Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Na GTA VI si počkáme ještě dlouho

Na GTA VI si počkáme ještě dlouho

Události
autor: Saša Ševčík

V posledních měsících se na internetu množí spekulace o novém dílu Grand Theft Auto. Známý leaker Tom Henderson a nyní i renomovaný herní novinář Jason Schreier však od svých zdrojů zjistili, že GTA VI vyjde nejdříve mezi lety 2024 a 2025.

Na internetu přitom doposud kolovaly informace o tom, že by novinka s pořadovým číslem šest měla být vydána již přespříští rok. „Opravdu netuším, proč si všichni myslí, že jsem řekl, že bude mít GTA VI premiéru v roce 2023. Nic takového jsem neřekl, naopak mé informace se shodují s daty, které zveřejnil Tom Henderson,“ prohlásil Jason Schreier z Bloombergu. Zdůraznil, že GTA VI je stále ještě v rané fázi vývoje.

Je vcelku logické, že se Rockstar Games do nového dílu nijak zvlášť nehrne. GTA V si totiž zachovává mezi hráči stále velkou popularitu. Co na tom, že tento titul vyšel již před osmi lety – stejně se pravidelně objevuje na předních místech žebříčků nejlépe prodávaných her. Obří otevřený svět a především on-line režim nutí hráče trávit stovky a stovky dalších hodin v tomto virtuálním světě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vypadalo GTA: Vice City z roku 2002

 

Co se chystá?

Tvůrci ze studia Rockstar Games samozřejmě nechtějí zatím nic oficiálně prozradit, ale internetem koluje o novém titulu již dostatek indicií. Vrátit bychom se v šestce měli do slavného Vice City. Proti staršímu dílu se ale děj bude údajně odehrávat na více místech, obří otevřený svět tak nabídne hromadu nových lokací napříč americkou historií 70. a 80.  let minulého století.

Právě do této doby má být totiž šestka zasazena. Celá hra má být velmi surová a vyvedena ve velmi realistické grafice. V každém případě téměř s jistotou můžeme počítat s věkovým omezením – mládeži bude titul nepřístupný. Na vlastní kůži se v titulu setkáme s dobovými zbraněmi, drogami a nespoutaným sexem. Nouze údajně nebude ani o pohlavní nemoci, jako je HIV.

Příběh bude údajně silně inspirovaný seriálem Narcos, který si získal srdce milionů diváků po celém světě. Leaky zatím hovoří o hlavním hrdinovi, který se jmenuje Ricardo. Půjde o obchodníka s drogami. Lze nicméně očekávat, že ústředních postav bude ve hře více, neboť už v pětce se systém tří hlavních hrdinů velmi osvědčil.

Nově má být hrdinkou i žena, která bude vynikat v ovládání moderních technologií – v příběhu tak bude figurovat také jako hacker.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

GTA V láká na tři hlavní hrdiny

 

Názory ostatních Geeků (3)

m.tauchman M.T

???

m.tauchman 8. 7. 2021 8:46

"Takto vypadal původní díl Vice City"Jaký původní díl? Původní díl je snad GTA 1, ještě ve 2D. Pokud bychom měli mluvit o prvním 3D, tak to bylo GTA 3. Vice City a ještě San Andreas jsou poladěné odnože od trojky. Až čtyřka přinesla nový engine (extrémně dobrý ve fyzikálních vlastnostech), bohužel čtvrtý díl byl jinak trochu suchý, a z počátku na PC extrémně nevyladěný. Aktuální pětka pak z fyzikálního enginu ubrala.

Jaromír Möwald - CZC JAR
Jaromír Möwald - CZC 8. 7. 2021 10:03

@m.tauchman: Máte pravdu, že ta formulace byla trochu nešťastná, upravili jsme ji :)

m.tauchman M.T
m.tauchman 8. 7. 2021 10:49

@Jaromír Möwald - CZC: Díky, teď to dává smysl.

Máš něco na srdci?

nahoru