Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se

Návody

 • Není kolo jako kolo. Co umí elektrické modely?

  autor: Petr Kirs

  Vzrůstající popularitě se těší kola s elektrickým pohonem. Jednotlivé modely se od sebe nicméně dramaticky liší, jak si ukážeme v řádcích níže. Poradíme také, podle čeho vybírat ideální model pro různé typy jezdců.

 • Digitální televizní vysílání letos v Česku skončí. Jak se na DVB-T2 připravit?

  Českou republiku čeká přechod na nový televizní standard DVB-T2, první generace pozemního digitálního vysílání tedy přestane fungovat. Poradíme, jak se na novou éru televizního vysílání připravit.

 • Děti zabaví roboti i miniboti. A naučí je programovat

  autor: Petr Kirs

  Dávno jsou pryč doby, kdy děti byly odkázané pouze na autíčka a panenky. V dnešní době si mohou pořídit celou řadu inteligentních hraček, jako jsou roboti a miniboti. Ti je dokonce mohou naučit základy programování.

 • Fenomén zvaný nositelná elektronika. Chytré hodinky a fitness náramky v hlavní roli

  autor: Karel Dvořák

  Nositelná elektronika je bezesporu fenoménem dnešní doby. A není se čemu divit, tato miniaturní elektronická zařízení toho umí opravdu hodně. Dnes se zaměříme na dvě nejpopulárnější kategorie – chytré hodinky a fitness náramky.

 • Není dron jako dron. Jak se v nabídce vyznat?

  autor: Saša Ševčík

  Nabídka dronů je opravdu široká. Objevují se v ní totiž základní modely určené pro ty nejmenší jedince, stejně jako profesionální bezpilotní letouny, se kterými je možné natáčet již velmi profesionální videa ve vysokém rozlišení.

 • Kdo to zvoní? Žádná návštěva vás nepřekvapí

  autor: Petr Kirs

  Zařízení z kategorie chytré domácnosti nás stále nepřestávají překvapovat. Výrobci totiž vylepšují i přístroje, u kterých se na první pohled již nic lepšího vymyslet nedá. Příkladem jsou i chytré zvonky, na které se dnes podíváme trochu blíže.

 • Efektní přeprava ve městě? Pomohou elektrické koloběžky

  autor: Petr Kirs

  Čím dál tím více lidí řeší, jak se efektivně a v ideálním případě také bez zbytečného čekání v kolonách pohybovat ve městě. Ideálním řešením mohou být elektrické koloběžky. Ty mají ale vcelku své přednosti i nedostatky.

 • Dejte průchod fantazii. S 3D perem

  autor: Stanislav Holý

  V dnešním článku dáme průchod fantazii. Společně se totiž podíváme na to, jak fungují 3D pera. S nimi je možné vytvořit celou řadu zajímavých uměleckých děl. A nutno podotknout, že to zvládnou i ti nejmenší jedinci.

 • Horečky pod kontrolou. S chytrým teploměrem

  autor: Karel Dvořák

  Kdo se někdy musel starat o malé děti, moc dobře ví, jak dokáže potrápit byť jen obyčejná horečka. Právě v takových chvílích přichází na řadu chytré teploměry, se kterými nemusíte zbytečně své ratolesti trápit se studeným měřákem v podpaždí. Inteligentní modely samozřejmě využijí také dospělí.

 • Inteligentní pomocníci pro cukrovkáře a astmatiky

  autor: Saša Ševčík

  Astmatici a cukrovkáři potřebují speciální péči, a také speciální přístroje pro sledování svého stavu. Řeč je o speciálních glukometrech a oxymetrech. Také tito pomocníci mohou být inteligentní a usnadnit každodenní starosti.

nahoru