářským balíkem Office. Tlačítko by totiž sloužilo k rychlému spuštění jednotlivých aplikací, okamžitému sdílení dokumentů a souborů, ale například také k některým klávesovým zkratkám přímo v prostředí jednotlivých programů, tedy konkrétně v rámci Wordu, Excelu, Outlooku a dalších.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto by mělo nové tlačítko vypadat

 

Testy jsou v plném proudu

Podle dostupných informací by se totiž funkce tlačítka měnila podle toho, v jaké aplikaci by se uživatel zrovna nacházel. V současnosti podle serveru The Verge probíhá již testování, které má odhalit, zda tlačítko bude skutečně přínosem a jak jej uživatelé v praxi využívají. Teprve podle výsledků jej Microsoft buď zařadí na nějakou z nových klávesnic, či nikoliv.

Pokud se však tlačítko skutečně uchytí, bude velmi zajímavé sledovat, jak se k novému standardu postaví další výrobci počítačových periférií.

Názory ostatních Geeků (1)

avatar

Marketing

kwoky 20. 6. 2019 14:30

Zdá se, že se marketingové oddělení Microsoftu nudilo.

Máš něco na srdci?

nahoru