Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nejčastější mýty o Macu – je přechod opravdu tak náročný?

Nejčastější mýty o Macu – je přechod opravdu tak náročný?

Produktové tipy
Apple iMac 24" 4,5K Retina M1 /8GB/256GB/8-core GPU, fialová_1139475635
Apple iMac 24" 4,5K Retina M1 /8GB/256GB/8-core GPU, fialová
36 355 Kč 43 990 Kč
Apple MacBook Air 13, M1, 8GB, 256GB, 7-core GPU, vesmírně šedá (M1, 2020)_1217260007
Apple MacBook Air 13, M1, 8GB, 256GB, 7-core GPU, vesmírně šedá (M1, 2020) (CZ)
20 653 Kč 24 990 Kč
19 413 Kč 23 490 Kč
Apple MacBook Pro 13 (Touch Bar), M1, 8GB, 256GB, 8-core GPU, vesmírně šedá (M1, 2020)_798707961
Apple MacBook Pro 13 (Touch Bar), M1, 8GB, 256GB, 8-core GPU, vesmírně šedá (M1, 2020) (CZ)
Produkt není určen k prodeji.
Apple MacBook Pro 14, M1 Pro 10-core, 16GB, 1TB, 14-core GPU, vesmírně šedá_216092950
Apple MacBook Pro 14, M1 Pro 10-core, 16GB, 1TB, 14-core GPU, vesmírně šedá (CZ)
Produkt není určen k prodeji.
Apple MacBook Pro 16, M1 Pro 10-core, 16GB, 1TB, 16-core GPU, stříbrná_791161887
Apple MacBook Pro 16, M1 Pro 10-core, 16GB, 1TB, 16-core GPU, stříbrná (CZ)
60 322 Kč 72 990 Kč

Pokud jste dosud nikdy neměli svůj Mac, mohli jste během let získat pocit, že jde o jakési zapovězené místo. Náročný na obsluhu, nedostatečná kompatibilita či vysoká cena. Jde však pouze o mýty a my si dnes ty nejčastější vyvrátíme.

Mýtus č. 1: Příliš náročný přechod na Mac

Jestliže se bojíte toho, že by byl samotný Mac nebo jeho operační systém příliš složitý, abyste se v něm rychle zorientovali, není se vůbec čeho obávat. Právě jednoduchost a přehlednost jsou hlavními výsadami Maců. A poznáte to již od prvního spuštění, kdy vás pěkně krok po kroku provede celým nastavením. Pokud navíc přecházíte z Windows (či staršího Macu), lze na pár kliknutí přenést veškeré potřebné informace skrz Průvodce přenosem dat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MacBook i další Macy jsou navíc připraveny na spuštění hned, jakmile je vytáhnete z krabice. Odpadá tak nabíjení pro první zapnutí, zdlouhavé nastavování jednoho programu za druhým či aktualizování systému, jež by vám bránilo dělat cokoliv jiného. Jde o zcela odlišný přístup a zamilujete si jej hned na první pohled.

Mýtus č. 2: Nedostatečná kompatibilita

Magické sousloví, které mnoho lidí rádo používá jako klíčový argument, proč se Macu obloukem vyhnout. Vždyť tam není ten nebo ten program! A já jsem zvyklý přesně na něj! A co budu dělat bez Microsoft Office? No, opak je pravdou. Všechny nejpoužívanější aplikace tady v klidu najdete, a nechybí ani Microsoft Office spolu s Wordem, Excelem a dalšími.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nemusíte se tak bát, že byste pro práci s fotografiemi a grafikou museli hledat něco jiného než léty prověřený Adobe Photoshop. Chcete poslouchat oblíbené písničky ze Spotify? Není problém. A bojíte se, že byste na novém Macu nemohli využívat svého úložiště přes Dropbox? Pochopitelně můžete, a to třeba spolu s Google Drive či Microsoft OneDrive. Nekompatibilita těch nejoblíbenějších programů už dávno není tématem, Mac navíc nabídku rozšiřuje o celý zástup nativních aplikací, které vám v práci a konzumaci obsahu poslouží třeba ještě lépe. 

Mýtus č. 3: Nevyplatí se bez dalších zařízení od Apple

I když je ekosystém Applu skvělou záležitostí a provázanost napříč všemi zařízeními od této firmy funguje na výbornou, rozhodně nejde o podmínku pro vstup do světa Macu. Už samotný Mac je obrovským argumentem, proč byste měli o přechodu přemýšlet. Ani v komunikaci se zařízeními třetích stran však nebývá žádný problém. Můžete tak nadále využívat své USB-C adaptéry, na které jste dosud byli zvyklí, pro práci používat svou oblíbenou Bluetooth myš a pochopitelně není žádný problém k Macu připojit svůj nádherný externí monitor či tiskárnu. Nemusíte tedy ani zdaleka vyměnit všechno ve své pracovně, abyste mohli Mac používat naplno.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Mýtus č. 4: Mnohem dražší než konkurence

Pravděpodobně nejčastěji opakovaným mýtem, který se kolem Macu a zařízení od Applu točí s železnou pravidelností, je narážka na přehnanou cenu. Ano, žádný Mac ani MacBook v kategorii nejlevnějších strojů nenajdete – všechna zařízení od Applu se chlubí kvalitním zpracováním, perfektním operačním systémem a obrovskou podporou. Jakmile se však dostanete o kategorii výše, mohou se právě Macy a MacBooky pochlubit jedním z nejlepších poměrů cena/výkon.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nejenže za své peníze dostanete bezkonkurenční kvalitu v podobě perfektního zpracování a obrovského výkonu, Macy si nesou i jinou hodnotu, a to tu dlouhodobou. Zatímco jakékoliv jiné zařízení každým rokem ztrácí většinu své ceny a po dvou letech často máte problém, abyste jej prodali dál za pár korun, Mac to má naopak. Díky kvalitnímu zpracování, nízké poruchovosti a důvěře ve značku totiž klidně i po třech letech prodáte své zařízení za většinu původní ceny. Při porovnávání výhodnosti nákupu pak třeba iMac a MacBook vychází jednoznačně lépe než konkurence.

Které Macy u nás na CZC.cz najdete?

V nabídce pro vás máme celý zástup Maců, a to od nejkompaktnějších Apple Mac mini zařízení, přes nádherné notebooky z řady Apple MacBook, až po plnohodnotné all-in-one stolní počítače z rodiny Apple iMac. Záleží jen na vašich potřebách, kterým směrem se vydáte. V každém případě si však můžete být jisti tím, že svět macOS rozhodně není ničím, čeho byste se měli při prvním setkání obávat. Právě naopak.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

nahoru