Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Místo ostrůvku díra v displeji. Huawei ukáže nový smartphone ještě letos Události

Místo ostrůvku díra v displeji. Huawei ukáže nový smartphone ještě letos

Společnost Huawei rozeslala novinářům pozvánku, ve které láká na představení svého nového chytrého telefonu. Přestože se podnik snaží o novince držet všechny informace pod pokličkou, některé detaily samotná pozvánka prozrazuje.

Vánoce se blíží zběsilým tempem. Málokoho by tak napadlo, že se ještě v letošním roce bude snažit některý výrobce uvést zbrusu nový smartphone. Přesně to má v plánu nicméně společnost Huawei, a nutno dodat, že důvod má k tomu pádný. S chystaným mobilem se totiž čínský výrobce bude snažit vypálit rybník konkurenci.

Prakticky všechny nové chytré telefony se totiž podobají jako vejce vejci, alespoň tedy zepředu. Nabízejí protáhlý displej, který zabírá co možná největší část čelní strany. Aby dotyková plocha byla skutečně co největší, má obrazovka pouze malý ostrůvek v horní části, ve kterém se ukrývá čelní fotoaparát a další senzory. Tuto mánii rozpoutala minulý rok společnost Apple se svým iPhonem X.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pozvánka na asijskou tiskovku

 

Už v posledních měsících je však patrné, že se výrobci snaží zbavit i tohoto ostrůvku, protože podle celé řady uživatelů je nevzhledný. Xiaomi a Honor na to šly vysouvací konstrukcí, díky které se fotoaparát schová do útrob telefonu a vysune se pouze ve chvíli, kdy je třeba.

Huawei však vsadil na jiný koncept. Do displeje udělá díru a v ní se bude ukrývat fotoaparát. Krásně to naznačuje právě zmiňovaná pozvánka, na které je vyobrazena silueta telefonu, která má v horní části zářící kolečko. Není pochyb o tom, že právě tento prvek symbolizuje díru v displeji.

O tom, že výrobci chystají podobný koncept smartphonů s dírou v displeji se v kuloárech šeptá již delší dobu. Jednou z dalších společností, která na takovém zařízení pracuje, je údajně jihokorejský Samsung. Ten však podle serveru GSM Arena ukáže svoji prvotinu až příští rok na veletrhu CES v americkém Las Vegas. Pokud tedy Huawei nový mobil představí ještě před Vánocemi, skutečně všem vypálí rybník.

Pozvánka od čínského podniku je nicméně adresovaná pouze asijským novinářům. Na detailnější informace o zařízení si tak budeme muset ještě nějakou dobu počkat. V tuto chvíli totiž není jasné ani to, zda má jít o novou vlajkovou loď, či cenově dostupnější chytrý telefon.

Názory ostatních Geeků (2)

kubelajs KUB

Pryč s fotakem

kubelajs 3. 12. 2018 8:40

At tu přední kameru dají pryč a bude to... Stejne lidi ktery si musi porad fotit ksicht vetsinou používají iphone

marek.novotny MAR

Xiaomi

marek.novotny 3. 12. 2018 20:18

Myslím, že Xiaomi (Mi MIX 2S) bylo rychlejší a hodilo foťák na spodní hranu... :D

Máš něco na srdci?

Nahoru