Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
MSI vyrobilo první zakřivenou počítačovou skříň na světě Události
MSI Gaming Optix MAG241C - LED monitor 24"
MSI Gaming Optix MAG241C - LED monitor 24"
5 777 Kč 6 990 Kč 5 116 Kč 6 190 Kč
MSI Gaming Optix MAG271C - LED monitor 27"
MSI Gaming Optix MAG271C - LED monitor 27"
Produkt není určen k prodeji.

MSI vyrobilo první zakřivenou počítačovou skříň na světě

autor: Petr Kirs
Výrobci se již delší dobu snaží zaujmout zakřivenými monitory, jejichž přednosti jsou nepopiratelné. Společnost MSI se však rozhodla v zakřiveném designu vyhotovit také počítačovou skříň. A je vůbec první na světě, kdo něco takového zkusil.

Monitory s prohnutou obrazovkou, případně i zakřivené televizory, nejsou v dnešní nabídce ničím výjimečným. Například přímo v případě MSI začínají ceny herních prohnutých panelů už na částce okolo 6000 Kč, přičemž v nabídce je bezmála 15 různých modelů.

Zakřivené monitory dovedou uživatele při hraní her i sledování filmů lépe vtáhnout do děje, a to díky tomu, že je obrazovka jakoby obklopuje. Stejně tak jsou takto prohnuté panely šetrnější k lidskému zraku, oči se totiž nemusí tak namáhat a zaostřovat do dálky v rozích obrazovky, místo toho mají celou plochu displeje stejně daleko.

Představení monitoru MSI MEG Alchemy 700X a dalšího herního náčiní od MSI

 

K čemu jsou zakřivené skříně?

Jak je z řádků výše patrné, v praxi nabízejí zakřivené monitory skutečně celou řadu předností. K čemu jsou ale dobré v praxi zakřivené skříně? Model MSI MEG Alchemy 700X, který je světovou prvotinou, se ukázal na veletrhu Computex a sbíral jedno ocenění za druhým, stejně jako obdiv přítomných návštěvníků.

Důvod je prostý, zakřivená počítačová skříň je něco, co tu ještě nebylo – a na pohled vypadá skutečně zajímavě. Obzvlášť, pokud již máte na stole prohnutý monitor, může být zakřivená skříň zajímavým doplňkem. Funkční přednosti plynoucí ze zakřivené konstrukce ale tento model nemá.

Sázka na modulární konstrukci

Zajímavá je však novinka svou modulárností. Celá skříň je totiž navržená tak, aby bylo možné jednotlivé komponenty rozmístit přesně podle přání uživatelů. Základní deska sice bude vždy uprostřed, nicméně úložiště a pasivní blok vodního chlazení je možné umístit napravo i nalevo. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Podle ohlasů na veletrhu Computex je skříň MEG Alchemy 700X trefou do černého. Na bližší informace o ceně a dostupnosti si však budeme muset ještě počkat.

Názory ostatních Geeků (4)

avatar Ověřený GEEK - level 3

But why

Khalai Ověřený GEEK 19. 6. 2019 11:15

Napadá mě jediná reakce, kterou skvěle vystihuje Ryan Reynolds:https://www.youtube.com/watch?v=3Z9yK3sMDUU

akulacz AKU

.

akulacz 19. 6. 2019 16:45

To je hnus velebnosti

avatar

Koncept

kwoky 20. 6. 2019 14:31

Na veletrh je to hezké a zaujme. Ale jako reálný produkt se to nemá šanci uchytit.

2418 241

A k čemu ?

2418 19. 10. 2019 22:04

https://www.youtube.com/watch?v=zWO36L4W2Eg

Máš něco na srdci?

nahoru