Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Na které hry se můžeme těšit? The Game Awards odhalily spoustu nových kousků Události
The Last of Us: Part II (PS4)
The Last of Us: Part II (PS4)
1 404 Kč 1 699 Kč 660 Kč 799 Kč
Ghost of Tsushima (PS4)
Ghost of Tsushima (PS4)
1 404 Kč 1 699 Kč 1 239 Kč 1 499 Kč
Microsoft Flight Simulator (PC)
Microsoft Flight Simulator (PC)
Produkt není určen k prodeji.
Final Fantasy VII + Final Fantasy VIII Remastered (SWITCH)
Final Fantasy VII + Final Fantasy VIII Remastered (SWITCH)
Produkt není určen k prodeji.

Na které hry se můžeme těšit? The Game Awards odhalily spoustu nových kousků

autor: Adam Plechatý

The Game Awards – každoroční udělování cen za nejlepší hry uplynulého roku – kromě samotných ocenění odhalilo i spoustu nových her, na které se můžeme těšit v příštím roce. Je libo nový Mass Effect, Dragon Age či Perfect Dark? Více v článku!

A vítězem se stává...

Ještě než se podíváme na avizované novinky, není od věci si v rychlosti shrnout vítěze letošních Game Awards. Málokoho asi překvapí, že vítězem se stala PlayStation 4 exkluzivita The Last of Us Part II, která si od porotců odnesla celkem 11 nominací a ceny hned v několika kategoriích včetně hry roku.

Dalšími kategoriemi, kde dílo studia Naughty Dog sklízelo pochvaly, jsou v oblasti hratelnosti, příběhu, zvuku, přístupnosti (pro hendikepované hráče) a žánru akčních adventur. Cenu si odnesla i představitelka hlavní "záporačky" Abby Laura Bailey. The Last of Us Part II jsme recenzovali v létě a naše hodnocení bylo výrazně chladnější než u západních médií.

Druhá velká exkluzivita na platformě Sony, Ghost of Tsushima, si s 8 nominacemi odnesla cenu za nejlepší grafiku a byla odhlasována jako hra roku podle hráčů. V dalších kategoriích se umístily hry jako Final Fantasy VII Remake, Hades (9 nominací, velký úspěch) či Microsoft Flight Simulator. Nejlepší VR titul si odnesl zcela očekávaně a zaslouženě Half-Life: Alyx se 4 nominacemi.

Ale teď už na ty očekávané hry měsíců a let budoucích...

 

Bioware poprvé - Mass Effect

V Bioware se skutečně pilně pracuje na novém Mass Effectu, který by snad měl napravit hořkou pachuť po titulu Andromeda. Trailer toho ovšem příliš neprozradil a ze hry neukázal nic. Napovídá snad jen, že se nejspíš vrátíme blíž naší modré planetě a že hra bude navazovat spíše na závěr první trilogie. S odchodem hlavní kreativců z Bioware ovšem nelze než mít trochu obavy, jak to s Mass Effect nakonec dopadne. Držme si palce.

 

Bioware podruhé - Dragon Age

Bioware předvedli na The Game Awards hned dva kousky a tím druhým v pořadí je samozřejmě fantasy RPG Dragon Age. A stejně jako v případě Mass Effect jsme se o samotné hře nedozvěděli nic konkrétního. Draci, démoni, pekelní pohůnci a nakonec i (vyobrazený) šestioký vlk - to vše na nás prý čeká, včetně návratu starých známých (Solas, Varric). Ovšem kdy to bude, to se můžeme jen dohadovat. Nemyslíme, že se Dragon Age dočkáme příští rok.

 

Eko sci-fi - to je Perfect Dark

Klasika z dávných časů, léta páně 2000, coby titul vyvinutý na Nintendo 64 studiem Rare (Sea of Thieves) a posléze jako launch titul na Xbox 360, se vrací. Tedy vrátí a opět jako exkluzivní hra na systémy Microsoftu, tedy PC a Xbox. Hlavním tématem tu bude zdá se jakýsi amalgám sci-fi a komentáře na ekologické problémy současnosti, to vše bude ovšem zabalené v přístupné formě klasické FPS a do akce se pochopitelně vrátí i hlavní hrdinka Dark. Že je hra ve velmi rané fázi vývoje asi netřeba připomínat...

 

Vin Diesel v bederní roušce? Ark 2 se představuje

Vin Diesel coby prehistorický hrdina peroucí se s dinosaury? Pokračování survival akce s velkým online světem se v traileru pochlubilo hvězdnou tváří, a kromě samotné hry slibují vývojáři také animovanou sérii, taktéž s hollywoodským obsazením (Gerard Butler, Russel Crowe a zmíněný Vin Diesel). O samotné hře toho příliš nevíme, ale není těžké se dovtípit, oč tu půjde. Mohlo by také jít o jeden z prvních titulů běžících na Unreal Engine 5.

 

Dead Space pohrobek - The Callisto Protocol

Hororová akce od tvůrců Dead Space, to zní jako ultimátní vítězství pro fanoušky žánru, kterému se mnoho pozornosti v současnosti nedostává. The Callisto Protocol má být third-person akce pro sólo hráče a fandové zmíněného Dead Space se mohou těšit na pořádnou dávku vesmírného teroru. Zajímavé (a překvapivé) je rozhodně to, že se vše má odehrávat v univerzu PUBG, protože vydavatelem hry je PUBG Corporation. Jak tenhle nepravděpodobný průnik bude konkrétně fungovat ovšem nevíme. Hru máme čekat až napřesrok na PC a konzolích nové generace.

 

Vraždění pixelů v Loop Hero

Ani indie tituly nezůstaly v pozadí a jedním z nejslibnějších, na které se příští rok můžeme těšit, je mix akčního RPG říznutý karetní hrou s prvky roguelite a budováním báze. Na první pohled šílená kombinace dostane pixelartový přeliv, takže zabíjení potvor, překonávání bossů a sbírání lootu v nekonečných smyčkách spletitých dungeonů bude mít ten správný retro feeling. A na to stavění báze jsme obzvlášť zvědaví... Hra vychází příští rok na PC.

 

Zombie kombo - Evil Dead The Game a Back 4 Blood

Po vzoru populárních her jako Left 4 Dead se chystá adaptace filmové kultovky s Ashem v hlavní roli. Čtveřice postav tu bude čelit hordám nemrtvých a... no mrkněte na trailer.

Pokud byste snad chtěli jistotu kvality, pak budete rádi za další hru od tvůrců Left 4 Dead, tentokrát s názvem Back 4 Blood a... budou tu snad všechny druhy zombíků... A hláškování. Prostě očekávaný Left 4 Dead, jenom s jiným názvem.

Obou her se dočkáme příští rok na různých platformách.

 

A ještě jednou Left 4 Dead klon - Warhammer 40.000 Dark Tide

Kombinace gotiky, fantasy, sci-fi a hororu je prostě až moc velké pokušení, než aby v téhle stylizaci nevnikl klon Left 4 Dead. Kooperační kropička pro 4 hráče v prostředí kultovní deskovky vypadá slibně a měli bychom se ji dočkat na PC a Xboxu někdy příští rok.

 

Tady jsou draci! Century: Age of Ashes

Pokud je někde skulinka na trhu free-to-play online titulů, pak jsou to souboje draků ve středověkém fantasy prostředí. A hle, po vzoru stařičké hry od českých Pterodonů, přilétá na křídlech vzdušných ještěrů hra Century: Age of Ashes.

 

Elite Dangerous: Odyssey

Dlouho očekávaný update do vesmírného simulátoru je na spadnutí a už z kraje příštího roku se konečně na povrch planet vydáme po vlastních. Trailer ukazuje gameplay, který byste si mohli splést se Star Citizen, a tvůrci slibují zajímavé mise, questy a taktický boj z pohledu první osoby.

 

A to ještě není vše!

Slovy klasika nám ještě dovolte zakončit naše shrnutí toho nejzajímavějšího telegrafickým výčtem trailerů na další odhalené hry. Některé z nich jsou remasterované starší kousky na nové konzole, jiné ovšem zajímavé indie hry. Za nás dostává nejvíc bodů hra Humankind, hrdý následovník Civilizace.

Názory ostatních Geeků (1)

avatar

Podle mě ostuda

Deidre Vayne 14. 12. 2020 15:55

Hra roku dle mého názoru by měla být hra která může být pro kohokoliv .. na jakékoliv platformě. to znamená že hra roku je pro mě DOOM Eternal protože jako jediná z nich byla PS4/Xone/PC/Switch hra roku jako exclusive pro PS4 ? ... tak má ocenění max tak Hra roku na PS4 a néé jako hra roku .... fakt ostuda a odtéto doby už nikdy nebudu sledovat hry roku protože je to fraškaProstě .. jestli sony dělá Exclusive ... musí počítat i s tím že to nesmí být pak Global Game of the year ! thats all

Máš něco na srdci?

nahoru