Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
MWC 2019: Podruhé a lépe. Microsoft ukázal HoloLens 2 Události

MWC 2019: Podruhé a lépe. Microsoft ukázal HoloLens 2

autor: Petr Kirs
Vyšší výkon a větší zorné pole. To jsou hlavní přednosti, na které láká v pořadí již druhá generace brýlí pro rozšířenou realitu HoloLens od Microsoftu. Novinka byla k vidění na veletrhu MWC 2019 ve španělské Barceloně.

Druhá generace přichází po čtyřech letech. Zástupci amerického softwarového gigantu se přitom na akci netajili tím, že věří, že dvojka jim pomůže zaujmout širší skupinu uživatelů. Toho chtějí mimochodem dosáhnout i příznivější cenovkou. Zatímco první generace brýlí vyšla na 5000 dolarů, novinka se na pultech obchodů objeví za 3500 dolarů.

Představení brýlí Microsoft HoloLens 2

 

Dotaženo k dokonalosti

Brýle HoloLens 2 sazí na stejný koncept jako předchůdce. Přední část tohoto modelu je průhledná jako opravdové brýle. Když je má uživatel na sobě, vidí skutečné objekty před sebou.

V rohu u každého oka se však ukrývá speciální kamera, která dokáže promítat obraz na hledí v reálném čase. V praxi to pak vypadá tak, jako by skutečně byl před vámi vytvořen virtuální předmět. Vše se ale odehrává pouze v náhlavní sadě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Microsoft HoloLens 2

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Microsoft HoloLens 2

 

 

Výrobce se přitom u HoloLens 2 soustředil na dvě hlavní vlastnosti – uživatelský komfort a zorné pole. Vyšší komfort je patrný u nových brýlí na první pohled, na ergonomii výrobce velmi zapracoval. Konstrukce je vyrobena z karbonu, takže je pevnější, ale přitom lehčí. Díky tomu nezatěžuje tolik hlavu, a navíc se naskytl prostor pro přidělání větší baterie, výdrž by tak měla poskočit směrem vzhůru.

S uživatelským komfortem souvisí rychlejší probouzení celého systému, což je dáno použitím procesoru Snapdragon 850, který je u mobilního nasazení vhodnější než Intel Atom. Kombinuje totiž výkonná a úsporná jádra, která jsou aktivní prakticky neustále, a tak je probuzení brýlí otázkou chviličky. Celé zařízení přitom pohání operační systém Windows 10, respektive Windows Core OS, což je osekaná verze desítek určená speciálně pro náhlavní soupravy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Microsoft HoloLens 2

 

Větší zorné pole

Další důležitou změnou je zvětšení zorného pole. Právě to totiž bylo u první generace často kritizováno, a tak tvůrci u dvojky nenechali nic náhodě. Nyní je zorné pole dvakrát větší, použity jsou dva 2K displeje.

Druhou generaci představovali zástupci amerického softwarového gigantu především jako pracovní nástroj. Počítá se s využitím v lékařství, v továrnách, ale například i ve specializovaných oborech – brýle HoloLens využívá například NASA. Již dříve se nicméně pro HoloLens ukázaly také některé hry. Bude tedy zajímavé sledovat, jak softwaroví vývojáři na druhou generaci zareagují.

Kdy a zda vůbec se HoloLens 2 objeví na pultech tuzemských obchodů, není zatím jasné.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru