Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nebudou mít hráči na chleba? Umělá inteligence míří do esportu

Nebudou mít hráči na chleba? Umělá inteligence míří do esportu

Události
Sphero Mini, soccer_1240848201
Sphero Mini, soccer
1 363 Kč 1 649 Kč
DJI RoboMaster S1_1658034173
DJI RoboMaster S1
12 058 Kč 14 590 Kč
autor: Stanislav Holý

Vědci už pár let vyhrožují, že roboti a umělá inteligence vystřídají lidi v práci. A hromada povolání – včetně novinařiny – zanikne. Nyní to ale vypadá, že na chleba nebudou mít ani hráči…

Může za to Sophie, patrně nejpokročilejší humanoidní robot na světě řízený umělou inteligencí. Pokud jste se se Sophií ještě neseznámili, máte pořádné mezery ve světě šoubyznysu. Přestože se „narodila“ teprve v roce 2016, stihla se stát již „robotickou inovační velvyslankyní rozvojového programu OSN“.

Zapózovala pro obálku časopisu Elle, blýskla se také v The Tonight Show s Jimmym Fallonem a dokonce se stala prvním robotem na světě, který má státní občanství – vděčit za to může Saúdské Arábii. A nyní se Sophie, kterou mimochodem vyrobil David Hanson z Hanson Robotics, vůbec prvním humanoidem, který podepsal profesionální esportovou smlouvu.

Sofie se připojila k týmu XSET

Tvůrkyně obsahu… ale i hráčka

Jakkoliv to může znít jako nadsázka, esportová a zábavní organizace XSET to myslí vážně. „Jsme nadšení z toho, že se Sophia připojí k naší úžasné a rozmanité komunitě. Sophia je také nadšená z toho, že se může učit a růst v týmu XSET, zatímco pokračuje ve své snaze pomáhat lidem a sloužit výzkumu a vývoji, aby jí i světu přinesla vědomí, život a umělou inteligenci (AGI). Je to další významný krok na její cestě,“ prohlásil k navázání spolupráce Hanson.

I když by se Sophia měla primárně připojit k tvůrčímu týmu, už na propagačním videu ukazuje svůj um na Xboxu v basketballu. „Jde nám o budoucnost a Sophia je rozhodně budoucnost. Nejenže umí hrát, ale bude také velmi talentovaným tvůrcem obsahu,“ vyslal do světa jasný vzkaz generální ředitel společnosti XSET Greg Selkoe.

Sophia se podle něj nyní učí hrát a objeví se jako nová členka se na první herní akci objeví již tento týden v sobotu. I když primárně půjde zatím jen o exhibici a o zajímavou podívanou pro herní fandy, je patrně jen otázkou času, než budeme umělou inteligenci potkávat na herních turnajích běžně…

Roboti na CZC.cz

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru