Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
MS Office na Macu a další zajímavosti, o kterých jste nemuseli vědět

MS Office na Macu a další zajímavosti, o kterých jste nemuseli vědět

Produktové tipy
Apple MacBook Air 13, M1, 16GB, 1TB, 8-core GPU, vesmírně šedá (M1, 2020)_1590468598
Apple MacBook Air 13, M1, 16GB, 1TB, 8-core GPU, vesmírně šedá (M1, 2020) (CZ)
Produkt není určen k prodeji.
Apple Mac mini M1, 16GB, 512GB SSD, 8-core GPU, Big Sur (M1, 2020)_1482971264
Apple Mac mini M1, 16GB, 512GB SSD, 8-core GPU, Big Sur (M1, 2020)
Produkt není určen k prodeji.
Apple Mac Studio M1 Max - 10-core, 32GB, 512GB SSD, 24-core GPU, šedá_1152824854
Apple Mac Studio M1 Max - 10-core, 32GB, 512GB SSD, 24-core GPU, šedá
41 314 Kč 49 990 Kč
Apple Studio Display 5K - LED monitor 27", Standardní sklo, VESA adaptér, bez stojanu_294016546
Apple Studio Display 5K - LED monitor 27", Standardní sklo, VESA adaptér, bez stojanu
34 702 Kč 41 990 Kč
Apple iMac 24" 4,5K Retina M1 /8GB/256GB/7-core GPU, růžová_597869213
Apple iMac 24" 4,5K Retina M1 /8GB/256GB/7-core GPU, růžová
28 091 Kč 33 990 Kč

Člověk, který se ve světě počítačů od Applu nepohybuje, může mít zkreslenou představu o tom, co Mac vlastně nabízí. Máme pro vás pár věcí, o nichž je při výběru zařízení dobré vědět.

„Rád bych si Mac pořídil, ale…“ Věta, kterou někteří uživatelé rádi používají, a ještě raději pak za ale dávají argument, který už roky neplatí. Třeba nemožnost používat oblíbené aplikace, jako je MS Word či MS Excel. Všechno na Macu i MacBooku pochopitelně úplně v pohodě používat můžete, svět Applu toho má pro nováčky připraveno mnoho pozitivního.

Připraven hned po spuštění

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vybalte a fungujte. Tak snadné to je

Na rozdíl o většiny konkurence jsou Macy připraveny k použití hned, jakmile je vyndáte z krabice. Otevřete, displej zobrazí ikonické jablíčko, a je to. Jestli už máte svůj účet, klidně i na iPhonu, je následné přihlášení a nastavení záležitostí pár kliknutí. Nečekejte, až se laptop nabije. Nečekejte, až se nainstaluje aktualizace systému a aplikací. Vše, co je na počítači, je okamžitě připraveno k používání. Kromě systému je to řada užitečných nativních aplikací. Příjemné překvapení pro někoho, kdo s Apple zařízením dosud nepracoval. A samozřejmost pro ty, kdo už ano.

Bezpečnost a soukromí v hlavní roli

Není žádnou novinkou, že Apple dbá na bezpečnost a soukromí svých uživatelů. A to tak, že ochranné prvky zabudoval nejen do softwarové části, ale i do hardwaru – například nejvýkonnější čip M1 má hardwarové prvky, které hesla a důležité informace šifrují přímo do sebe. Kromě toho ale neustále víte, co která aplikace pro práci používá, Safari má pokročilé nástroje pro ochranu při surfování po internetu. Nemusíte se tak bát obtěžujících reklam nebo dat, která si o vás ta či ona firma schraňuje. Apple vás chrání.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ať už zvolíte kterýkoliv Mac, můžete se na něj spolehnout

Chránit však můžete i své blízké, Rodičovský dohled nabízí komplexní škálu možností, jak laptop či počítač připravit pro vaše potomky. Kromě ochrany sledujete i to, co děti na zařízeních dělají, kolik času tráví hraním her a prohlížením sociálních sítí. Pokud uznáte za vhodné, lze systémově i nastavit hodiny, kolik můžou kterou aktivitou vaši nejmenší trávit. Dejte jim například dvě hodiny na Instagramu a TikToku, pár hodin hraní videoher, neomezený prostor pro výuku. Vše je jen na vás a klíčové je, že můžete.

Ekosystém Applu a Kontinuita

Jednou z předností všech zařízení Apple je jejich vzájemné propojení. To s sebou nese celý zástup výhod, jako třeba automatické zálohování napříč zařízeními, Kontinuita pro započatí aktivity třeba na iPhonu a dokončení na Macu. Představte si třeba situaci, kdy si cestou domů z práce rozečtete článek na telefonu, po příchodu domů otevřete laptop a rovnou pokračujete ve čtení tam, kde jste skončili.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Začněte na jednom, pokračujte na druhém. Snadno a automaticky

Stejně dobře funguje propojení vstupních zařízení, jako jsou myši či klávesnice – jednoduše ovládejte jednou myší svůj Mac, iPad nebo MacBook přesně tak, jak potřebujete. Stačí dát zařízení vedle sebe, a provázání ekosystému se postará o zbytek. Samozřejmostí je pak možnost odemykat svůj Mac pomocí Apple Watch na vaší ruce nebo sdílení dokumentů do jiných Apple zařízení pomocí AirDropu.

MS Office nejsou problém

Jak jsme již naznačili, na Macu nepřijdete ani o své nejoblíbenější programy. Ano, máte na zařízení rovnou připravenu kancelářskou sadu iWork, která se o většinu věcí postará stejně dobře a je zdarma, ale chápeme, že zvyk je železná košile. Pokud potřebujete používat pokročilé funkce MS Excel nebo rádi spoléháte na kontrolu pravopisu v MS Word, nemáte se čeho obávat. Na svůj nový Mac můžete nainstalovat jak samostatný kancelářský balík, tak službu Microsoft 365. Překvapující? Už roky jen pro ty, kdo na Macu pravidelně nepracují.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V nabídce pro vás máme celou škálu Maců a MacBooků

Který Mac zvolit?

Na CZC.cz pro vás máme připravenou celou řadu zařízení od Applu, a záleží jen na tom, kterou variantu hledáte. Chcete lehký laptop se skvělým výkonem a neuvěřitelnou výdrží? Je tu pro vás MacBook Air. Dáváte přednost all-in-one počítači? iMac je jasnou volbou. Nebo chcete subtilní počítač, který můžete dát kamkoliv a poslouží jako skvělý parťák do každé situace? V tom případě mrkněte na Mac Studio či Mac mini. Na poli Maců a MacBooků toho však máme ještě mnohem víc. Ideálně v kombinaci s některým z profesionálních monitorů Studio Display. Teď už každopádně víte, že toho pro vás všechna zařízení mají připraveno mnoho skvělého.

 

nahoru