Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Naštvaní ptáci a zákeřná prasata. Angry Birds nás baví už 10 let

Naštvaní ptáci a zákeřná prasata. Angry Birds nás baví už 10 let

Události

Do puberty se nám pomalu dostávají naštvaní ptáci a jejich věční rivalové – zákeřná prasata. Tento týden tomu totiž bude deset let, co vyšel první díl slavné mobilní hříčky Angry Birds. Od té doby tvůrci rozhodně nelenili a vydali desítky dalších titulů.

Za poslední dekádu se z Angry Birds stal naprostý fenomén – nebavíme se pouze o hrách, ale například také o filmech, seriálech či hromadě postaviček, plyšáků a dalších méně či více užitečných věcech.

Ohlédnutí za 10 lety s Angry Birds

 

Vše přitom začalo poměrně nevinně… Před deseti lety tvůrci ze studia Rovio zveřejnili první díl, který nabízel jednoduchou zápletku. Zástupci ptačí říše se vydali na boj proti zlým prasatům, která jim ukradla vajíčka. Ptáci musí zbořit jejich obydlí a všechny své potomky zachránit. Hráč jim v tom pomáhá správným mířením a natažením praku.

Různí ptáci mají různé schopnosti, což dělá celou hru o poznání zábavnější. V některých dílech jsou hrdinové dokonce vybaveni různými zbraněmi, jako jsou hvězdné meče či pistole s laserovými paprsky. Tvůrci totiž propůjčili prasatům i ptáčkům různé charaktery – vznikly tedy například díly věnované fenoménům Star Wars či Transformers.

Server Engadget připomněl, že různé verze hry zaznamenaly již více než 4,5 miliardy stažení. Úspěch druhého filmu a další aktivity tvůrců nasvědčují tomu, že mají Angry Birds dobře našlápnuto do další dekády. V diskuzi pod článkem se s námi můžete podělit, jaký díl naštvaných ptáků vás bavil nejvíce.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka z filmu Angry Birds

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Zajimave

Me bavil jen prvni dil a asi jen do pulky cele hry :-D

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru