Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nálož nových her pro Xbox. Na co se můžeme těšit?

Nálož nových her pro Xbox. Na co se můžeme těšit?

Události
autor: Stanislav Holý

Máme za sebou velkou prezentaci novinek od Microsoftu a Bethesdy. Nepřekvapivě jsme se dočkali bez nadsázky pořádné nálože nových oznámení a her pro Xbox. Pojďte se společně s námi podívat, na co se můžete těšit.

Vesmírné RPG Starfield, závody Forza Horizon 5, bezplatný multiplayer Halo Infinite či potvrzení letošního vydání Age of Empires 4. Novinek bylo na slavnostní akci opravdu požehnaně. Pokud vás stream náhodou minul, doporučujeme nás GEEKovský speciál, ve kterém vás jednotlivými tituly provedou Jarda s Vojtou. V následujících řádcích totiž pro vás vybereme jen to nejdůležitější…

GEEKovský stream – Microsoft & Bethesda na E3 2021

 

Vesmírné RPG i závody v poušti

Předně jsme se dočkali první pořádné ukázky RPG Starfield, na kterém pracují mimochodem tvůrci ságy The Elder Scrolls a novějších Falloutů. Dvouminutový teaser celou konferenci odstartoval, představí se nám v něm nejen prostředí hry, ale také vesmírná loď se svým pilotem. Hra ale vyjde až příští rok v listopadu.

Idylické pláže, otevřené pouště, horské masivy či hustý deštný prales. To vše bude k vidění ve hře Forza Horizon 5, která závodníky vezme do Mexika. Dočkáme se mimochodem i sněhem pokryté aktivní sopky, která má být nejvyšším bodem, jaký byl v celé sérii kdy k vidění. Premiéra je naplánována na 9. listopadu.

Ujít byste si neměli nechat ani trailer S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, který vyjde pro PC i televizní konzole Xbox Series X|S 28. dubna 2022. Dech se tají také u prvního gameplaye z Battlefield 2042, jehož se dočkáme již 22. října. K vidění je v první herní ukázce mimochodem také očekávaná multiplayerová akce pro 128 hráčů.

Starfield

Forza Horizon 5

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Battlefield 2042

 

Sovětský svaz a umělá inteligence

Na slavnostní akci, která probíhala v rámci konference E3, jsme se dočkali také traileru first-person střílečky Atomic Heart. Ta se odehrává v Sovětském svazu v roce 1955, avšak v alternativní realita. Hráči se tak kromě tajného agenta KGB mohou těšit také na bizarní laboratoře, která je ovládána umělou inteligencí.

Příští rok se dočkáme také pokračování hitu A Plague Tale: Innocence, druhý díl se bude jmenovat A Plague Tale Requiem. Příběhově bude navazovat na první dějství, můžeme se tak těšit na návrat Amicie a jejího bratra Huga.

Ještě letos vyjde očekávaný Age of Empires 4, konkrétně 28. října. Gameplay ukazuje kromě obřích armád také boje se slony a koňmi, námořní bitvy a také dvě nové frakce, za které si budeme moci zahrát – Francouze a Abbásovce.

Next-gen upgrade DOOM Eternal mimochodem vyjde ještě před letními prázdninami, konkrétně 29. června. Fanoušci se mohou těšit nejen na lepší grafiku, ale také na podporu ray tracingu. Až po prázdninách – 23. září – vyjde remaster Diablo 2: Resurrected.

Atomic Heart

A Plague Tale Requiem

Age of Empires 4

Diablo 2: Resurrected

 

Nejvtipnější trailer?

Titul i nejvtipnější trailer by pravděpodobně vyhrála hra The Outer Worlds 2. Vidět v něm můžeme záběry na samotnou krajinu či monstrum, které však v samotné hře podle komentátora nebude. Nechybí ani nepotřebné zpomalené záběry, aby podle komentátora vše vypadalo více cool a zvýšil se počet předobjednávek. Trailer toho tedy příliš neodhaluje, nicméně tvůrci v něm ukazují, že se nebojí udělat srandu sami ze sebe.

Kooperativní akci s upíry v otevřeném světě slibuje Redfall od Arkane Studios. Fallout 76 opouští mapu Západní Virginie a již letos v červenci se dočká bezplatného příběhového rozšíření Steel Reign, které dějově navazuje na expanzi Steel Daw. Akční plošinovka Psychonauts 2 vyjde 25. srpna, už nyní tvůrci lákají dalším trailerem.

The Outer Worlds 2

Redfall

Fallout 76

Psychonauts 2

 

Microsoft Flight Simulator, Contraband a další střípky

Microsoft Flight Simulator zamíří nově také na Xbox Series X|S, a to již 27. července. Tvůrci Just Cause z Avalanche Studios představili novinku Contraband. Otevřené prostředí představí fiktivní svět Bayan v 70. letech. Na vlastní kůži si v něm budete moci vyzkoušet, jaké to je pašovat horké zboží.

V Sea of Thieves se dočkáme velkého eventu Pirate’s Life, který nadchne především milovníky Pirátů z Karibiku – právě v duchu těchto filmů se totiž celý ponese. Chybět nebude ani Jack Sparrow. Point-and-click adventura Twelve Minutes vyjde 19. srpna.

Na akci bylo oznámeno také dalších deset her od Bethesdy, které s okamžitou platností rozšířily Game Pass. Konkrétně je řeč o Arx Fatalis (PC), Dishonored: Death of the Outsider (PC, konzole, mobilní zařízení), Doom (konzole, mobilní zařízení), The Evil Within 2 (konzole, mobilní zařízení), Rage (konzole, mobilní zařízení), Wolfenstein II: The New Colossus (PC, konzole, mobilní zařízení), Fallout (PC), Fallout 2 (PC), Fallout Tactics (PC) a Fallout 3 (PC, konzole, mobilní zařízení).

A to nejlepší na závěr? Among Us brzy nabídne lobby až pro 15 hráčů, takže najednou budou moci lovit své oběti klidně i tři imposteři. Více novinek naleznete v úvodním streamu našich GEEků.

Microsoft Flight Simulator

Contraband

Sea of Thieves: Pirate’s Life

Twelve Minutes

 

Názory ostatních Geeků (3)

Uni UNI

I na PC

Uni 15. 6. 2021 18:48

Min. FH5 je i na PC (již pár i predobjednat), nikoli jen na Xbox. Dál jsem už radši ani nečetl...
Není poněkud macešské se takto chovat k PC, na kterém jste vyrostli?

terka01 TER
terka01 17. 6. 2021 8:15

@Uni: Microsoft se rozhodně nechová k PC macešsky. Naopak z každého jeho prohlášení je patrné že XBOX a W10 jsou rodina. A všechny exkluzivitky jsou definované jako console exclusive, kolikrát jde jenom o day one console exclusive.

avatar

.

corpse_despy_ 16. 6. 2021 16:03

naštěstí to jako vždy zachrání východní hry... které narozdíl od těch západních mají duši a nejsou vydávány jako na běžícím páse pouze za účelem zisku...

Máš něco na srdci?

nahoru