Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nejrychlejší a nejodolnější. Razer má první optickou klávesnici pro notebooky

Nejrychlejší a nejodolnější. Razer má první optickou klávesnici pro notebooky

Události
Razer Huntsman Elite, Razer Optical Purple, US_816428897
Razer Huntsman Elite, Razer Optical Purple, US
Produkt není určen k prodeji.

Po stolních počítačích přichází optické klávesnice také do světa herních notebooků. Slibují přitom nebývalou odolnost a výrazně vyšší rychlost, než na jakou jsme byli zvyklí u tradičních modelů. První vlaštovku představila společnost Razer.

Společnost Razer není ve výrobě herního náčiní žádným nováčkem, právě naopak – v portfoliu tohoto výrobce nalezneme především herní hardware. Není proto překvapením, že se právě tento podnik snaží posouvat možnosti gamingové výbavy neustále dál. Loni například podnik představil první klávesnici s opto-mechanickými spínači. Šlo o model Huntsman Elite.

A nyní se stejnou technologií, která kombinuje optické a mechanické spínače setkáváme i u notebooků. První vlaštovkou je Razer Blade 15 Advanced, který si před pár dny odbyl premiéru. Právě klávesnice patří k jeho největším přednostem.

Razer Blade 15 Advanced

 

Špičkové parametry

V čem je tedy novinka tak unikátní? Především v použitých technologiích. Při pohledu do technické specifikace se chce skoro říci, že jde o klávesnici bez chybičky, jde totiž o vůbec první model vybavený novou technologií opto-mechanických spínačů.

Ty sice obsahují podobný pružinový mechanizmus jako klasické mechanické klávesy, ale samotný stisk je zaznamenán pomocí světla. Uvnitř každé klávesy se nachází paprsek, který je standardně přerušen, ale po stisku klávesy se uvolní a aktivuje snímač. Právě díky tomuto mechanizmu by měly být nové spínače nejrychlejší na světě, podle výrobce je chod klávesnice až o 30 % rychlejší – alespoň tedy ve srovnání s konkurenčními mechanickými spínači.

A skutečně to napovídají i technické parametry – aktivační dráha je pouze 1 mm, přičemž je stisku stačí síla pouze 55 g. Výrobce se navíc chlubí tím, že nová technologie je i velmi odolná. Každá klávesa má totiž vlastní kovový stabilizátor, díky čemuž by měla v praxi vydržet dvakrát více než jiné mechaniky. Zástupci Razeru avizovali, že nová periferie by měla vydržet přinejmenším 100 miliónů stisků.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Razer Blade 15 Advanced

 

Výkon neurazí

Nový Razer Blade 15 Advanced se nemusí stydět ani za svou další výbavu, která by měla uspokojit i náročnější hráče. Navzdory kompaktním rozměrům – v pase má stroj pouze 19,8 mm a váží 2,3 kg – se v útrobách ukrývá procesor Intel Core i7-9750H, který v Turbo režimu může pracovat až při taktu 4,5 GHz.

Tento čip má k dispozici 16 GB operační paměti a 512GB SSD jednotku, druhou je přitom možné přidat, neboť laptop má ještě jeden M.2 slot volný. O výkon ve hrách se stará grafická karta Nvidia GEForce RTX 2070 s vlastní 8GB pamětí. Samozřejmostí jsou bezdrátové adaptéry WiFi 802.11 ax a Bluetooth 5.

Kdy a za jakou cenu se novinka objeví na pultech tuzemských obchodů, není zatím známo.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Razer Blade 15 Advanced

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

Dostupnost

Ještě kdyby byly notebooky od Razeru dostupné v ČR.. :/

Razer

Souhlasím hned bych ho bral.

Prodej

To sice pěkný ale proč nezačnete je prodávat?

Máš něco na srdci?

nahoru