Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Nejlepší kryty a odolná skla. Chráníme telefony proti rozbití Návody

Nejlepší kryty a odolná skla. Chráníme telefony proti rozbití

Smartphony jsou rok od roku chytřejší, v současnosti tak již většina z nás nosí ve své kapse místo obyčejného mobilu v podstatě sofistikovaný kapesní počítač. Patrně nejslabší stránkou moderních chytrých telefonů jsou ale displeje.

Neštěstí nechodí po horách… Chce se říct pokaždé, když telefon vypadne nešikovně z kapsy, nebo jej sami upustíme na zem. Stačí totiž jeden nešikovný pád a smartphone je nenávratně zničen, oprava displeje pak vyjde klidně i na několik tisíc korun, což není rozhodně málo.

Právě displeje jsou nejnáchylnějším místem, kterému hrozí při pádech poškození. Ale také při běžném použití. Stačí když telefon vložíte do kapsy, kde máte drobné mince nebo klíče, a velký škrábanec, na který musíte koukat celé dny je na světě. Na podobné problémy je tedy vhodní myslet ještě dříve, než nastanou.

 

Ochranné fólie a odolná skla

Ochránit displeje dovedou v první řadě speciální nalepovací fólie. Ty dokážou zamezit poškrábání dotykových obrazovek od běžně používaných předmětů. Jejich hlavní předností je nízká hmotnost a velmi příznivá cena, instalaci zvládnou i méně zkušení uživatelé. Důležité je obrazovku pořádně očistit před nalepením ochranné fólie.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Fólie jsou tenké a lehké

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tvrzená skla si toho nechají líbit opravdu hodně

 

Ještě odolnější, než nalepovací fólie, jsou ochranná skla. Ty jsou sice nepatrně těžší v porovnání s fóliemi, ale nechají si toho líbit daleko více. Displej zpravidla zvládnou ochránit před rozbitím i při pádech, vydrží ale i silné nárazy a velmi nešetrné zacházení. Dokonce se zpravidla nepoškrábou ani v případě, kdy po nich budete jezdit nožem.

Když se nalepovací sklo poškodí, jednoduše se vymění za jiné. Instalace je stejně jednoduchá jako v případě nalepovacích fólií, odolná skla jsou nicméně daleko příjemnější na dotyk. Stejně jako fólie i odolná skla je možné nalepit na zakřivené displeje, stačí pouze vybrat ten správný model.

Nalepovací fólie

Odolná ochranná skla

 

Kryty a pouzdra

Samozřejmě velmi účinnou obranu pro chytré telefony představují také nejrůznější pouzdra. Základ nabídky tvoří jednoduché silikonové návleky, které jsou velmi tenké a obklopují chytré telefony úplně ze všech stran. Pokud uživatelé nechtějí zakrývat jinak líbivý vzhled svého přístroje, mohou sáhnout po speciálních 360° krytech, které chrání bočnice ze všech stran a mírně vystupují do prostoru vepředu i vzadu, aby minimalizovali možnost rozbití při pádu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Některá pouzdra mají vlastní displeje

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Extrémně odolná pouzdra si toho nechají líbit opravdu hodně

 

 

Pro náročnější jedince jsou pak k dispozici sofistikované kryty, které se otevírají jako knížky - jde o tzv. flipová pouzdra. Ty mohou mít dokonce i vlastní displeje, na kterých se zobrazují nejdůležitější informace a notifikace telefonu. Velkou výhodou u nich je, že fungují jako stojánek. Vhodné je samozřejmě zkombinovat ochranu v podobě krytu i odolného skla nebo fólie.

Poslední kategorii tvoří ty úplně nejodolnější kryty, které chrání bočnice, zadní i přední stranu. Telefony se do nich zacvaknou jako do nějaké krabičky. Takto odolná pouzdra jsou v ochranně patrně nejúčinnější, není u nich třeba dokupovat fólii nebo sklo na displej, a dokonce celá řada mobilů zvyšuje odolnost telefonů proti vodě a prachu. Počítat je však nutné s tím, že konektory telefonu jsou zpravidla hůře přístupné a takto odolné pouzdro je o něco těžší než ty obyčejné.

Pouzdra a kryty

 

Kam dál?

Pokud nechcete nosit v kapse odolné přístroje, je vhodné zainvestovat do doplňkové výbavy. Vhod přijdou nejrůznější pouzdra, kryty, fólie a odolná skla. Myslet je vhodné také na zabezpečení smartphonu proti virům a dalším nezvaným návštěvníkům, jak jsme si ukázali v našich speciálech:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

Nahoru