Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Mistrovství světa ve fotbale 2018: Pohodlně na televizoru, mobilu i tabletu

Mistrovství světa ve fotbale 2018: Pohodlně na televizoru, mobilu i tabletu

Návody

Ve čtvrtek oficiálně odstartovalo Mistrovství světa ve fotbale 2018. Fotbaloví fanoušci mají mnoho možností, jak tento sportovní svátek sledovat. Vedle televize se nabízí klidně i chytré telefony a počítačové tablety. Poradíme, jak na to.

Česká reprezentace se letos bohužel na Mistrovství světa ve fotbale 2018 neukáže. I tak ale patrně nebude tato výjimečná sportovní akce fanouškům lhostejná, už jen kvůli tomu, že se na ní ukážou přední hvězdy fotbalového světa, a to v čele s Messim, Neymarem či Ronaldem. Pokud se zrovna do Ruska nechystáte, pojďme se společně podívat, jak 21. mistrovství asociace FIFA sledovat z pohodlí obýváku, ale klidně i na cestách.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na Mistrovství světa ve fotbale 2018 se ukáže celá řada hvězd

 

Živé a internetové vysílání

Jako u minulých ročníků má i letos práva k vysílání všech zápasů Česká televize. Ta je bude vysílat tradičními cestami – tedy prostřednictvím kabelu, satelitu i DVB-T, ale také přes internet. Živé přenosy všech zápasů naleznou fanoušci na serveru iVysílání. Zápasy mimochodem provede tuzemské diváky ruskými stadiony dvojice Jaromír Bosák a Luděk Zelenka. Sestřihy zajímavých momentů, důležité rozhovory s klíčovými hráči, trenéry i komentátory a v neposlední řadě také archiv všech videí pak bude k dispozici také na ČT Sport.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Stránky České televize

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

iVysílání 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ČT Sport

 

Lze nicméně očekávat, že stejně jako u dalších podobných význam ných sportovních akcí budou servery České televize byly přetížené a fanoušci se tak ke klíčovým informacím a videím dostanoz až opožděně, což je tak akorát k vzteku. Právě proto se vyplatí být raději připraven a mít v záloze i další způsoby, jak hokejové mistrovství sledovat.

Jak je z řádků výše již patrné, živé televizní přenosy je tedy možné sledovat nejen na televizoru, ale například také v chytrém telefonu, počítačovém tabletu nebo chytrém telefonu. Vysílání České televize je totiž k dispozici i přes nejrůznější internetové televize, jako je například O2 TV či Kuki TV.

Problém nejrůznějších IPTV je ale v tom, že kvůli vysílacím právům mají tzv. geoblocking. To jinými slovy znamená, že jsou dostupné výhradně na území České republiky. Když vycestujete za hranice, zobrazí se pouze hláška o tom, že vysílání není dostupné.

Máme pro vás nicméně řešení i v případě, kdy se chystáte na dovolenou nebo na služební cestu a mistrovství tedy nebudete moci sledovat. Řešením je v takovém případě VPN. Tedy aplikace umožňující z mobilu, tabletu nebo počítače obejít geoblocking a získat tak přístup na „tuzemský“ internet. VPN aplikace totiž dovolují vytvořit internetový tunel do Česka, díky čemuž si pak uživatelé mohou bez omezení pustit nejrůznější internetové televize také v zahraničí. Je však nutné podotknout, že ani VPN není 100% řešením. Podobné programy totiž mohou být také přetížené, nestabilní a může docházet k výpadkům.

 

Oficiální stránky FIFA a neoficiální streamy

Hlavním informačním kanálem pro sportovní nadšence může být oficiální web FIFA, na kterém mají všechny informace doslova z první ruky. FIFA dokonce zápasy streamuje na YouTube. Češi ale mají v tomto případě smůlu, vysílání je totiž blokované v zemích, kde má práva koupená nějaká společnost. A tou je v českých luzích a hájích Česká televize, jak již bylo uvedeno výše.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oficiální stránky FIFA

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

YouTube kanál FIFA

 

Přesto oficiální stránky FIFA mohou být pro tuzemské fanoušky užitečné. Naleznou na nich totiž celou řadu zajímavých statistik, přesné soupisky týmů, celý časový harmonogram soutěže a v neposlední řadě také jednoduché textové přenosy. Všechny informace tak mohou mít fanoušci skutečně z první ruky. Počítat je ale nutné s tím, že celý web je pouze v angličtině.

V prostředí internetu nicméně fungují také neoficiální streamy, které budou vysílání televizních zápasů nabízet. V některých případech i úplně zadarmo, a to pouze oproti registraci uživatele. Jednou z nejznámějších podobných služeb, která funguje již několik let je Livestreaming.cz. Tento portál letos stejně jako loni slibuje vysílání všech důležitých zápasů zadarmo.

Je však nutné upozornit na to, že jednotlivá klání budou doslova prošpikována reklamou a přenosy zde poběží pouze v nižším rozlišení. Jako nouzové řešení, kdy budete chtít sledovat zápas například během pracovní doby u počítače, ale může tento portál přijít vhod.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Server Livestreaming.cz

 

S mobilem, tabletem i na počítači

Dalším cenným zdrojem informací o kondici světových fotbalistů bude jistě také internetové zpravodajství. Živé textové přenosy o aktuálním dění v Dánsku budou nabízet prakticky všechny významné mediální domy v Česku. Drtivá většina z nich má navíc již své stránky optimalizované vedle počítačů a notebooků také pro menší displeje smartphonů a tabletů. Důležité informace tak budou takřka v reálném čase k dispozici odkudkoliv.

Sluší se také podotknout, že celá řada zpravodajských serverů má vlastní mobilní aplikace, které jsou pro přísun aktuálních zpráv přeci jen pohodlnější než klasické zpravodajství v internetovém prohlížeči. Pojďme si alespoň krátce představit ty nejzajímavější servery a aplikace, které mohou fanoušci ledového ostří využít zadarmo.

 

 

Česká televize

Česká televize má licenci na vysílání fotbalového mistrovství v tuzemsku, jak již koneckonců bylo uvedeno výše. Dostat se k videím, statistikám i aktuálním informacím o aktuálním dění je tak možné prostřednictvím webu televize, ale také s pomocí mobilních aplikací.

Webové stránky: ceskatelevize.cz

Mobilní aplikace: AndroidiOSWindows Phone

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

iSport.cz

Už při hokejovém mistrovství zaujal speciál Blesku hromadou článků, rozhovorů, statistik i textovými přenosy z každého zápasu. Vysokou kvalitu zpravodajství je tak možné očekávat i v případě fotbalového šampionátu. A to pochopitelně také prostřednictvím mobilní aplikace.

Webové stránky: isport.cz

Mobilní aplikace: AndroidiOS

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Sport.cz

Velmi jednoduchou navigací, ve které se okamžitě zorientuje bez nadsázky každý, se snaží zaujmout server Sport.cz. To přijde vhod ve chvíli, kdy toužíte po okamžitých informacích z jednotlivých zápasů. Sport.cz se vyplatí sledovat především díky bohatým textovým přenosům, například komentáře a další informace se zde však hledají hůře.

Webové stránky: sport.cz

Mobilní aplikace: AndroidiOS

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

iDnes.cz

Hromadou rozhovorů, článků a dalších souvisejících informací bude letos jistě vynikat také portál iDnes.cz, respektive jeho sportovní kategorie. Fotbaloví fanoušci i zde naleznou podrobné on-line reportáže z jednotlivých utkání.

Webové stránky: idnes.cz

Mobilní aplikace: AndroidiOSWindows Phone

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Český rozhlas

Český rozhlas letos bohužel živé komentáře jednotlivých zápasů jakkoliv neavizoval. Nicméně na stránkách rozhlasu i tak fanoušci naleznou všechny důležité informace, textové přenosy a mnoho dalšího.

Webové stránky: irozhlas.cz

Mobilní aplikace: AndroidiOS

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

FIFA

Pokud bychom měli vypíchnout alespoň jeden zahraniční server, který bychom pro sledování aktuálního dění z hokejové mistrovství doporučili, byly by to rozhodně stránky FIFA. Jejich hlavní přednosti jsme vyzdvihli již výše, znovu ale připomínáme, že web i mobilní aplikace jsou k dispozici v angličtině.

Webové stránky: fifa.com

Mobilní aplikace: AndroidiOS

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Kdy a s kým se hraje?

Z řádků výše už víme, kde se hraje a jak můžeme letošní mistrovství sledovat prakticky odkudkoliv. Níže naleznete přehlednou tabulku všech rozřazovacích utkání, které se v nadcházejících týdnech čekají. Připomeňme, že o vítězi se rozhodne až v polovině července.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru