Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Microsoft představil vlastní mobil. A hromadu počítačů k tomu

Microsoft představil vlastní mobil. A hromadu počítačů k tomu

Události

Hromadu nových počítačů představila společnost Microsoft pro předvánoční sezónu. Americký softwarový gigant přitom koketuje se zařízeními, které mají dva displeje – a to nejen u počítačů, ale také u chytrých telefonů.

Hned na úvod musíme zmínit, že letošní tiskovka společnosti Microsoft byla jednou z nejzajímavějších za několik posledních let – takovou smršť novinek pravděpodobně nikdo nečekal. Pojďme si je tedy postupně představit.

To nejlepší z tiskovky Microsoftu v jedné minutě

 

Potřetí pod taktovkou AMD

Velký rozruch vyvolala třetí generace notebooku Surface Laptop. Ten totiž kromě čipů od Intelu vůbec poprvé nabízí také procesory AMD Ryzen. Konkrétně je možné trojku zakoupit ve dvou velikostech, a to se 13 a 15palcovým displejem. V menší novince budou tepat čtyřjádrové čipy Intel Core 10. generace. Procesory AMD Ryzen pak nalezneme v 15palcové variantě.

Surface Laptop 3 se pochopitelně dočkal i dalších vylepšení. Kromě špičkových obrazovek láká na o 20 % větší touchpad a rychlonabíjení – na 80 % kapacity se dostane novinka během hodiny. Případní zájemci se mohou konečně těšit také na port USB-C, který u předchozí generace chyběl.

Surface Laptop 3

 

V pořadí již sedmé generace se dostal hybridní stroj Surface Pro. Jde o tablet, který má ambice konkurovat klasickým notebookům. Má totiž odnímatelnou klávesnici, která poslouží zároveň jako kryt displeje. Stejně jako u předchůdce je u něj možné používat stylus Surface Pen. Novinka vypadá stejně jako předchůdce, nově ale přináší procesory Intel Core 10. generace – nabízí díky tomu vyšší výkon a zároveň lepší výdrž.

Totožnou konstrukci jako Surface Pro 7 nabízí také novinka Surface Pro X. Ten je nejzajímavější použitou hardwarovou výbavou – v útrobách se totiž ukrývá vůbec poprvé ARM čip. Konkrétně jde o procesor, který staví na osmičkové řadě Snapdragonů, Qualcomm jej však vylepšil ve spolupráci s Microsoftem tak, aby vyhovoval co nejvíce potřebám tabletu.  

Nové Xko má 13palcovou obrazovku s rozlišením 2880 x 1920 obrazových bodů. Tloušťka zařízení je pouhých 5,3 mm a hmotnost činí 762 g. Díky úspornému čipsetu, který má však dostatek výkonu pro chod operačního systému Windows 10, vydrží zařízení pracovat na baterii celý den.

Surface Pro 7

Surface Pro X

 

Dvě obrazovky v hlavní roli

Velkou pozornost si na akci vysloužil také Surface Neo. Jde o malý osobní počítač od Microsoftu, který je vybaven dvěma obrazovkami, které jsou k sobě spojeny panty. Ve chvíli, kdy zařízení nepoužíváte, jednoduše jej zavřete jako knížku. Akorát tuto „knížku“ pohání procesor od společnosti Intel. Novinka váží něco málo přes půl kilogramu a v pase má pouze 5,6 mm. 

Možnosti využití takového počítače jsou opravdu obrovské. Můžete jej využívat jako tablet se dvěma displeji, ale zároveň také jako klasický notebook, kdy se jedna obrazovka promění v dotykovou klávesnici. Pro potřeby dvou displejů vyvinul Microsoft dokonce novou verzi svého operačního systému, jmenuje se Windows 10X.

Surface Neo

 

Na velmi podobném konceptu – tedy na integraci dvou obrazovek – staví také novinka zvaná Surface Duo. Jde o chytrý telefon s Androidem, který má k dispozici Microsoft Launcher. Americký softwarový gigant si jej tedy upravil k obrazu svému.

Dotykové plochy nabízí úhlopříčku 5,6 palce, což dohromady vytváří velkou pracovní plochu s poměrem stran 3:2. Přednosti jsou stejné jako u modelu Surface Neo, Microsoft si od řešení se dvěma displeji slibuje především efektivnější práci. Bez nadsázky jde o zajímavou konkurenci pro skládací chytré telefony, které mají ohebné displeje.

Plejádu novinek uzavírají bezdrátová sluchátka Surface Earbuds. Na informace, kdy se všechna zařízení od Microsoftu objeví na pultech obchodů a kolik budou stát, si budeme muset ale ještě počkat.

Surface Duo

Surface Earbuds

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Dostupnost na czc

Kdy můžeme očekávat surface 7 a X na czc?

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru