Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Myši Endorfy: hráčům učarují [GEEK testuje]

Myši Endorfy: hráčům učarují [GEEK testuje]

Recenze
Endorfy LIX Plus, bílá_790235592
Endorfy LIX Plus, bílá
826 Kč 999 Kč
Endorfy GEM Plus, černá_1887999157
Endorfy GEM Plus, černá
842 Kč 1 019 Kč
Endorfy GEM Plus, bílá_1798158290
Endorfy GEM Plus, bílá
842 Kč 1 019 Kč
Endorfy LIX Plus, černá_152531041
Endorfy LIX Plus, černá
826 Kč 999 Kč
autor: GreenT

V produktové nabídce se na přelomu roku objevilo nové jméno, jelikož došlo k přechodu firmy Silentium a SPC pod novou značku. Co si myslí GEEK GreenT o nových myších od Endorfy?

V minulém testu jsme si důkladně ukázali, co umí nové klávesnice od Endorfy. Nyní se dostáváme do kategorie myší. Zde společnost Endorfy inovuje a nabízí 2 povedené modely – GEM a LIX. Buď v základní verzi, nebo vylepšené Plus, kde je většinou o něco lepší senzor. Řada LIX zastupuje oblíbený plástvový vzhled, GEM je pak vzhledu klasického. Každý model můžete zakoupit v drátové či bezdrátové verzi. A dále v černém provedení nebo bílé ONYX barvě. Není tak problém barevně sjednotit myš i klávesnici, případně sluchátka.

Co se příslušenství týče, jsou nabízeny také podložky různých velikostí, které jsou z kvalitního materiálu. Nechybí odolnost proti vodě či vysokým teplotám. Vhodné jsou pro optické i laserové myši. Jedna podložka mi prošla testem a můžu potvrdit kvalitu.

V testu si prověříme 2 nástupce modelů SPC. V prvé řadě bezdrátový LIX Plus v Onyx barvě a v druhém testu se podívám na černý drátový GEM Plus.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Po klávesnicích je na řadě test myší! 

DSC00018.JPG
DSC09904.JPG
DSC09975.JPG

Testované myši v celé své kráse

LIX Plus Onyx White Wireless

Myš plástvového vzhledu se řadí ke středně velkým modelům s nízkou váhou asi 69 g. Tím o ní pod rukou ani nebudete vědět. V balení je kromě samotné myši také kabel pro dobití nebo možnost drátového zapojení. Ten je opletený a poddajný, plus je vyveden vzhledově do šedo-bílé kombinace, takže vkusně doplňuje samotnou myš. Dále jsou přiloženy náhradní teflony a samolepka výrobce.

Pocit ze zpracování je opravdu velmi dobrý. Pevné tělo v elegantním plástvovém vzhledu vypadá moc hezky a doplněno je podsvícením kolečka, znaku Endorfy uvnitř myši a posvícenou linkou v zadní části. Elegantní, tak se dá jednoduše tato myška nazvat.

Ve spodní části nalezneme tlačítko pro zapnutí a v těle je také magneticky uchycen 2,4GHz přijímač pro bezdrátové připojení. Po zapojení přijímače do PC a zapnutí se vše jednoduše spáruje a můžete ihned fungovat.

Endorfy LIX Plus

 

Ergonomie, snímač, spínače

Myš padne krásně do ruky a daná perforace by měla snižovat možné pocení při delším používání. Úchop myši je v mém případě celou dlaní. Myš má nižší tělo, takže detaily pohybu se dají pod dlaní korigovat pouze prsty. A díky velmi nízké váze je pocit z kontroly vynikající.

Další plus připisuji dobře přístupným bočním tlačítkům, která jsou správně rozlišena větší mezerou. Nad kolečkem je klasicky tlačítko přepínání citlivosti senzoru a kolečko myši je pogumované, rolování tiché.

Senzor je to hlavní pro přesnou kontrolu, zde je použit model Pixart PMW 3370 s maximálním DPI 19.000. To musí být dostatečné pro každého a ovládání je díky němu krásně přesné a jisté.

Nic se nepodcenilo ani na straně spínačů, kdy jsou použity osvědčené a vysoce odolné Kailh ve verzi GM 8.0. Tím by měla být zaručena dlouhá životnost.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Endorfy LIX Plus

Software, funkce

Pro podrobné nastavení myši je třeba stáhnout software ze stránek výrobce. Ten je rozdělen přehledně do záložek.

Na první můžete přidělit jednotlivým tlačítkám plno funkcí a vše uložit na určitý profil. Předvoleb různých nastavení je opravdu plno. Také zde vidíte signalizaci dobití baterie v procentech.

Na druhé si předdefinujete především citlivost snímače. Můžete mít max. 6 stupňů a každý se dá upravit jak co do přesné citlivosti, tak barevné signalizace kolečka, která vám může rozlišit zvolenou hodnotu. Další nastavení se věnují detailům ohledně snímače. Vyladit se dá rychlost scrollingu či double click.

Třetí záložka se věnuje podrobnému nastavení makra a na poslední čtvrté si můžete odladit podsvícení včetně efektů. Korigovat se dá hodnota jasu i rychlosti daného efektu. A šikovná je možnost nastavení úsporného režimu, kdy se dá přidělit vypnutí při pohybu myši, kdy nám stejně tělo zakrývá dlaň nebo čas pro usnutí při nečinnosti.

Shrnuto, software obsahuje vše důležité, a to přehledně a bez zbytečných složitostí.

DSC00002.JPG
DSC00022.JPG
DSC00080.JPG

Endorfy LIX Plus v akci

Závěrečné hodnocení

Výborné hodnocení ode mě získal již model SPC. Přechodem pod značku Endorfy zůstala kvalita zachována a o něco se ještě vylepšil vzhled. Pocit z ovládání této myši je u mě skvělý. Svoboda bez kabelu, přesný snímač a výborná ergonomie mi dávají jistotu ve hrách i při běžné činnosti.

Kdo shání vzhledově pěknou a lehkou myš plástvového vzhledu, zde je jeden z nejlepších modelů v nabídce. V žádné kategorii jsem zde nenašel nějaké minus či výtku. A s cenou okolo 1400 Kč v době testování ani neutratíte moc, zato hodně dostanete. Tento hlodavec je za mě sázka na jistotu a můžu jej vřele doporučit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Endorfy LIX Plus

GEM Plus

Druhým testovaným modelem je kabelová GEM Plus. Parametrově je to prakticky podobná myš s předchozí LIX Plus, takže si zde spíše shrneme rozdíly.

Snímač zůstal stejný, tedy Pixart 3370 o maximální citlivosti 19 000 DPI, stejně jako spínače Kailh GM 8.0 s životností udávanou až 80 miliónů kliknutí. Váha je opět nízkých 69 gramů. Paracord kabel je opletený a poddajný, takže jej nebudete při používání vnímat. Přítomno je podsvícení v podobě loga na zádech. K tomu se přidává zadní linka a také kolečko.

Endorfy GEM Plus

 

Ergonomie

Co se ergonomie týče, myš padne krásně do dlaně a jistotu úchopu zvyšuje zdrsnění na stranách. Pogumované kolečko se příjemně ovládá a má tichý chod. Mírnou výtku zde mám u bočních tlačítek. Lesklý plast na mě působí hůře a prst po povrchu klouže, což mi připadá horší pro přesné ovládání tlačítek. Jinak je celkové zpracování na velmi dobré úrovni a nízká váha myši podpoří rychlé reakce ve hrách.

DSC09970.JPG
DSC09983.JPG
DSC09987.JPG

Endorfy GEM Plus v akci

Software, funkce

Software obsahuje podobné možnosti nastavení funkcí jako u LIX modelu, ale graficky mi nepřipadá tak pěkný. Co do funkčnosti zde ale najdete vše podstatné od podrobného nastavení tlačítek, podsvícení, makra či chování snímače.

Závěrečné hodnocení

Pokud máte rádi lehčí myši, je GEM ideální volbou. Padne krásně do dlaně a tím se přesně ovládá i díky zdrsnění na stranách. Paracord kabel je pak minimálním omezením a nebudete o něm prakticky vědět. K tomu se přidává kvalitní snímač a spínače. PTFE kluzáky zajišťují příjemný pohyb po podložce.

Myš se nabízí v černém nebo elegantním bílo-šedém provedení, takže si můžete vybrat dle vkusu. S cenou jen okolo tisíce korun dostanete vysoce kvalitní myš, která vám dodá pocit jistoty do her či pracovního nasazení. Endorfy opět předvedlo, že se dá poměr ceny a kvality velmi dobře nastavit, a to je jen dobře pro zákazníky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Endorfy GEM Plus

Kam dál?

Připomeňte si dřívější test klávesnic od Endorfy. Už příští víkend se můžete těšit na závěrečný test, který nadchne především milovníky dobrého poslechu – GreenT se bude věnovat sluchátkům.

Představení značky Endorfy

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru