Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Na cenu nehleďte! Skládačky od Samsungu se převléknou do luxusu

Na cenu nehleďte! Skládačky od Samsungu se převléknou do luxusu

Události
Samsung Galaxy Z Flip3 5G, 8GB/128GB, Cream_585857417
Samsung Galaxy Z Flip3 5G, 8GB/128GB, Cream
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Z Fold3 5G, 12GB/256GB, Green_564843250
Samsung Galaxy Z Fold3 5G, 12GB/256GB, Green
Produkt není určen k prodeji.

Luxusní úpravce chytrých telefonů Caviar si vzal tentokráte na mušku dvě nové skládačky s ohebnými displeji od společnosti Samsung. Do luxusních modelů oblékl nejen prémiový Galaxy Z Fold3, ale také cenově dostupnější Z Flip3.

Samsung na premiéře obou smartphonů několikrát zdůrazňoval, že u novinek nasadil výrazně atraktivnější cenovku než u předchůdců. Poslání trojkové generace je tedy jasné – nedělat s ohebných displejů exkluzivní záležitost pro technické nadšence, ale co nejvíce tuto technologii přiblížit i běžným lidem.

 

S lidovějšími cenovkami se ale evidentně Caviar nechtěl smířit, a tak si obě novinky upravil k obrazu svému. Ve spolupráci s newyorskou módní značkou Thom Browne vytvořil speciální edici zvanou Skull Capsule. Všechny telefony totiž spojuje motiv lebky.

Patrně není potřeba zdůrazňovat, že o luxusní materiály nebude nouze – 18karátové zlato, rubíny, smaragdy či safíry – nic z toho nebude na limitované edici skládaček chybět. Cena Galaxy Fold3 byla stanovena na 10 770 dolarů, tedy zhruba 234 000 Kč. Galaxy Z Flip3 je s mexickými motivy ještě luxusnější, navíc vyjde v edici pouze 20 telefonů. I to se podepsalo na výsledné ceně 46 460 dolarů (879 000 Kč).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Co umí nové skládačky od Samsungu?

Pokud vás náhodou premiéra nových skládaček od Samsungu minula, alespoň v rychlosti připomeňme, že základní koncept obou modelových řad zůstává zachován. Model Z Fold3 je určen uživatelům, kteří touží po maximální produktivitě a zároveň po zábavě na nejvyšší úrovni. Jde výkonný přístroj, který dovede nahradit klidně i tablet. Nově navíc podporuje dotykové pero S Pen.

Předobjednat Galaxy Z Fold3 5G a Galaxy Z Flip3 5G

 

Z Fold3 má uvnitř displej s obří úhlopříčkou 7,6 palce (19,3 cm), na kterém není vidět žádná stopa po ohybu ani jiné rušivé prvky, a to i díky tomu, že byl vnitřní fotoaparát nově umístěn pod displej. Velký displej se hodí na sledování filmů, ale samozřejmě také pro práci, kdy si velkou dotykovou plochu jednoduše rozdělíte na dvě. Displej je mimochodem o 29% jasnější než u předchůdce, přitom ale spotřebovává méně energie. Hráči ocení adaptivní obnovovací frekvenci Super Smooth 120 Hz.

Změnil se i design – Z Fold3 je tenčí, lehčí a působí elegantnějším dojmem než Galaxy Z Fold2. K dispozici jsou tři barevné varianty: černá Phantom Black, zelená Phantom Green a stříbrná Phantom Silver.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Z Flip3 zase ohebnou obrazovku využívá k tomu, aby ve složeném stavu nezabíral tolik místa. Podle našich soudů jde mimochodem o jeden z nejhezčích smartphonů současnosti. Zakoupit jej bude možné v několika odvážných barevných variantách – krémové, zelené, fialové či černé barvě. Ke každému provedení si můžete vybrat i slušivá pouzdra a držáky, díky nimž se přístroj snadněji drží a skládá. Z každého modelu se tak může stát jedinečný originál.

Přepracovaný přední displej je nyní čtyřikrát větší a snadněji se na něm čtou notifikace a zprávy, aniž by bylo nutné telefon otvírat. Díky miniaplikacím mohou uživatelé mohou kontrolovat položky v kalendáři, sledovat předpověď počasí nebo monitorovat počet kroků, které za den udělali. Případně lze nastavit pozadí předního displeje, aby telefon ladil s hodinkami Galaxy Watch4 nebo Galaxy Watch4 Classic.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru