Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nad novou Hvězdnou bránou se stahují mračna

Nad novou Hvězdnou bránou se stahují mračna

Události
LEGO® City 60349 Lunární vesmírná stanice_734946295
LEGO® City 60349 Lunární vesmírná stanice
1 156 Kč 1 399 Kč
Discovery Scope 2, mikroskop + dalekohled, modrá + kniha „Vesmír. Neprázdná prázdnota“_1452618964
Discovery Scope 2, mikroskop + dalekohled, modrá + kniha „Vesmír. Neprázdná prázdnota“
1 360 Kč 1 645 Kč
autor: Stanislav Holý

Také jste radostí skákali až do stropu, když se na jaře ukázalo, že se chystá pokračování slavného seriálu Hvězdná brána – či chcete-li v originále Stargate? Nakonec bude ale všechno jinak…

Příchod novinky potvrdil nejprve v březnu Joseph Mallozzi, který v původním seriálu působil jako scénárista. O dalších detailech se pak v létě rozpovídal Brad Wright, tvůrce a producent kultovního seriálového univerza, který je podepsaný i pod nejnovějším scénářem.

„Verdikt? Je to fantastické. Perfektní série pro úplně nové diváky, kteří o Hvězdné bráně nic nevědí, ale také velmi obohacující zážitek pro dlouholeté fanoušky,“ pochválil práci svého kolegy Mallozzi.

Zároveň zveřejnil na Twitteru snímek uvádějící epizodu 101. „Čeká nás akce, dobrodružství, přátelství, humor, cool sci-fi, skvělé postavy, působivý příběh – a jeden velký antagonista,“ nastínil Mallozzi s tím, že se tedy opět můžete těšit na zákeřného záporáka. Víc konkrétní ale zatím být nechtěl.

Stream ke 25. výročí Stargate

Ze střípků zveřejněných informací bylo prakticky už jasné, že má jít o pokračování Hvězdné brány: Atlantida. Ta totiž měla sto dílů v pěti řadách, které byly vysílány mezi lety 2004 a 2009. Pro připomenutí originální Hvězdná brána jich měla 214 v deseti řadách a Hvězdná brána: Hluboký vesmír 40 ve dvou řadách.

V létě se pak o chystaném pokračování rozpovídal také Wright. „Scénář pilotního dílu počítá s úplně novou hvězdnou bránou, kterou postavili lidé. Ta se od těch, které známe z minulých dílů značně liší. Dovede se roztočit neuvěřitelnou rychlostí, díky čemuž vmžiku vytvoří červí díru. Myslím, že je na čase, abychom po 25 letech celý procesor trochu zrychlili, nemyslíte?“ prohlásil Wright během živého streamu, který byl věnován 25. výročí od premiéry seriálu.

Jenže právě Wright v posledních dnech hojně na Twitteru diskutoval s fanoušky, kdy jim přiznal, že budoucnost nového seriálu není tak růžová. „Načasování nemohlo být horší,“ připustil Wright s tím, že zadání pilotního dílu dostal ve chvíli, kdy startovala pandemie koronaviru. „Změnilo se tolik věcí, že na mé práci se bude možná jen usazovat prach,“ jasně naznačil, že celý projekt může skončit. Příliš chystanému dílu patrně nepřidala ani rozjíždějící se ekonomická recese.  

Antikové a Wraithové

A o čem vlastně spin-off Atlantida byl? V Antarktidě byla zjištěna adresa brány údajného ztraceného města Antiků. Ale aby se Hvězdná brána na Zemi mohla spojit s Hvězdnou bránou ve ztraceném městě, potřebuje hodně energie, protože ztracené město se nachází v jiné galaxii. Dr. Rodney McKay tedy přijde s návrhem, jak propojit ZPM s Hvězdnou bránou a navázat spojení. Jenže není jisté, že na druhé straně bude dost energie k návratu na Zemi.

Tak se vydává expedice Atlantidu pod vedením Dr. Elizabeth Weirové do galaxie Pegasus s úmyslem pobývat ve ztraceném městě. Expedice ale narazí na nepřátelskou rasu Wraithů, se kterou bojovali Antikové před více než deseti tisíci lety. Antikové válku prohrávali, a proto ponořili své město na dno oceánu, aby jej zachovali pro svůj případný návrat. Nyní přicházejí lidé ze Země s nadějí, že zde najdou technologii pro obranu Země.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru