Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Najde se chyba? Smartphone Apex láká na špičkovou výbavu

Najde se chyba? Smartphone Apex láká na špičkovou výbavu

Události
autor: Karel Dvořák

Jeho celé jméno je Vivo Apex 2020 a jasně ukazuje, jak špičkovou výbavu by měly mít ty nejlepší chytré telefony na trhu. Skoro se chce napsat, že tento mobil nemá žádné chyby. Snad jedinou vadou na kráse je, že jde zatím pouze o koncept.

Nebudeme zastírat, koncept Vivo Apex 2020 nás okouzlil na první pohled. Je totiž ztělesněním všeho, co mobilní nadšenci od špičkového chytrého telefonu 21. století očekávají. Přístroj nabízí 6,45palcový displej typu AMOLED, který se výrazně ohýbá přes hrany. Díky tomu nepotřebujete fyzická tlačítka na bocích, vše ovládáte prostřednictvím dotykové plochy. V podstatě tak na celém telefonu nenaleznete ani jedno jediné tlačítko.

Bližší pohled na koncept Vivo Apex 2020

 

Kromě tlačítek telefon přišel také o jakékoliv konektory a otvory. Přístroj zkrátka sází na bezdrátovou konektivitu, a to v případě přenášení dat, připojení sluchátek i nabíjení. V poslední zmiňované kategorii mimochodem také exceluje. Podporuje totiž 60W nabíjení, díky čemuž dobije za 20 minut hned 2000 mAh. Jakou celkovou kapacitu baterie konceptu má ale výrobce neprozradil.

Dalším prvkem unikátní výbavy je čelní kamera. Zapomeňte na ohyzdné průstřely či výřezy, výrobci se podařilo fotoaparát s rozlišením 16 MPx umístit přímo pod dotykovou plochu. Čelní strana tak není rušena jakýmkoliv objektivem, o něm víte až ve chvíli, kdy chcete fotit. Výrobce jednoduše udělal část nad fotoaparátem šestkrát propustnější, aby bylo možné fotit. Lidské oko to ale údajně nepostřehne.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vivo Apex 2020

 

Na zadní straně se pak nachází 48megapixleový fotoaparát se stabilizací obrazu, která podle výrobce funguje podobě jako gimbal. V praxi by tak měl telefon dosahovat daleko plynulejších videozáznamů než v případě modelů s optickou stabilizací. Další fotografickou výzbroj představuje 16MPx periskopický teleobjektiv, který nabízí 5 až 7,5násobné přiblížení. Na reálné ukázky fotoaparátu si budeme muset ale pochopitelně ještě počkat.

Vzhledem k tomu, že jde zatím pouze o koncept – u kterého není jasné kdy a zda vůbec se bude prodávat, je hardwarová výbava podružná. Přesto alespoň v rychlosti zmiňme, že telefon pohání špičkový procesor Snapdragon 865 v kombinaci s 12 GB operační paměti a 256GB úložištěm. Samozřejmostí je i 5G konektivita. Funkční prototyp měl být jedním z hlavních lákadel tohoto výrobce na veletrhu MWC ve španělské Barceloně, ten se ale nakonec nekonal, což je rozhodně škoda.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vivo Apex 2020

Názory ostatních Geeků (8)

Bexin BEX

Chyba jménem android

Bexin 5. 3. 2020 12:10

.

m.tauchman M.T
m.tauchman 6. 3. 2020 12:06

@Bexin: Já vidím jenom jednoho, který si myslí, že je hrozně cool, když mezi česká slova plácá anglická, ale jediné co umí jakž takž napsat správně, je spojka ve větě. O absolutní nesmyslnosti celého "sdělení" se nedá pochybovat. Spíše bych to klasifikoval jako slovní průjem. Takže jestli jsi ze sebe chtěl udělat blbečka - Well done.

drexx DRE
drexx 7. 3. 2020 8:29

@m.tauchman: Přesně

šimon123 ŠIM

Fylozofická otázka

šimon123 5. 3. 2020 23:26

Možná jsem jediný, ale opravdu si nějak obohatíme život tím, že se zbavíme tlačítek pro ovládání hlasitosti nebo zámku? Věci, které používáme i poslepu a v kapse? Já nevím, placka bez tlačítek vypadá cool ale dávám přednost ergonomiii. Každopádně se můžu mýlit a bude to super. Aktuálně mi to ale přijde podobné jako trend flip telefonů.

m.tauchman M.T
m.tauchman 6. 3. 2020 12:00

@šimon123: Myslím si to obdobně, nějak nevidím výhodu v displeji na boku, co by se tam mělo zobrazovat a být to praktické. Telefon není kniha, abych potřeboval vidět hřbet. Jen tím extrémně utrpí odolnost, protože ťuknutí na hranu displeje bude nejspíš konečná, člověk ztratí odezvu HW tlačítek (hlavně to zamykat/odemykat šmatláním bude nejspíš "super") a cena (jestli to někdy půjde do prodeje) bude pravděpodobně přemrštěná. Nechci být skeptik, na pohled to asi bude cool, ale v realitě bych se s tím patlat nechtěl. Podobně to vidím i u Xiaomi Alpha. Na pohled je to sice zajímavé, ale reálná využitelnost mizivá a cena naprosto mimo jakoukoli akceptovatelnou hodnotu za telefon.

Bexin BEX
Bexin 17. 3. 2020 18:20

@šimon123: True

Bexin BEX
Bexin 17. 3. 2020 18:20

@šimon123: True

zaitzev ZAI

Nabíjení

zaitzev 25. 5. 2020 12:28

"60W nabíjení, díky čemuž dobije za 20 minut hned 2000 mAh" .. takže má buď 10V baterii nebo účinnost nabíjení cca 40%

Máš něco na srdci?

nahoru