Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Microsoft po letech vydal úplně novou aplikaci. Je zadarmo Události
Microsoft Windows 10 Home 32/64 bit, všechny jazyky
Microsoft Windows 10 Home 32/64 bit, všechny jazyky
2 660 Kč 3 219 Kč
Microsoft Windows 10 Pro CZ 32-bit/64-bit USB Flash Drive
Microsoft Windows 10 Pro CZ 32-bit/64-bit USB Flash Drive
5 371 Kč 6 499 Kč 4 868 Kč 5 890 Kč

Microsoft po letech vydal úplně novou aplikaci. Je zadarmo

autor: Karel Dvořák
Čekání je u konce. Jak americký softwarový gigant slíbil, tak udělal – tento týden jsme se dočkali zbrusu nové aplikace Windows Terminal, kterou je možné stahovat zadarmo. Jde o zbrusu nový program po několika letech.

Windows Terminal představila společnost Microsoft už letos v květnu na vývojářské konferenci Build 2019. Tehdy zároveň přislíbili, že finální verzi programu vydají ještě v průběhu nadcházejícího měsíce, tedy během června. A skutečně se tak ještě před letními prázdninami stalo.

V současnosti je Windows Terminal k dispozici ve velmi raném vydání, může tedy obsahovat chyby. „Upozorňujeme, že uživatelé mohou narazit na různé problémy s použitelností, zejména na nedostatek asistenční technologie a podpory,“ varovali zástupci Microsoftu.

Představení Windows Terminal

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Windows Terminal

 

Chystají se další vylepšení

„Je nicméně naší prioritou posouvat aplikaci směrem dopředu, jak nejrychleji to bude možné. A to včetně avizované asistenční technologie,“ přislíbili vývojáři z amerického softwarového gigantu s tím, že do budoucna budou Windows Terminal neustále vylepšovat. Postupně se tedy dočkáme řady dalších funkcí, podobně jako je tomu u operačního systému Windows 10.

Pravidelní čtenáři si jistě vzpomenou, že Windows Terminal je aplikace určená primárně pro vývojáře. Mezi hlavní přednosti tohoto open source programu patří široké možnosti přizpůsobení pro vývojáře, možnost práce s několika kartami najednou či vykreslování textů za pomoci grafické karty. Lákadlem má být také nové písmo, které bylo vytvořeno speciálně pro Windows Terminal.

Není to poprvé, co americký softwarový gigant koketuje s open sourcem. Pro potřeby vývojářské komunity již dříve implementoval do Windows linuxový subsystém, před časem pak byl oznámen přechod na otevřené chromium u svého prohlížeče Edge.

Stahovat Windows Terminal je možné zdarma z Windows Storu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Windows Terminal

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Windows Terminal

Názory ostatních Geeků (2)

zhrk ZHR

Absence vysvětlení

zhrk 2. 7. 2019 18:45

Chybí mi v článku popis co to vůbec je za software, k čemu slouží. Né každý ví co mají tabulky na fotografiích představovat.

sarkavavreckova SAR

Co to má navíc oproti jiným nástrojům?

sarkavavreckova 4. 7. 2019 8:52

Dobře, má to záložky, a asi napojení na GitHub, a co dál? Pro sjednocování Powershellu a Příkazového řádku do jednoho okna nevidím důvod, pro programování v C jsou snad jiné nástroje, linuxové subsystémy - to radši přímo Linux, a když ve Windows, tak taky nechápu, proč ve stejném okně jako cmd a ps...
Dejme tomu, že se ta aplikace bude někomu hodit, ale proč takový humbuk, jako by to byl kdovíjaký zázrak? A proč nedoladěná "very early preview" (viz Store)? Ještě mi to rozhasí systém, a když ne ta aplikace, tak její aktualizace :-).
Tak se mi zdá, že MS prostě chce nějak využít akvizici GitHubu.

Máš něco na srdci?

Nahoru