Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Nejlevnější tablet od Microsoftu má nástupce. A výkonný model také Události

Nejlevnější tablet od Microsoftu má nástupce. A výkonný model také

autor: Saša Ševčík
Tím vůbec nejlevnějším tabletem v nabídce společnosti Microsoft je Surface Go, letos se však dočká nástupce s pořadovým číslem dva. Během jarní a letní sezóny bude americký softwarový gigant lákat ještě na jednu novinku – výkonný hybridní laptop Surface Book 3.

Na první pohled si můžete snadno splést Surface Go 2 s první generací, neboť proporce zařízení jsou prakticky totožné. Zběhlejší uživatelé si však všimnou, že dvojka má daleko elegantnější linie, neboť má tenčí rámečky okolo displeje. Obrazovka narostla na 10,5“ a nabízí rozlišení 1920 x 1280 bodů. To je více než v případě předchůdce, který nabízel pouze 1800 x 1200 pixelů.

 

Vzhledem k tomu, že rozměry jsou totožné, nabízí Surface Go 2 kompatibilitu s předchozími doplňky. Pokud jste tedy vlastnili klávesnici z jedničky, snadno ji použijete i u novinky. V zadní části tabletu nalezneme již tradiční poznávací znak tabletů Surface – výklopný stojánek, který poslouží k polohování displeje. A to nejen v režimu notebooku s připojenou klávesnicí.

Stroj může být poháněn procesory Intel Pentium Gold 4425Y či Intel Core m3-8100Y. V základu bude mít 4 GB operační paměti, pokročilejší varianta však nabídne 8 GB. Na výběr bude také mezi 64 a 128GB SSD jednotkou. Samozřejmostí je i slot pro microSD karty, prostřednictvím kterého je možné vnitřní paměť snadno rozšířit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Surface Book 3 pro náročné

Vedle modelu Surface Go 2 si odbyl premiéru také procesionální laptop Surface Book 3. Ten opět konstrukčně vychází z předchůdců, nově však nabízí citelně vyšší výkon, který je dán především procesory Intel Core desáté generace. Na výběr budou čipy Intel Core i5 nebo Core i7, a to s 8, 16 i 32 GB operační paměti.

Úložiště může mít kapacitu až 1 TB, přičemž se pochopitelně bavíme o rychlé SSD jednotce. Základní model si nicméně bude muset vystačit s 256GB úložištěm. O grafický výkon se pak podle zvolené varianty postará integrovaný čip Intel Iris Plus, případně dedikované karty Nvidia GeForce GTX 1650 nebo GTX 1660 Ti. Výrobce přitom slibuje výdrž až 17 hodin na jedno nabití.

 

Surface Book 3 se nabízí ve dvou velikostech. Ta větší bude lákat na 15palcovou obrazovku, menší pak na 13,5palcovou. První zmiňovaná varianta nabídne rozlišení 3240 x 2160 obrazových bodů, druhá pak 3000 x 2000 pixelů. V obou případech jde přitom o hybrid, který láká na poměrně odolnou konstrukci – zapomeňte na magnety, jež by držely displej přichycený u klávesnice, zde byl použit patentovaný systém nazývaný Muscle Wire.

Dotyková obrazovka se tak ke klávesnici uchycuje pomocí speciálního mechanismu, a oddělit se dokáže pouze po stisku příslušného tlačítka. Microsoft tvrdí, že tento systém je stejně odolný, jako kdyby byl displej ke klávesnici skutečně přišroubován. Když tedy vezmete Surface Book do ruky za obrazovku, na rozdíl od konkurentů stále pevně drží u klávesnice jako klasický notebook. Pokud naopak potřebujete mobilnější tablet, stačí stisknout tlačítko.

Na informace o ceně a dostupnosti obou novinek pro tuzemský trh si budeme muset ještě počkat.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru