Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Microsoft vylepšil svoje počítače. Cortana se stěhuje do sluchátek Události

Microsoft vylepšil svoje počítače. Cortana se stěhuje do sluchátek

Hromadu novinek představila společnost Microsoft na akci v New Yorku. Vylepšeny byly prakticky všechny počítače v portfoliu tohoto amerického výrobce, novinkou jsou pak sluchátka s virtuální asistentkou Cortanou.

Novinek bylo na akci Microsoftu opravdu požehnaně, prim přitom hrály nové počítače. Především na náročné uživatele cílí druhá generace profesionálního stolního počítače Surface Studio. Ta na první pohled vypadá jako extrémně tenký 28palcový monitor v designovém hávu. Ve skutečnosti jde však o plnohodnotnou all-in-one sestavu. Tak tenkého profilu se výrobci podařilo dosáhnout díky tomu, že jednotlivé díly neuložil přímo do monitorové části, ale do jeho podstavce. Díky tomu tloušťka zařízení činí pouze pár milimetrů.

Surface Studio 2

 

Sluší se podotknout, že 28palcová obrazovka ukrývající se v hliníkovém rámečku je celá dotyková a zvládne rozeznat všech deset prstů najednou. Nabízí rozlišení 4500 x 3000 obrazových bodů. Takto netradičního rozlišení bylo dosaženo poměrem stran 3:2. V reálu by podle zástupců amerického softwarového gigantu měla skutečná stránka o formátu A4 odpovídat velikosti v digitální podobě.

Srdcem tohoto stroje je sedmá generace procesoru Intel Core i7, konkrétně jde o model Core i7-7820HQ. Na výběr je mezi grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 1060 a GTX 1070. K dispozici je až 32 GB operační paměti či 2 TB SSD. Jak je z řádků výše patrné, Surface Studio 2 bude skutečně o extrémně výkonný pracovní stroj.

 

Notebook a profesionální tablet

Druhé generace se dočkal také Surface Laptop. Dvojka přináší v těle s 13,5palcovou obrazovkou především osmou generaci čipů Intel Core, i díky nim slibuje úctyhodnou výdrž 14,5 hodiny.

V pořadí již šesté generace se pak dočkal Surface Pro. Jde o tablet, který má ambice konkurovat klasickým notebookům. Má totiž odnímatelnou klávesnici, která poslouží zároveň jako kryt displeje. Ten má úhlopříčku 12,3 palce a rozlišení 2736 x 1824 pixelů. Kromě čipu Inel Core i7 se v útrobách může ukrývat až 1TB SSD a až 16 GB operační paměti.

Surface Laptop 2

Surface Pro 6

 

Chytrá sluchátka

Přehled novinek završují sluchátka Surface Headphones. Na první pohled se může zdát, že jde o obyčejná bezdrátová sluchátka vyvedená v odstínech šedivé barvy, ve skutečnosti jde však o značně pokročilý model. Mají totiž zabudovaný mikrofon pro virtuální asistentku Cortanu.

Sluchátka se připojují prostřednictvím technologie Bluetooth a slibují výdrž až 15 hodin. Stejně tak nechybí možnost připojení prostřednictvím kabelu jack 3,5 mm. Potěší přítomnost třináctistupňového odhlučnění okolních ruchů či integrovaný dotykový ovladač v pravém sluchátku, kterým je možné ovládat přehrávání i hlasitost.

Kdy a za jakou cenu se novinky od Microsoftu dostanou na tuzemský trh, bohužel zatím není jasné.

Surface Headphones

Představení všech novinek z tiskovky v jedné minutě

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru