Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Na PlayStation 5 se podíváme do Bradavic. Těšit se můžeme i na nový God of War

Na PlayStation 5 se podíváme do Bradavic. Těšit se můžeme i na nový God of War

Události
PlayStation 5 Digital Edition_882927588
PlayStation 5 Digital Edition
9 744 Kč 11 790 Kč
PlayStation 5_1205230759
PlayStation 5
11 975 Kč 14 490 Kč
PlayStation 5 + FIFA 23_1629600922
PlayStation 5 + FIFA 23
14 455 Kč 17 490 Kč
PlayStation 5 Digital Edition + FIFA 23_1391459850
PlayStation 5 Digital Edition + FIFA 23
11 149 Kč 13 490 Kč
PlayStation 5 + God of War Ragnarök_874488082
PlayStation 5 + God of War Ragnarök
14 455 Kč 17 490 Kč
autor: Adam Plechatý

Kromě velkého odhalení ceny a data vydání PlayStation 5 jsme se ve včerejším online sestřihu seznámili i se spoustou her, na které se na nové konzoli můžeme těšit. Jaké to jsou a kdy vyjdou?

Pokud jste snad minuli náš večerní komentovaný stream, který doprovázel PlayStation 5 Showcase, můžete to ještě napravit. Shrňme jen to nejdůležitější.

PlayStation 5 vyjde v České republice 19. listopadu a stát bude 13 490 korun, respektive 10 790. První cenovka se týká plnohodnotné konzole včetně diskové mechaniky, zatímco méně zaplatí majitelé digitální verze. Předobjednávky již odstartovaly.

Více o samotné konzoli si můžete přečíst v našem včerejším článku. Teď už na ty hry!

Spider-Man konečně ukázal gameplay

Po filmových ukázkách a šikovně sestříhaných trailerech se tahle PlayStation exkluzivita od Insomniac Games konečně odhalila v plnohodnotném gameplay videu.

Průchod New Yorskou čtvrtí Harlem ukazuje fantastickou grafiku a co všechno je PlayStation 5 schopna rozhýbat v reálném čase.

Souboj na mostě zase dává okoštovat dynamického soubojového systému, kde vyjdou najevo dvě speciální schopnosti nového Spideyho - elektrizující útoky a schopnost učinit se na okamžik neviditelným.

Hra vychází na Vánoce, a to na PlayStation 5 i staré čtyřce.

Nová Final Fantasy XVI se představuje

Jak by vypadal japonský amalgám Zaklínače a Hry o trůny ukazuje trailer na Final Fantasy XVI se svou fantaskní vizi středověkého světa. Zajímavostí bezesporu je upřímnost autorů, kteří přiznali, že ukázka běžela na PC, nikoli na PlayStation 5.

Na obě platformy koneckonců hra míří, jak to bude s Xboxem zatím nevíme. Dočkat bychom se měli někdy příští rok.

Do Bradavic bez Pottera!

Velkým překvapením bylo odhalení zbrusu nového RPG z univerza J. K. Rowling od Avalanche Studios (Just Cause). Do Bradavic se však podíváme dávno před tím než jejími chodbami procházel chlapec s jizvou na čele.

Devatenácté století slibuje parádní atmosféru a dává tvůrcům daleko větší tvůrčí svobodu. Přesto se tu fandové dočkají i styčných bodů s knižní předlohou a takový výlet do Zapovězeného lesa bude nejspíš ještě nebezpečnější než když jím procházel Hagrid...

Na detaily herních mechanik byl trailer poněkud skoupý, důležité však je, že se dlouho spekulovaná hra konečně blíží. Dočkáme se hned na celé paletě zařízení - PC, PS4, PS5 a Xbox (One i Series X/S). Kdy? Příští rok.

Call of Duty Black Ops se blíží...

Gameplay ukázka ze singleplayeru Black Ops ničím nepřekvapila - bude to jízda! Nicméně pokud jste čekali něco nového... no potom budete zklamaní.

Fanoušci se nicméně mohou těšit na exkluzivní testovací víkend, a to od zítřka 18. 9. na PlayStation 4.

Call of Duty: Black Ops Cold War vychází 13. listopadu, a to na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X.

Výlet do vesnice pod hradem? Kůly a česnek s sebou!

Zombíci? Ale kdeže! Osmý díl Resident Evil se ponese v duchu okultismu a záhad zasněžené vesnice na úpatí gotického hradu. Setkáme se tedy spíše s čarodějnicemi, vlkodlaky a dalšími, spíše "pohádkovějšími" monstry (uvozovky jsou tu opravdu na místě). O hře se šušká, že půjde o velký odklon o hlubokých kořenů série, což jistě nepotěší zaryté fandy v našich řadách.

Příběhově bude hra navazovat na události z předchozího dílu a hrdinou (alespoň to tak zatím vypadá) bude opět Ethan Winters, jehož ženu Miu jsme zachraňovali v bažinách Luisiany v sedmičce. Jenže jak ukázal první trailer, tu z neznámého důvodu zavraždí Chris Redfield. Zkrátka taková hororová telenovela!

Resident Evil Village se dočkáme někdy příští rok, a to na PC, PS5 a Xbox Series X.

Deathloop je Dishonored na steroidech

V Deathloop se nacházíte na ostrově, kde párty nikdy nekončí. To možná zní jako premisa nějakého béčka pro teenagery, v případě hry od Arkane Studios je to zajímavá herní mechanika. Obyvatelé ostrova se každé ráno probudí bez vědomí toho, co se dělo předešlý den (a noc), zatímco vy si pamatujete vše.

A jen díky tomu budete moci zavraždit osmero cílů, díky čemuž smrtící časovou smyčku přerušíte. Jen pozor, díky multiplayerovému prvku se můžete setkat s cizím hráčem, který vám vaše pečlivě spřadené plány zhatí...

Herně si není těžké Deathloop představit jako kombinaci předchozích her od Arkane. Z Dishonored si hra bere parkourový pohyb a spoustu možností, jak zneškodnit nepřítele. Z Prey zase důraz na otevřený a dynamický svět s pořádnou porcí tajemství.

Na Deathloop se těšíme čím dál víc a dočkáme se někdy příští rok, exkluzivně na PlayStation 5 a PC.

Devil May Cry 5 i na PS5

Co k tomu dodat. Fandové našlapané akce z PS4 se dočkají upgradu v podobě speciální edice hry dostupné hned po vydání konzole.

Větší, lepší a brutálnější...

Kultovní a pravěká logická plošinkovka s roztomilými mimozemšťánky Mudokony v hlavní roli míří exkluzivně nejprve na PC, PS4 a PS5 a posléze i Xbox One.

You died

Praotec všech Souls her se konečně (KONEČNĚ) ukázal na gameplay záběrech a není pochyb o tom, že na tohle všichni fandové kultovní Demon's Souls netrpělivě čekali.

Restaurátoři klasiky z Bluepoint Games udělali neuvěřitelně kvalitní práci především co se týče prezentace. Svět Boletarie prošel obrovskou vizuální změnou, přesto jádro hry zůstává (zjevně) stejné a umírat se bude... inu především při prvním setkání s bossem, jak ukazuje trailer.

Hra vychází společně s konzolí, tedy exkluzivně na PS5 v listopadu.

A borec na konec...

Ano, pokračování restartovaného God of War z roku 2018 je skutečně ve vývoji a dočkáme se jej exkluzivně na PlayStation 5. Kdy? Snad příští rok!

A to je vše! Na jakou hru se těšíte nejvíce? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru