Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Na Arrakis se podíváme později. Druhý díl Duny se odkládá

Na Arrakis se podíváme později. Druhý díl Duny se odkládá

Události
Desková hra Duna: Imérium_1958578713
Desková hra Duna: Imérium
1 445 Kč 1 749 Kč
Desková hra Duna: Impérium . Vzestup Iksu, rozšíření_1791686065
Desková hra Duna: Impérium . Vzestup Iksu, rozšíření
1 115 Kč 1 349 Kč
autor: Saša Ševčík

Cesta na pouštní planetu Arrakis bude trvat déle, než se čekalo. Tvůrci se totiž z blíže neupřesněných důvodů rozhodli premiéru očekávaného druhého dílu Duny odložit.

Nová adaptace kultovního sci-fi díla Duna se dočkala zasloužených ovací. Fanoušci tak netrpělivě vyhlíželi příchod dvojky. Nyní je však zřejmé, že si počkají déle, než bylo plánováno. Jedním dechem je ale nutné dodat, že to nebude příliš dlouhé čekání. Warner Bros. totiž posunulo premiéru z 20. října 2023 pouze na 17. listopadu 2023. Co tvůrce k odložení o necelý měsíc vedlo, není zatím zřejmé.

Připomeňme, že novodobá Duna vypráví příběh o mocenských bojích uvnitř galaktického Impéria, kdy prakticky všichni svádí boj o vzácné koření – melanž. Jen prostřednictvím něho je totiž možné cestovat na velké vzdálenosti vesmírem.

Těžba na planetě Arrakis je ale velmi komplikovaná, jak se rod Atreidů přesvědčí na vlastní kůži. Pokud jste ale snímek ještě neviděli, nebudeme vám více z děje prozrazovat – pouze naznačíme, že konec tohoto filmu je velmi otevřený.

Očekávání od dvojky jsou po právu opravdu velká, protože jednička nastavila laťku pořádně vysoko – a to ať už se bavíme o kostýmech, hudbě, kameře či celkovém zpracování příběhu. Režie by se měl stejně jako v případě prvního dílu ujmout Denis Villeneuve, z herců se pak můžeme těšit na celou plejádu zvučných jmen, řada z nich se pochopitelně objevila už v prvním dílu – Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, Dave Bautista či Josh Brolin.

Vzhledem k tomu, že první díl vydělal stovky milionů dolarů, na snímku Dune: Part Two patrně tvůrci šetřit nebudou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdinové z jedničky ve dvojce chybět nebudou.

 

Názory ostatních Geeků (1)

Uni UNI

Bída

Uni 8. 7. 2022 16:51

Neskutečně mě naštvalo, že na dvojce začali pracovat až po úspěchu jedničky.... 2 roky čekat na uzavření dávno známého příběhu, omg.
Ať si ten film strčí nikam.

Máš něco na srdci?

nahoru