Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se

Návody

 • Chytré mohou být i tlakoměry. Připojí se na WiFi

  autor: Karel Dvořák

  Tlakoměry jsou v řadě domácností již běžnou výbavou lékárniček. Jednotlivé modely se ale od sebe diametrálně liší. Zatímco základní modely zvládnou jen monitorování krevního tlaku, pokročilejší modely se dovedou klidně i připojit k WiFi. K čemu je to dobré, si ukážeme v řádcích níže.

 • Poznáváme svět s elektrickým skateboardem nebo longboardem

  autor: Saša Ševčík

  Volnost, rychlost a nespoutanost – to jsou lákadla, který zná snad každý rider. Poznávat krásy městské džungle nyní může klidně i na elektrických longboardech a skateboardech. Každému ale vyhovuje něco jiného. Poradíme, jak vybrat ten nejvhodnější model.

 • Bezpečí na prvním místě. Obzvláště v kuchyni

  autor: Saša Ševčík

  Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Úsloví tak staré, že bychom jej mohli tesat do kamene. Platí nicméně i v dnešní době. A připravit se na možná rizika je vhodné už při zařizování chytré domácnosti, jak si ukážeme v řádcích níže.

 • Čistý vzduch je základ zdraví

  autor: Karel Dvořák

  Vzduch ve městech bohužel nepatří k těm nejčistším, problém navíc může pro spoustu lidí představovat kromě prachu také pyl a další látky, které dovedou alergiky a astmatiky pěkně potrápit. Vyřešit tento problém dovedou čističky vzduchu.

 • Chytří pomocníci pomohou i v kuchyni

  autor: Stanislav Holý

  Chytré telefony a tablety mohou být v kuchyni nedocenitelnými pomocníky. Ukrývá se v nich kompletní sbírka receptů, hlídají správný čas pečení a mnoho dalšího. Stejně tak užitečné v dnešní době nicméně mohou být také chytré váhy, rychlovarné konvice nebo dokonce i rýžovary.

 • Spánek pod absolutní kontrolou

  autor: Petr Kirs

  Na první pohled se to nemusí zdát, ale noc je jednou z nejdůležitějších částí dne. Pokud nebudeme správně a dostatečně spát, jen těžko budeme zvládat úspěšně náročné dny. Právě proto se vyplatí mát spánek pod absolutní kontrolou, s čímž pomohou chytří pomocníci.

 • Počasí pod kontrolou. S chytrou meteostanicí

  autor: Stanislav Holý

  Při pohledu z okna ven se může někdy zdát, že se počasí zbláznilo – předpovědím meteorologů totiž odpovídá málokdy. V dnešní době nicméně není problém detailně monitorovat aktuální situaci venku díky chytrým meteostanicím. Na předpověď počasí v televizi se tak už nikdy nebudete muset spoléhat.

 • Péči o bazén přenechte chytrým monitorům

  autor: Stanislav Holý

  Předejít nepříjemným překvapením v bazénu je možné díky chytrým monitorům, které dovedou analyzovat vodu a poskytovat kompletní přehled uživateli na mobil. To nicméně není jediná vychytávka, kterou na zahradě při vodních radovánkách oceníte.

 • Chytré mohou být i láhve a hrnky

  autor: Petr Kirs

  Chytré v dnešní době nemusí být pouze telefony a hodinky, ale klidně i láhve a hrnky. Vypadají sice jako obyčejné kusy nádobí, ale ve skutečnosti jsou prošpikované elektronikou. K čemu je to dobré v praxi? To si ukážeme v dnešním článku.

 • Ovládání chytré domácnosti? Na jedno stisknutí i zcela bez dotyku

  autor: Saša Ševčík

  Většina prvků chytré domácnosti se ovládá pomocí chytrého telefonu. Jde to ale i elegantněji, s pomocí speciálních dálkových ovladačů, chytrých tlačítek nebo dokonce i zcela bez dotyku.

nahoru